Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az 1 gyerek után járó családi...

Az 1 gyerek után járó családi adókedvezményt (10. 000 Ft) a magzat 91. napjától igénybe lehet venni 2011-től. Mi a menete?

Figyelt kérdés

Ma hallottam ezt. 25 hetes kismama vagyok.

Kitől kell igazolás?


2011. jan. 4. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Állítólag a terhesgondozást végző szülész-nőgyógyász adhat igazolást. Érdekes kérdés, épp ma kérdezte a férjem a munkahelyén, de még nem tud senki semmit.
2011. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg a linket, ezt ki kell tölteni, orvosi igazolás is kell, amit viszont elvileg nem kell mellékelni, csak megőrizni:


[link]

2011. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
És vajon minek kell szerepelnie az orvosi igazoláson? A doki tudhatja már?
2011. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

A dokik tudják, hisz eddig is volt ilyen, de csak nagycsaládosoknak, azaz a 3. baba 91 napos korától járt.

Most ugyanez jár, csak már az első babánál is, tehát az orvosok tudják, mit kell kitölteni.

Egyébként tényleg az orvosnak kell kitölteni és ezt a papirt a munkahelyen leadni a bérszámfejtőnek.

2011. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A terhesgondozóban adják ki az igazolást, én 2 hete intéztem el. Lefénymásolni, és azt adjátok le a munkahelyeteken!
2011. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi pont ma kértük el. A gondozást végző doki adja ki, mert ő tudja igazolni, hogy a magzat elmúlt 91 napos. A te nevedre adják ki, aztán apa beviszi a munkahelyére (vagy a tiedre, attól függ, ki akarja igénybe venni) a kitöltött nyilatkozattal együtt. Nem tudom, hogy elkérik-e az igazolást, majd meglátjuk holnap. :)
2011. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Családi személyi jövedelemadó kedvezmény

Az 1999-ben bevezetett családi kedvezmény többször módosult, 2011-ben újból kedvezményt vehetnek igénybe az 1 és 2 gyermeket nevelő családok is. A családi kedvezmény kedvezményezett eltartottanként és jogosultsági hónaponként 1 és 2 gyermeket nevelő családoknál 62.500 Ft, 3 vagy több gyermeket nevelőknél 206.250 Ft, ami szintén szuperbruttó összeget jelent. A magzat 91. naptól vehető figyelembe.


Hogyan is alakul a családi kedvezmény?


•1 és 2 gyermeknél gyermekenként havi 10.000 Ft adókedvezmény vehető igénybe,

•3 vagy több gyermeknél pedig gyermekenként havi 33.000 Ft.

1 gyermeknél havi 49.213 Ft-os, 2 gyermeknél havi 98.426 Ft-os, 3 gyermeknél 487.204 Ft-os, 4 gyermeknél 649.604 Ft-os bruttó jövedelemnél érvényesíthető maximálisan a családi kedvezmény, ami év közben és az éves bevallásban is megosztható a jogosultak között.

2011. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Most ez a havi 33000forint ez hogy van, ezt kérni kell?A feleségem a harmadik gyerekkel terhes, GYEDen van itthon, kapja ugye a gyedet 90000 és a csp 26600, és erre még lehetne kérni ezt a 33000 forintot gyerekenként????? Azaz havi 99000 forintot a 90000 és a 26600on felül?
2011. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mivel a feleséged per pillanat nem fizet adót, és ez adókedvezmény, Te igényelheted vissza az adódból a gyerekek után. (Kérdés, mennyi adót fizetsz havonta, vajon vissza tudod-e igényelni a teljes összeget, vagy nem)
2011. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én épp most szeretnék vállalkozást indítani, ezt hogy lehet összeegyeztetni? Milyen lehetőségeim vannak? Pont most kérdeztem nem rég hogy hol a legolcsóbb indítani vállalkozást mert igen csak bizonytalan a kimenetele idehaza pedig fizetni kell ha van miből ha nincs, esetleg összeegyeztethető ez itthon indított vállalkozási formával? Egyéni kizárva, meghatározott keretig szeretnék felelős lenni...
2011. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!