Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnád a saját, vagy párod...

Adnád a saját, vagy párod keresztnevét a gyerekednek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 17:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Én akartam az apja nevét adni születendő kisfiunknak,de apa nem!:)
2011. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

nálunk a férjem kikötötte, hogy egyikünk nevét sem kaphatja a gyerek, mert ő egy önálló személyiség lesz, és nem pl. ifjabb Tóth Béla, meg kis Béla..stb...

(persze nem így hívják a férjemet (hála Istennek:), csak példának írtam)


én sem adnám egyikünk nevét sem a gyerekemnek

2011. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
detto,mint az első.férjem nem engedte az ő nevét adni.pedig szép magyar név,nem túl különleges,de nem is gyakori.a fenti tulajdonságokkal rendelkező másik nevet kapott végül,ami tökéletesen ráillik
2011. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Nem.

Élő, közeli rokon nevét semmiképpen nem akartuk adni, ellenben az elhunyt, szeretett nagyapám nevét megkapta második keresztnévnek a fiam.

volt ismerősöm, ahol a születendő baba lett az 5. generációs Gyurika, nekem az ilyentől feláll a szőr a hátamon. Pl a sztoriknál hirtelen azt se tudta az ember, éppen kiről van szó, mert Gyuri,Gyurka, Kisgyuri meg a György bá...háááát...

2011. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Párom örülne, ha kislány lenne, akkor a keresztnevemet viselné, de én ezt nem szeretném. Így sikerült megbeszélni, hogy egyikőnk keresztnevét sem adjuk, de olyan rokonét sem, amilyen már van a családunkban.
2011. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én sem adnám egyikünk nevét sem, mert nekem nem tetszik egyik sem. De páromék családjában az összes elsőszülött fiút és lányt ugyanúgy hívják. Annak idején mikor ő született, az anyja könyörgött, hogy hagy adjon neki olyan nevet amit szeretne, de az apja kikötötte, hogy 1. fiú, így az ő és a nagyapja nevét kell kapnia. Hát mi biztos nem fogjuk folytatni ezt a hagyományt. Én úgy vagyok vele, hogy mivel a vezetéknevét úgy is a páromtól kapja, 2. keresztnévnek majd az apukám nevét adom neki. (Feltéve ha fiú lesz :)
2011. aug. 16. 17:34
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívesen, sem olyan nevet, ami előfordul a közeli családban. Szeretnék neki olyan keresztnevet adni, ami nem jön vele szembe sűrűn, mégis szép, és nem magyartalan :)
2011. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A párom már ifjabb és szoktam is viccelődni, hogy a fiúnk ifjabb ifjabb lenne, vagy éppen III. László?:D Semmiképpen sem tolnék ki a gyerekemmel.:) Van pl. egy barátnőm, aki az anyukája nevét viseli és amikor valaki szólítja egyikőjüket, akkor mindig vissza kell kérdezni, hogy melyik?:S Mindenesetre érdekes. Szerencsére a fiúnévben egyből megegyeztünk, mert nekem mindig tetszett a Péter és régen eldöntöttem, hogy így fogják hívni a fiamat, neki pedig így hívták a legjobb barátját, aki sajnos elhunyt 18 évesen és ő akkor határozta el, hogy a fiát így fogják hívni. De a lánynévben még lesznek viták.:s Én az imádott dédim nevét adnám neki, de ő ragaszkodik hozzá, hogy úgy hívják, mint hugomat. Hát én ezt nagyon nem szeretném, ezért remélem az első babánk fiú lesz és mire jön a kislány, lebeszélem róla.:D
2011. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyrészt nagyon fantáziátlannak tartom, másrészt egy külön kis emberről beszélünk, akinek külön személyisége lesz, amiben igenis részt vesz az is, hogy hogyan hívják, miről/kiről kapta a nevét.

Elhunyt rokon esetében még megértem, hogy tiszteletből megkapja a gyerek a nevét, de egy családban x számú József, Laci, Judit, Anna stb szerintem nem fér el.

2011. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer fiunk lesz,akkor az apuka nevét kapja! Amikor az elsőt vártuk,akkor az volt,hogy ha lány,akkor Ő választ,ha fiú,akkor én. Szerintem nagyon szép hagyomány a szülő nevét adni a gyermeknek! Akkor a párom azt mondta,hogy keressek másik nevet. -lány lett.

A másodiknál fiúra számoltunk,ezért nem is gondolkodtunk lány néven- egyértelmű volt,hogy az apja nevét kapja. A terhesség során gondoltam a másik lehetőségre is.. végül lány lett Ő is,így az én keresztnevem kapta,és mellé egy bónuszt :-D

Még pár hét és kiderül,hogy Apuka nevét örökli e valaki.


Én nagyon szép hagyománynak tartom :-D

2011. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!