Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babapancsolót, medencét ennyi...

Babapancsolót, medencét ennyi tragédia után még mertek használni? Ma is volt a híradóban, hogy egy 2 éves kisgyerek belefulladt a medencéjükbe, én inkább soha nem veszek, mert tényleg elég egy pillanat ha nem figyelsz és kész a tragédia.

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek erről?
2011. aug. 9. 21:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy a gyereked semmi nem pótolja, viszont gondolj már bele, neki is szüksége van egy kis pancsolásra, hűsítőre. Ha ott vagy mellette semmi baja nem lesz, nem kell ennyire rettegni mindentől. Azért, mert mást szerencsétlenség ért, még téged nem fog. Azért, mert más felelőtlen volt, neked nem kell annak lenned.
2011. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én a "jobb félni, mint megijedni" mozgalom híve vagyok ebben a témában."


Azért próbálj inkább ésszel félni mint ész nélkül. alvás közben is sok gyerek hal meg, mégsem állnak a szülők egész este a gyerek ágya mellett és nézik, hogy mi van vele.

Pedig ugyanezt a medencénél meg lehet tenni. Ha nem hagyod magára (ami egy kicsi gyerek esetében alap dolog) akkor nem lesz gond.

2011. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

:) próbálok laza lenni, de hát ilyen vagyok. Azért most felfigyeltem erre a sok fulladásos esetre.

Köszi a válaszokat!

2011. aug. 9. 22:30
 14/19 anonim ***** válasza:

A baj akkor is megtörténhet, ha éppen fogod a kezét.


Medencés udvaron egyetlen pillanatra sem hagyom egyedül a gyerekemet! Ahogy pl. nyitott ablakú szobában sem, mert tudom, hogy 1 pillanat alatt baj lehet. Ez az eset is egy ilyen példa, bár azért ez nem 1 pillanat volt....


Palacsinta :(


Mindent meg kell tennünk a gyerek biztonságáért, de azért minden jót mégsem szabad megvonni. Miért ne lehetne az udvaron medence, ha mindig vigyáz rá valaki?

2011. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
a kádba is fulladt már bele gyerek
2011. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
sőt egy kanál étel miatt is...
2011. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen , most kérdezhetném hogy akkor nem is fürdik a gyereked, mert a kád vízbe is bele fulladhat:)

Kagyló alakú homokozóba engedünk 3 vödörnyi vizet, és Anna ha bele fekszik sem lepi el a víz, de arra pont elég hogy hűsöljön, pancsoljon. Miután megúnta mi is borítom a vizet, mert télen meg fűvel földdel, így nincs meg az esély hogy bele fulladjon máskor!

2011. aug. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Pancsolónk van, ritka ha teszünk bele vizet, és strandra sem járunk több okból kifolyólag"


Azért a túlzott félelmeid miatt nem kéne megvonni a gyerektől a pancsolást. Az enyém imád fürdeni, na nem a kádban, hanem a Balcsiban :) és bizony simán megcsinálja, hogy egyszerűen elveti magát a vízben, a feje a víz alatt, ez 1 másodperc alatt megtörténik, szóval amikor fürdünk, még a tekintetemet sem veszem le róla! Igazuk van a többieknek, ott kell lenni vele, azt nem lesz semmi baj.

2011. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ma reggel láttam a hírekbe.A medence ott volt a játékok között.Szerintem a medence nem a játékok közé való.Nekem ne mondja senki hogy nem az anyja felelőssége.Ha én a lakásban vagyok a gyerekkel és esetleg kitudja nyitni az ajtót(az én kislányom még nem)akkor bezárom.Ha meg a kertben akkor meg le se veszem róla a szemem.De azért szerintem is túl reagálod,ha nem viszed strandra se akkor a gyereked azt se fogja tudni mi az.Ha valaki figyel a gyerekére ott baj nem lehet.
2011. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!