Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményt 90...

Családi adókedvezményt 90 napon túli magzat után igényelhet a férjem, vagy csak én?

Figyelt kérdés

Gyes-en vagyok, most készülök magam visszavetetni munkaviszonyba. Azonnal kivenném az 1. gyermekkel felhalmozott szabadságaimat, utána elmennék tp-re a pici születéséig.

Lehet ezt így csinálni?


2011. aug. 10. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen , igényleheti a férjed a magzat után. benne is van a leírásban, hogy a terhes, vagy vele közös háztartásban élő férj....

valami ilyesmi.


nekem is ő igényli.

és nem tudom mennyi a szabid, de én nem vettem ki, hanem egyből elmentem táppénzre, azért is jobb így, mert a szabikat megtartom a két gyerkőc után a munkába való visszatérés előtt.

2011. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Azt mondták az Egészségbiztosító pt-nál, hogy azért jobb ha kiveszem a szabikat is, mert a TGYÁS magasabb lesz, mivel járulékalapot fog képezni a szabik alatt fizetett bér. Ezzel szemben a táppénz nem képez járulékalapot.

Már ha jól értettem!?

2011. aug. 10. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
A tgyás csak akkor lesz magasabb, ha 180 napot vagy ténylegesen munkában vagy szabadságon (a táppénz nem számít). Gondolom, ennyi szabid azért nincs.
2011. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor erre rákérdezek mégegyszer! Köszönöm! :-)
2011. aug. 11. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!