Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehezen választottál keresztne...

Nehezen választottál keresztnevet a születendő gyerekednek, vagy már a fogantatás előtt megvolt a neve?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen, főleg, hogy fiú néven is egy ideig gondolkozni kellett volna. De nem ment, mindig átlapoztam a lány nevekhez, szóval fiú nevet egyszerűen képtelen voltam nézegetni, az a furcsa, hogy a végén kiderült, hogy lányt várok.

Mindig lányt szerettem volna, a neve nem volt meg konkrétan, de volt 4-5 lány nevem, amit szerettem. Aztán a férjemmel közösen kiválasztottuk, hogy melyik legyen.

2010. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos még mindig nincs meg. Minden héten mást szeretnék, bár még a nemét sem tudjuk, a párom pedig várni akar evvel, amíg ki nem derül. Nekem meg már felrobban a fejem. :D 10 éve változtatom szinte hetente, havonta.. szóval elég nehézkes. :)
2010. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem voltak terveim, hogy mi lesz a gyerekem neve. Amikor megfogant a babánk, valahogy azok a nevek egyáltalán nem tetszettek már, és eszünkbe jutott egy teljesen új név, amire eddig nem is gondoltunk. Ez kb. a 6. héten volt, most 15 hetes vagyok, és 99%-ig biztos a kislány névben. :)

Ha fiú, akkor az már egy kicsit macerásabb, de ott is van kb. 3 név, amiből majd választunk. De én nagyon lányt érzek. :)

2010. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon nehezen. Főleg azért, mert nem akarta megmutatni magát. Lány név az meg volt elejétől kezdve, mert az az egy volt olyan ami Apának is és nekem is tetszett, viszont fiú névben nem volt olyan amibe mind2-en belementünk volna. Bár voltak álom neveim. Aztán a 37. héten nagy nehezen megmutatta magát, fiú. Név szempontjából nem volt a legszerencsésebb. Végül két hét alatt jutottunk csak dűlőre. Mire ki akart jönni pont meg volt a neve is:) Amúgy nagyon örülök, h fiú lett, mindig arra vágytam elsőnek:)
2010. aug. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Megvolt már mind a két név, jóval a születés előtt, párommal talán 1 éve járhattunk amikor eldöntöttük hogy ez és ez lesz, aztán 7 év után az is lett:) a következőnek is meg van már a neve:)
2010. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az elsőnek kb a 2. hónapban találtuk ki a nevét. Terhességem előtt teljesen más nevek tetszettek.

Most a másodikkal pár hét van hátra a szülésig, és szegénynek még mindig nincs neve, egyszerűen nem jut eszünkbe semmi jó. De gyerek név nélkül még nem maradt, úgyhogy nem izgulok :)

2010. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta tudom, hogy fiam lesz, és azt is, hogy mi lesz a neve. Szerencsére a férjemnek is tetszik, és a vezetéknévhez is passzol. De ez csak mázli. :)
2010. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nacebee ***** válasza:

nálunk érdekes volt mert meg voltam győződve róla,h fiam lesz.a párom nagyon kislány párti volt.a nevet is kitalálta,de lehűtöttem,h nekem akkor is fiam lesz.a 24.héten tutira mondták,h kislány!pont a két talpacskája közé láttunk:D

na akkor azt mondtam rendben legyen az ő neve/viktória/

de azért elfogadtattam vele egy fiú nevet,ki tudja!!/nándor/

nyugi meg fogjátok találni az igazit!

2010. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én már évekkel ezelőtt (férjem megismerése előtt)tudtam, hogy hogy fogják hívni a kislányomat. A férjemnek nem tetszett a név. Megegyeztünk, ha tud olyat mondani ami tetszik, akkor változtatok. Nem tudott meggyőzni. 9 hónap alatt megszerette a nevet, ma már örül, hogy így hívják a kis királylánykáját. Fiú nevünk nem igazán volt, nem is kellett. Én már gondolkodok a második babánk nevén (ki tudja, igaz nem tervezzük), de azt mondta a férjem, hogy azt majd ő találja ki.
2010. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én fiúra számítottam,de már a 18.heti uh-on lehetett látni,hogy kislány

A férjemmel néztük a neveket,amikor ő meglátta a lányunk nevét,ami neki megtetszett,nekem nem

Ő nem hagyta magát,és győzött végül,most már belátom,hogy teljesen illik a lányunkra a neve,és még a vezeték nevéhez is passzol:)Csenge lett a neve

2010. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!