Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményt hogyan...

Családi adókedvezményt hogyan lehet a magzat után igénybe venni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a terhesség 91. napja után a magzat után is jár adókedvezmény. Ezt hogyan lehet érvényesíteni? Mikor kell leadni a munkáltatónál a papírt? Ahogy túl vagyok a 91. napon és onnantól figyelembe veszik, vagy majd az adóbevalláskor és akkor visszamenőleg veszik figyelembe?
2011. szept. 25. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk így volt:

91-ik napon kiadta az orvosom az igazolást,nálunk a párom érvényesítette,munkahelyen leadta,ott volt még valami nyomtatvány amit ki kellett töltenie,és az aktuális hónapban már kapta is.(tehát következő fizuval!)

Boldog Babavárást

39/1 hkm

2011. szept. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mis is most intézzük ezt. Ha te táppénzen vagy akkor a férjed kérjen a munkahejéröl nyomtatványt és a te melóhejedre vidd be és ott is ki kell tölteni a megfelelő részt. Azután a férjed be viszi az orvos álltal kiadott igazolással és már kész is.
2011. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Orvos ad egy igazolást.

Van egy nyomtatvány, amit ki kell tölteni és mindkét munkahelyen le kell pecsételtetni, aláíratni és az orvosi igazolással együtt kell elküldeni a MÁK-ba.

Nekem a munkahelyemről küldték el.

Ja, és úgy tudom, visszamenőleg nem lehet igényelni.

2011. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De lehet visszamenőleg igényelni. A férjem munkatársa mondta, hogy ő nem is tudta meg időben ezt a kedvezményt és visszamenőleg kifizették. Ha ő hazudott akkor én is.
2011. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekérdezek, de szükséges ehhez, hogy házasok legyünk, vagy elég az élettársi?
2011. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyomtatványon ugy van , hogy házastárs/ élettárs. Ugyhogy szerintem igen! Kedves utolsó!
2011. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Akkor a férjnek tanácsos kérnie az adókedvezményt?
2012. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!