Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartozik valaki még (akár...

Tartozik valaki még (akár várandósan, akár a kisbabájával) Vargáné Lukácsy Enikő védőnőhöz Bp.11. ker. Albertfalván?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne a véleményetek róla, hogy meg vagytok-e vele elégedve?

Mert én nagyon nem.

Nem is gondoltam volna, hogy védőnő lehet ilyen szétszórt, figyelmetlen, gyermekgyűlölő, feledékeny, nemtörődöm... stb.

De lehet én látom rosszul a helyzetet, ezért érdekel mások véleménye is.

Játszótérre még nem járunk, mert még nem ül elég stabilan a picim, hogy hintáztathassam, nemrég költöztünk ide, így még nem nagyon ismerek a környéken senkit, akivel ilyet megbeszélhetnék.


2011. aug. 16. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elvileg hozzátartoztam a fiammal, de nagyon nem volt szimpatikus, ezek szerint nem véletlenül.

Egyszer volt nálunk, akkor is nehezményezte, hogy éppen ment a tévé és, hogy reméli, hogy a gyerek arca nem csokitól maszatos....

Úgyhogy maradtunk az előző lakhely szerinti védőnéninél, aki egy tündér...

Veletek mit művelt?

2011. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál.

Nekem is antipatikus már az elejétől, de az vágta ki a biztosítékot, amikor előző nap megbeszéltük a látogatását és másnap megkérdezte, hogy biztos mára van-e megbeszélve, mert úgy írta fel a naptárjába, hogy nem tud rajta eligazodni.

Nem emlékszik arra sem, hogy mi van velünk, de nem is érdekli.

Ha az utcán találkozunk, nem nézi meg a babámat, nem kérdezi meg hogy vagyunk.

A múltkor az akkor 6 hónaposomat jött meglátogatni, aki szépen hátról-hasra és vissza forgott és a tengelye körül is körbe fordult, már próbált kúszni.

Közölte, hogy le van maradva, mert már kúsznia kellene. Dehogy kellett volna! Ezt meg is mondtam neki, akkor csak hebegett-habogott.

Voltak táplálási gondjaink, mert a kisfiam csomó ételtől ekcémás volt és tejallergiás is (de ezeket ugye simán kinőheti legkésőbb 3 éves korra), akkor közölte, hogy nem tudja hova tudom beíratni bölcsibe vagy oviba majd az ilyen problémás gyermeket, mert esetleg Őrmezőn fogadják csak...

A férjem eddig a pontig tűrte el a védőnőt, mert ezt amikor meghallotta, nagyon kibukott.

Ő is úgy gondolja, hogy senkinek nincs joga a gyermekünket problémásnak nevezni!

Ja és a babámon keresztül néz, két szót nem szól hozzá, mindig lekörmöli a látogatásait már itt a törzslapra, mert elfelejtené 5 perc múlva, hogy mit beszéltünk!

Ja a múltkor a kisfiam próbált vele ismerkedni, nyúlt volna felé, a védőnő meg 3 lépést hátralépett, mintha csak leprásak lennénk.

Mivel a kisfiam nem túl jó evő, nem hízik túl sokat, egyszer megemlítette, hogy nem tudja mikor írattunk utoljára tápszert, mert ő nem tud róla, fogalma sincs mit eszik a babánk!

A gyermekorvos betegrendelésére szokunk letelefonálni és aznap este már megyünk is a receptért és váltjuk is ki a tápszert, és persze kap mást is, mindent, amit ehet.

Jó nektek, hogy van hozzáértő aranyos védőnőtök!

Sajnos nekünk ő jutott, de legközelebb megmondom, hogy nem kell többet kifáradnia hozzánk, úgyis sokat dolgozik....csak tudnám miért lesz az ilyen védőnő, mikor egy csepp empátia és szaktudás nem szorult belé!

2011. aug. 16. 14:34
 3/5 anonim válasza:
46%

Üdvözlök mindenkit!


Én Enikőhöz tartoztam néhány éve, mikor a lányom született. Meg voltam vele elégedve, kedves, figyelmes védőnőnek tartottam. Voltak persze kérdéseim, amikre akkor úgy éreztem, nem kaptam kimerítő választ, de később beláttam, ő nem tehet konkrét javaslatokat arra, hogyan neveljem, gondozzam, tápláljam a gyerekemet, pusztán javaslatokat tehet, a megoldást nekünk, szülőknek kell megtalálnunk a gyermekünk pontos ismeretében. Hatalmas felelősség van a védőnők vállán és sajnos a presztízsük sem a legjobb, a legtöbben ellenérzéssel fogadják a munkájukat, kukacoskodó alakoknak tartják őket. Lássuk be, a szülők nagy része a legkisebb hozzáértés nélkül vállal gyermeket, fogalmuk sincs a fejlődésükről, igényeikről, életkori sajátosságaikról. A védőnőnek igenis feladata felhívni a figyelmet a gyerek fejlődésére káros hatással lévő dolgokra. A stílus megválasztása természetesen nem mindegy, de a lényeg az információban keresendő. Azt is érdemesnek tartom megfontolni és utánajárni, ha véleménye szerint a gyermek fejlődése nem a megfelelő ütemben halad, hiszen a tapasztalata messzemenően felülmúlja az akár öt gyermekes anyukáét is! Én mindig is úgy gondoltam, a javát akarva kell szeretni a gyereket és ha ehhez az kell, hogy egy szakember felhívja a figyelmünket az eltérő ütemű fejlődésre - ami nem esik ugyan jól, de mindenképp a gyerek javát szolgálja -, vegyünk egy mély levegőt és nézzünk szembe a problémával! Ha van, köszönjük meg neki, ha nincs - hát ő is ember, tévedhet. Van egy pár család a szárnyai alatt, ne kívánjuk, hogy kívülről fújjon bennünket. Lehet, hogy hebrencs, vagy kicsit szétszórt, felírás nélkül nem emlékszik, de nyilván nem számítógép az agya és rengeteg egyéb dolga van, amit észben kell tartania. Úgy gondolom, mindenkit lehet szapulni, minden embernek vannak gyenge pontjai, nem feltétlenül ezeket kell a előtérbe helyezni. Összességében Enikőt én kedves, figyelmes védőnőnek tartottam, amikor elköltöztünk, én szívesen maradtam volna nála, de azt az infót kaptam, hogy a védőnő körzetes és nem választható.

2011. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nos kedves 2. válaszoló!

Köszönöm a hozzászólásodat!

Örülök, hogy te elégedett voltál Enikő munkájával.

A kérdést pusztán kíváncsiságból tettem fel, mert érdekelt, hogy más is így látja-e, ahogy én a kollégájaként!

Szintén védőnő és szülésznő vagyok, egyáltalán nem tekint kollégának, rossz anyának tart és gyűlöli a kisfiamat (amúgy a kisfiam is őt, mert nem érti miért néz rajta keresztül), szóval semmi jó véleményem nincs róla.

Most megint babát várok-így terveztük, már alig várom a megjegyzéseit, de csak a kiskönyvért fogok elmenni hozzá, elmagyarázom, hogy nincs szükségem a kioktatására.

Ja és az én fejem számítógép volt, nem felejtettem el a fontos dolgokat a gondozottaimmal kapcsolatban, és igenis egy védőnőnek megfelelő memóriával és empátiával kell rendelkeznie, különben nem tudja ellátni a munkáját és rombolja a szakma hírnevét!

Én szeretem a gyermekeket is és persze, hogy egyikünk sem tökéletes, de én nem így dolgoztam, nem így közöltem az anyukákkal az észrevételeimet.

Próbáltam őket megérteni, megnyugtatni, de ha kellett nyilván kivizsgálásra irányítottam őket.

Persze engem sem szeretett mindenki, nem is kell, de sokan megfogadták a tanácsaimat és szívesen jöttek segítségért!

Ja igen. Eddig nekem a védőnői szakmával semmi gondom nem volt, mert a kollégáim hozzáállását is maximálisan pozitívnak ítéltem meg, mind emberileg, mind szakmailag, de most már nekem is vannak előítéleteim hála az Albertfalva u-i rendelőnek és köztük a fent említett védőnőnek!

Nincs is kedvem a továbbiakban ezt a szakmát űzni, nem is gondoltam, hogy így is lehet.

Hatalmas felelősség?

Itt Budapesten nincs akkora felelősség egy védőnő vállán, mint egy-két faluban, ahol egyedül kell helytállni egy vegyes körzetben dolgozó felnőtt háziorvossal (aki a gyermekeket is el kéne, hogy lássa, de lássuk be, hogy nem ért hozzá-ott orvos helyett orvosnak kell lennie a védőnőnek), ott minden felelősséget neki kell viselni, bármi történjen is!

Mégis nagyon szerettem ezt csinálni! Eddig...

Minden jót nektek!

2011. okt. 12. 08:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja igen még annyi lemaradt, hogy mi védőnők egymást pont a kollegialitás miatt nem szoktuk meglátogatni, (csak esetleg azért, hogy egyszer megnézzük a babát és gratuláljuk, ha jóban voltunk, akkor ajándékot vigyünk és ennyi, mert a másikat teljes jogú kollégának tekintjük, még akkor is ha pályakezdő lenne-én különben nagyon nem vagyok az))főleg nem kioktatni, mert tisztában vagyunk vele, hogy a másik is tanulta és tapasztalta a szakma csínját-bínját a munkája folyamán...
2011. okt. 12. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!