Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fizetik meg manapság...

Eszter74 kérdése:

Miért nem fizetik meg manapság a bébiszittereket?

Figyelt kérdés
Én 12 évig bébiszitterkedtem, ezelőtt 4,5 évvel hagytam abba, a fiam születése előtt. Akkor 1200 Ft-os órabérben dolgoztam. Azóta született egy kislányom is, aki bölcsibe megy, így elkezdtem böngészni az álláshírdetéseket, és megdöbbenve tapasztalom, hogy csak 6-700, de ennél kevesebbet is fizetnek egy bébiszitternek. Tudom, hogy válság van, de azért ezt felháborítónak tartom, hiszen egy Anyuka tudhatja, hogy a bébiszitterkedés egy felelősségteljes munka, nem csak játszani, mókázni kell a gyerekkel, hanem ha esetleg bármilyen probléma adódik, azt meg kell oldani. Szóval miért csak ennyit ér a munkánk?
2011. aug. 17. 22:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%
Ott a pont az utolsónál! Szívesen megnézném a kiállított számláidat a bébiszitterkedésedért...
2011. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a "kedves" választ! Én is csak egy ember vagyok, egy Anya, aki tisztességgel fel szeretné nevelni a gyermekeit. Lehetnék ápolónő, mert eü-i iskolába jártam, de nem lettem, pont azért mert nem fizetik meg. Szeretem a gyerekeket, és szeretek velük foglalkozni. Szerintem ne hasonlítgassuk össze, hogy melyik szakmát hogy fizetik meg, mert kirívó példák mindig vannak, és lesznek. Én csak felvetettem egy kérdést, nem gondoltam, hogy ennyire a lelkükbe taposok embereknek.
2011. aug. 18. 22:59
 13/15 anonim ***** válasza:

Igazad van ne hasonlítgassunk össze szakmákat.

De azért a bébiszitterkedést, nem nevezném szakmának, és nem sorolnám a megbecsülendő és kirívóan megfizetendő munkák körébe.

Szimpla gyerekfelügyelet, amit lássuk be a 14 éves tinilánytól a 75 éves nyugdíjas néniig, bárki képes elvégezni. Ezért az átlagfizetés dupláját igényelni, kicsit túlzás.

Nyugaton, ahol kultja van ennek, szerintem minimálbérnél aligha kap többet egy bébiszitter, nemhogy tripláját annak.

2011. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom te hol találtál ennyiért babyszittert, én eddig amiket találtam (BP) az minimum 1000 Ft volt óránként. És egyetértek a többiekkel, hogy ezt ki is kellene fizetni. Nekem pl. ahhoz, hogy 8 órában mehessek vissza dolgozni naponta 2 órát babysziterre kellene bíznom a fiam 20 munknappal számolva az 40.000 ft havonta. És ez csak az lenne, hogy mindennap elhozná a bölcsiből. Inkább megyek 6 órában vissza dolgozni, és megpróbálok mindig időben eljönni és nem túlórázni.
2011. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
1200ft /óra??? Az 20 napra, 8 órás munkaidővel számolva 192000 ft tisztán!! És akkor nem beszéltünk arról, hogy azért ha a szülő a munkahelyére oda akar érni, akkor a szitternek előbb kell jönnie, és később is végez. Max akkor adnék ennyit, ha a baby sittert kikapcsolódásra, hetente 1-2 órára fogadnánk. Az 500 ft/ óra is 80000ft-ra jön ki. Valaki ennyit keres. Angoltanárként 600ft/ órát keresek a munkahelyemen.
2012. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!