Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen név a Mária és a...

Milyen név a Mária és a Dorottya két közeljövőben születő babának?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális, max 2-3 éven belül szeretnénk az elsőt. Két kislányt szeretnénk, és már kb körvonalazódott bennem a két név (ha tényleg 2 kislány lenne). A párom a Máriával ért egyet, a Dorottyát még emészti, de jobb ötlete sincs, szóval ez még képlékeny, bár nekem nagyon tetszene.


Külső szemmel nézve milyen?


26/N


2011. aug. 18. 15:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Már miért csúfolnák a Dorottyát? Engem is úgy hívnak, a suliban szinte minden osztályban volt Dorottya, senki nem csúfolt. Oké, lehet, hogy nem mindenkinek tetszik, de azért ne állítsuk már be úgy, mintha valami kirívóan égő név lenne!
2011. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy a Máriát meg majd megszokják. A Marcsi becézés még aranyos is. Nekem a suliban Piri volt a legjobb barátnőm, kábé fél napig volt furcsa, utána mindenki megszokta.

2011. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

a Dorottya nálunk is befutó volt, de Apa leszavazta:(

A maga módján a Mária is szép. Szerintem a két név nem illik össze. A Máriához valami régimódibb név illene, pl. Etelka.

2011. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Hát én Mária vagyok.Szó szerint rühellem.Soha nem adnám a gyerkőcömnek.Aki szeret, az Marcsinak hív.Aki egy kicsit is utál, Marinak, Marisnak szólít.Legalábbis így szűrtem le a dolgokat.Borzasztó.A férjem meg azt sem tudja mit mondjon, mert tudja, hogy utálom a nevem.

Anyu teljesen más nevet akart nekem adni.Azóta is bánja a dolgot.Hát megértem.

Annyi szép, és divatos név van.

2011. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló fogalmazta meg a gondolatomat. Én sem szeretnék Mária lenni, Dorottya testvér mellett.

A Dorottya név nekem is tetszik. A Mária név is tetszik, de sajnos nem mostanság közkedvelt.

Én 30 éves leszek lassan. Egy főiskolás társam volt Mária. Meglepődtem a nevén...de csak azért, mert rajta kívül soha nem volt a környezetemben Mária nevű, velem egyidős társam.


Ígéret oda vagy oda, én is meggondolnám. (Vagy második névnek adnám, de nem Dzsesszika vagy hasonlók mellé.)

2011. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

nekem egyik sem tetszik, ne haragudj

nagymamámat Máriának hívták, 1909-ben született :)

egyszerűen öreges név, kisbabának ma el sem tudnám képzelni

a Dorottya meg a hangzása miatt nem tetszik, a tty miatt. Inkább Dóra, az szép.

2011. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Mit szóltok még a Sárához? Esetleg Karolinához? Nagyon ráértem, és nézegettem a neveket, nem mintha aktuális lenne, csak elkezdett érdekelni. :-) Az a baj, hogy sok jó név ki van lőve eleve, mert van a családban, vagy olyan valakire emlékeztet, aki után nem nevezném el a gyerekemet, vagy esetleg munkatárs, ismerős, és cikis lenne, ha azt hinnék, hogy pl a főnökről neveztem el a babámat.
2011. aug. 18. 23:34
 18/27 anonim ***** válasza:
A 15.41-es válaszoló vagyok:sokan benézték,de a kérdező nem egy babának szeretné adni a 2 nevet,hanem 2 babának 1-1 nevet!Ettől függetlenül én tartom magam a korábbi válaszomhoz...BOCS!
2011. aug. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
nekem az egyik kedvencem a Sára!!! nagyon szép név!
2011. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Igen, két babának 1-1 név lenne majd (remélem :)
2011. aug. 18. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!