Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen név a Mária és a...

Milyen név a Mária és a Dorottya két közeljövőben születő babának?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális, max 2-3 éven belül szeretnénk az elsőt. Két kislányt szeretnénk, és már kb körvonalazódott bennem a két név (ha tényleg 2 kislány lenne). A párom a Máriával ért egyet, a Dorottyát még emészti, de jobb ötlete sincs, szóval ez még képlékeny, bár nekem nagyon tetszene.


Külső szemmel nézve milyen?


26/N


2011. aug. 18. 15:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint a Sára nem tetszik. Én ezt tartom öregesnek, pedig jól tudom, hogy mostanában ezt a nevet is gyakrabban adják. Nekem a Mária tetszik, inkább örök névnek tűnik, semmint öregesnek. A mai gyerekek között nem sok a Mária. A Dorottya név is tetszik.
2011. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Maria kicsit sem tetszik (esetleg masodik nevnek ha mar megigerted)

A Dorottya nekem tetszik :) Dorka es a Dorka is de a Dorina nem.


2 nev egyaltalan nem illik ossze.hiaba 2 kulon gyerek.....de azert en figyelek arra, hogy horminizaljanak a nevek

2011. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
a Sára és a Kerolina még az első kettőnél is szarabb.már boccs.
2011. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
20%

Ismerek fiatal Máriát, kicsit furcsa, de nem gáz :)

A Dorottya szerintem gyönyörű!

A Sára nem tetszik, túl egyszerű, és tucatnév lett, ráadásul a Sári, Sárika nem szép nekem...

A Karolina is szép :)


Lehetnének majd Mária és Karolina, ha a Dorottya nem annyira jön be a párodnak.

2011. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
10%

Nagyon sok Mária ismerősöm van, 45-50 körüli a legfiatalabb. Kisgyereknek semmiképpen nem adnám. Marcsi-Marika...a 60-as évek képeskönyveinek nagy masnis, köténykés, szeplős kislány-illusztrációi jutnak eszembe. Egyenértékű a Jolán, Etelka...stb. nevekkel, nem adnám a kislányomnak.


A Dorottyát sem feltétlenül, erről meg a rotyogás, pukizás jut eszembe. :-) De ha ettől elvonatkoztatok, nem csúnya név, ismerek is Dorottya nevű kisbabát.


A Sára tetszik, a Karolina azért nem annyira, mert hosszú, becézni meg nem nagyon lehet, esetleg Kari, az meg nem tetszik.

2011. aug. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Karolina? Szép név szerintem is.

Nálunk nagyon befutó név lesz a kis huginak. :)

A férjem kedvence, én még vitatkozni fogok, bár nekem is tetszik. (Vitatkozok majd, mert az első gyerek nevét is ő választotta.)

2011. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
igazából az a lényeg hogy neked és a párodnak tetsszen, mindenkinek úgysem fog :)
2011. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!