Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fizetik meg manapság...

Eszter74 kérdése:

Miért nem fizetik meg manapság a bébiszittereket?

Figyelt kérdés
Én 12 évig bébiszitterkedtem, ezelőtt 4,5 évvel hagytam abba, a fiam születése előtt. Akkor 1200 Ft-os órabérben dolgoztam. Azóta született egy kislányom is, aki bölcsibe megy, így elkezdtem böngészni az álláshírdetéseket, és megdöbbenve tapasztalom, hogy csak 6-700, de ennél kevesebbet is fizetnek egy bébiszitternek. Tudom, hogy válság van, de azért ezt felháborítónak tartom, hiszen egy Anyuka tudhatja, hogy a bébiszitterkedés egy felelősségteljes munka, nem csak játszani, mókázni kell a gyerekkel, hanem ha esetleg bármilyen probléma adódik, azt meg kell oldani. Szóval miért csak ennyit ér a munkánk?
2011. aug. 17. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mert mint mindenből - sajnos bébiszitterekből is - túlkinálat van, lehet "válogatni" :(


Az én munkám a lányom születése előtt nettó 250 ezret ért, aki most van helyettem, nettó 80 ezret kap. KÍváncsi vagyok, hogy fognak majd visszavenni... :((

2011. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kedves Eszter!


A közgazdaságtan első óráin tanítják a kereslet és kínálat viszonyát. Addig amíg lesz aki 500 Ft-ért bébiszitterkedik, miért fizessen a leendő munkaadó 1200 Ft-ot? Hirdesd meg magad 1200 Ft-os óradíjért, és meglátod, hogy lesz-e igény ennyiért a munkádra.

Tudod, mindennek annyi az értéke - főleg munka esetén - amennyit hajlandók érte fizetni.

2011. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mert nincs munka, nincs pénz és bárki szakértelem, és akár ész nélkül elmegy babysitterkedni akár pár száz forintos órabérért, feketén természetesen és nem csinál semmit a gyerkőccel csak fekszik a szülők franciaágyán és várja hogy leteljen a "munkaidő" míg a pici ki tudja hol van és mit csinál. Ezért bizalmatlanok a szülők a babysitterekkel szemben, én nem engedném, hogy szakképzettség és tapasztalat nélkül ellehessen menni gyereket gondozni!


Másfelől 1200-1800Ft óránként azért a nap x órájában, egész héten elég sok, lehet hogy a szülő még kevesebb órabérben dolgozik a munkahelyén, mégis kénytelen valakire rábízni a kicsit, mert bölcsibe nem vették fel.

2011. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy túlkínálat van, de nézzük meg, hogy kik dolgoznak olcsón. Az a fiatal 18-20 éves, aki iskola után, mellett szeretne egy kis zsebpénzt keresni, vagy az az idős, aki a nyugdíját szeretné kiegészíteni. Persze, megértem őket is, de én biztos nem bíznám rá a gyermekemet egy 18 évesre, hiszen még ő is szinte gyerek, és egy 60 évesre sem, mert neki már nincs annyi energiája, nincsenek olyan reflexei. Szomorú, hogy sokan nem azt nézik, hogy tapasztalt, megbízható bébiszitterük legyen, hanem, hogy minél olcsóbb.
2011. aug. 17. 23:18
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Az én anyukám 70 éves, (és nem pénzért vigyáz a 2,5 éves lányomra), de nála jobb bébiszittert elképzelni nem tudok :) Szóval nálam az nem akadály, ha kicsit "idősebb" az a bébisitter, sőt! Néha szoktunk fogadni, de csak ismerőstől ajánlva, és pár órát egy héten. Ő is 63 éves.
2011. aug. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szíves örömest fogadna az emberek nagyobb része is 1200 forintos órabérért bébiszittert, de mondd már el nekem, miből fizessék ki? Mikor az átlag család örül, ha nem mínuszra jön ki hónap végén.


Az "átlagon felüli" színvonalba tartozó családok elhiheted, most is megfizetik az 1000+ forintos órabért, de ők nem az expresszen hirdetnek.


Sokan a két kezüket összetennék, ha 6-700 forintos órabérük lehetne.

2011. aug. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked, hogy te nem érzékeled a válságot, mondjuk furcsa, hogy valaki ennyire nem ebben a világban él.

Én angol tanítottam a válság előtt 2500 forintos órabérben, most kezdeném újra, szerintem örülhetek, ha töredékét ki tudják fizetni.

Egyébként az átlagbér 5-600 forint, úgyhogy egyáltalán nem alulfizetettek a bébiszitterek, ennyi az átlegbér. Nagyon sokan tűzoltók, mentősők dolgoznak ennyiért, kicsit mást, mint egy bébiszitter.


És véleményem, 18 évesen és 60 évesen is lehet alkalmas valaki bébiszitternek, ha ért a gyerekekhez illetve a gyerekek úgy vannak nevelve.

2011. aug. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak megbántani,de Te hol élsz?Én a 6-700ft-ot sem vagy alig tudnám kifizetni.Valóban felelőség teljes munka,de ilyen világot élünk.Keress gazdagabb szűlőket és ők megfizetik.Amugy én ápolónőként dolgozom,napi 12órában.Felelőség teljes munka és mégsem vagyok agyon fizetve.Sőt.Igen,mindenki munkája ennyit ér.
2011. aug. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1200 ft? te hol élsz?

egyik ismerősöm rakodó, költöztető. gyalog cipelnek fel a 4. emeletre (nincs lift) zongorákat, nagy szekrényeket, hűtőket... stb... és ők kapnak óránként 6-700 ft-ot. hol van ettől egy bébiszitter munkája?

2011. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ja, és gondolom, neked az 1200 ft után eszed ágában sincs adózni...
2011. aug. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!