Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár-e nekem a tgyás és utánna...

Jár-e nekem a tgyás és utánna a gyed a második baba után?

Figyelt kérdés
32 hetes kimama vagyok a második babámat várom akivel 2011 július 16-ára vagyok kiírva. Első kisfiam augusztus 4-én lesz 3 éves addig gyest kapok utánna. Kiderült pont júliusban szünik meg a cégem állítólag jogutód nélkül.
2011. máj. 19. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, határozatlan munkaviszonyod volt, amikor eljöttél az elsővel babázni, és ez fog most megszűnni. A TGYÁS-t az kaphatja, aki legalább 180 napon át biztosított volt a megelőző két évben (remélem, jól írom), mivel ez rád igaz, te fogsz kapni mindenféle ellátást.

Arra figyelj, hogy ha a cégedet felszámolják, akkor neked jár az eddig felhalmozódott szabik kifizetése, felmondási idő és végkielégítés. Persze csődeljárás esetén csak akkor, ha jut a felszámolás során rá... Minden esetben érdeklődj, ki végzi a felszámolást, és jelentkezz nála, nehogy "elfeledkezzenek" rólad. Még jól is kijöhetsz az egész dologból.

2011. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek: Nem egészen:) A 180 nap már több mint egy éve megváltozott, már 365 nap kell.


Kérdező, ha hamarabb megszűnik a munkaviszonyod, minthogy elkezdenéd a tgyást, akkor a gyed már nem fog automatikusan járni.


Mivel júliusra vagy kiírva, kezdd meg a tgyást júniusban (28 nappal a szülés várható időpontja előtt), és akkor a munkahelyed a tgyás alatt fog megszűnni, és ebben az esetben passzívan járni fog a gyed.

2011. máj. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 20. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!