Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik még a gyermekvállalás előtt elkezdenek apránként beszerezni dolgokat?

Figyelt kérdés

Értem én ezalatt a következőket: cumisüveg, előke...stb.

Tehát nem ruhákra gondolok, hanem ilyen alapvetőbb 'felszerelésekre'.


2011. aug. 15. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értek vele egyet, mert -bár nem vagyok pesszimista- mi van, ha 5 év múlva jön össze.

Cumisüveget amúgy sem vennék, mert ha úgyis szoptat az ember, akkor nem kell. Ha mégis kell, szülés után vennék egyet.

Előke is ráér, amikor elkezdi az ember a hozzátáplálást.

Egyébként mindenki azt csinál amit akar, de ÉN biztosan nem vásárolnék nem terhesen ilyesmit.

2011. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
bajnak nem baj,ha valaki idejében elkezdi összeszedni,-de én ezen a téren egy kicsit babonás voltam,és elmúlam 6hós terhes amikor elkezdtem vásárolni.
2011. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég furcsa volt és kicsit értetlenkedtem, mikor a kiságyunkat egy friss házas pár vette meg, akik most kezdtek el "próbálkozni" :)

De hát az ő dolguk.

2011. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké oké megveszi a pár, de...

Sok kicsi felesleges előre, a nagy dolgokat meg hol tárolják?

Bőven ráér ezek beszerzése amikor már van kinek, akár az első orvosi vizsgálat után el lehet kezdeni a vásárlást, előtte hát...

Mi is már jócskán pocakos voltam amikor elkezdtünk körülnézni...

2011. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem én is 6 hónapon is jóval túl voltam, mire elkezdtünk vásárolni. Addig nem is nagyon tudtam semmit a babakocsikról, és egyebekről. Az az igazság, hogy a munkám és a saját dolgaim is túlságosan lefoglaltak teherbeesés előtt ahhoz, hogy ez legyen életem egyetlen problémája, hogy vásároljak a még meg sem fogant bébimnek. Szerintem a sorok közt a véleményem :)
2011. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

En nem csinalnam.

Nem az eloregondolkodas all tolem messze, hanem az elore vasarlas.

Mi peldaul az elso baba erkezesenek szeptemberben adtunk zold utat, marciusban estem teherbe. Marciusig abszolut nem erdekelt a vasarlas, tehat a fizikai dolgok. Amikor mar terhes voltam, akkor sem fogott el egybol a laz, viszont minden honapban raktunk felre onnantol kezdve x osszeget a kelengyere. En csak a 33. het utan kezdtem vasarolni, addig kedvem sem volt, nem is tudtam, hogy mi lenne nekem a legjobb, mert nem neztem utana. A penz egyben volt szepen, mivel ugye felrerakosgattuk. Utana is volt meg nehany hetunk, hogy esetleg az akciokat is figyeljuk. Szoval igy jo volt.


Szerintem logikusabb inkabb penzt rakosgatni el.

Kulonben amiket felsoroltal (cumisuveg, eloke) az a tobbihez kepest filleres tetel, rengeteg helyen meg lehet venni, nem gondolom, hogy akar penzben, akar idoben sokkal elorebb lennel, ha mar terhesseg elott megvenned ezeket.

2011. aug. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként nem én cselekszem így, én csak a véleményekre vagyok kíváncsi. Van olyan ismerősöm, aki például elkezdte apránként megvásárolni a dolgokat a babának, mielőtt teherbe esett volna.

2011. aug. 15. 15:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem látom értelmét, mert ad1: nem tudja mit fognak esetleg kapni, mire lesz igazán szükség (felére nem, amit megvesz:), továbbá lehet,hogy jelentősen csökken valaminek az ára, vagy lesz belőle jobb a piacon.

Mi pl. majd most kezdünk el vásárolni, 21 hetes múltam. Eddig összegyűjtöttük,hogy ki mit szeretne adni. De pl. jó, hogy nem vettük meg a bútort, mert most jelentették be a szüleim,hogy azt ők meglepinek szánták, ők akarják megvenni!:)

De ilyen pl. a légzésfigyelő is. Már majdnem megvettük, de kiderült, kapunk kölcsönbe.

Ruhákat meg lehet venni, de annak meg azért nem sok értelme van,mert az a legkevesebb. Én még csak egyszer voltam vásárolni kb. 20 percet, de vettem 4 rugit, sapát, zoknit stb. Tehát az elég gyorsan meg van, pláne,hogy akár két hét alatt nő annyit,hogy nem lesz rá jó egy ruha, tehát túl sok mindent bevásárolni nem éri meg. Én azt mondom, ha szoba kész van, a többit kb. két hét alatt be lehet szerezni!

A másik,hogy ha véletlenül valamiért nem jön a baba, én belehalnék,ha nézegetnem kellene, vagy a kezembe akadna egy már előre megvett babaruha!

2011. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Nincs vélemény róla. Mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja.
2011. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 2db dolgot vettem még 20 éves gyerekfejjel.Olyan helyen dolgoztam,ahol nagyon jó kiárusítások voltak.Vettem 1 biciklire való gyerekülést,akkor 1500 helyett 100ft-ért,és 1pár karúszót 50ft-ér.27 évesen született az első gyermekem,aztán 30 a másik,most használjuk ezeket:-)))

Nem tudom milyen felindulásból vettem,gondoltam ennyiér a hülyének is megéri,hát akkor nekem pláne:-DDDDDD

Ez a buta szokás:olcsó,vegyük meg,majd csak jó lesz valamire,hát ez tényleg jó lett:-) pedig akkor még gondolatban sem voltak a gyerekek.

2011. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!