Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen név a Mária és a...

Milyen név a Mária és a Dorottya két közeljövőben születő babának?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális, max 2-3 éven belül szeretnénk az elsőt. Két kislányt szeretnénk, és már kb körvonalazódott bennem a két név (ha tényleg 2 kislány lenne). A párom a Máriával ért egyet, a Dorottyát még emészti, de jobb ötlete sincs, szóval ez még képlékeny, bár nekem nagyon tetszene.


Külső szemmel nézve milyen?


26/N


2011. aug. 18. 15:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem a Mária nemigazán tetszik, a Dorottya teljesen jó. Vagyis fura így egymás mellett látni egy 'mai' meg egy 'régebbi' nevet... Vagyis inkább úgy mondanám, hogy én nem szeretnék Mária lenni, pláne egy Dorottya tesó mellett. :) De végülis nektek kell, hogy tetszen. :)
2011. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Hát a Dorottya helyett inkább Dóra. A két név nem illik egymáshoz
2011. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Szép név mind a kettő, de mi van ha fiúk lesznek?
2011. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
A Dorottya szép (bár én elfogult vagyok, mert nekem is ez a becsületes nevem :D), de a Mária, így, ebben a formában, nagyon nem tetszik. Egy öreg néni jut róla az eszembe. Akkor már sokkal jobban tetszik a Marianna vagy az Annamária.
2011. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A Mária fix, mert az egy ígéret, és a párom is elfogadta. Meg aztán a többi változata nem nagyon tetszik egyikünknek sem.


Dóra, Dorottya? Nekem a Dorottya szebb, de nem erősködöm, ez még nem tuti. Más ötletem nincs is.


Ha fiú lesz/fiúk lennének, akkor agyalás kezdődik elölről. Bár az első tuti az apukája nevét kapná szerintem.

2011. aug. 18. 15:21
 6/27 anonim ***** válasza:
35%
A Mária borzasztó-ne haragudj!-a Dorottya Dóra formában tetszik.
2011. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%
Szintén, ahogy már írták is előttem: Mária nagyon nem tetszik, kiráz tőle a hideg, Dorottya szintén nem jön be, csak a Dóra formájában.
2011. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hű, ha ennyire nem tetszik úgy általánosságban, akkor lehet, hogy csúfolnák is érte őket? Azt nem szeretném.
2011. aug. 18. 15:49
 9/27 anonim ***** válasza:
9%
engem Máriának hívanak,és a tapasztalataim a nevemmel kapcsolódóan:az oviban mindenki Marcsinak hívott,amit mindig utáltam,most kb 1 éve Mari-nak hívnak amit szintén nagyon utálok.Bármit megtennék,hogy megváltoztassam a nevem,de a szüleim nem engednék,na meg kicsit fura lenne,mert már 13 éves vagyok.A Dorottya pedig szerintem mér rosszabb.Ha a kettő közzül kéne választanom akkor inkább Mária.
2011. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha már így megkérdezed, én nem szégyellek őszinte lenni.


A Mária szép név, de tényleg,és nagyon szépen cseng egy idős hölgynél,de ksibabának manapság nem adnám.

Akár igéret akár nem ,mert egyszerűen elképesztően régimódi (pedig hidd el a túl modern neveket sem szeretem,én aztán tényleg az arany középút vagyok.

Gondolj arra,hogy szegény gyermeknek kell majd ezzel a névvel együtt élni.


A másik dolog pedig,hoyg mi arra is figyeltünk, hogy olyan nevet válasszunk a második gyerkőcnek (nemtől függetlenül), ami stílusban hasonló.


Pl nem adnám a régimódi Mária mellé a hagyományos Dorpttyát, és egy modernebb nevet sem (olyan most nem is jut eszembe).

Amikor nagyobbak lesznek a gyerekek, esélyes hogy meg fogod kapni tőlük (főleg az idősebbiktől),hoyg "anya nekem miért adtál ilyen ciki nevet, bezzeg a tesómnak milyen szép, normális neve van".


A név választás fontos, egy egész életre szól.

Jól gondold meg.

2011. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!