Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a 2 gyerek között...

Akinek a 2 gyerek között 20-22 hónap a korkülönbség, adnátok tanácsokat, tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Hogy bírtok két gyerekkel?A nagy megszokott napirendje megváltozott,miután a kicsi megérkezett?Hogy viszonyul a nagy a kicsihez?Féltékenység?Egy szobában alszik a 2 gyerek?És az anyuka?Párotokra mennyi időtök jut?Magatokra?Hogy sétáltok 2 gyerekkel,a pici kocsiban,nagy meg sétál?

Rengeteg kérdés van bennem,pillanatnyilag pánikolok,hogy bírom majd két kicsivel.Olyan jó kialakított napirendem van egy gyerekkel...

Bármilyen tanács,tapasztalat jól jön.Ami csak eszetekbe jut!


2010. júl. 5. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia,nálunk 20hónap és pár nap van a két kicsi között.most a pici 1hónapos.nem egyszerű!

az egész terhesség terhességnek tűnt,főleg ahogy egyre nőtt a hasam.Olyan dolgokat(negatív) tapasztaltam meg,amiket a naggyal nem.Pl a farcsontom 12.hetesen ki akart esni,állandóan émelyegtem,szédültem,zsibbadt a combom...és sorolhatnám.És ugye amellett a napi feladatok és egy örökmozgó kisfiú.Ráadásul a férjem csak hétvégente van itthon...

És ami a legszebb,41+2hétre szültem,indították,és fertőzés miatt 9napot voltunk kórházban.már majdnem megőrültem.

Aztán kezdődött a napi rutin.A nagy napirendje csak annyiban változott,hogy kicsit várnia kell,pl ha kitalálja hogy ő ki szeretne menni,mikor épp az öcsi eszik,este a kicsi kezdi a fürdés,míg szopik,addig a nagy vagy eszik,vagy épp "diliköröket" fut.Aztán a nagy fürdik,közben(15perc kb) megpróbálom elaltatni a picit,nem mindig sikerül.Majd a nagy a szobájában a pici a miénkben kiságyban én meg ingázom 2 gyerek között míg elalszanak.Így mostanában már 2-4alkalommal sikerült a nagynak kvázi egyedül elaludnia.De így is ott vagyok mellette,míg az öcsi nem reklamál.

Sétálni úgy megyünk,hogy a kicsi mózesos kocsiban,a nagy meg vagy "rohan" mellettünk/előttünk,de többnyire testvérfellépőn utazik.(okos egy találmány)

Szereti a kicsit,mert puszit ad neki,simogatja,de rajtam kívül más nem foglalkozhat vele.Szóval sem az apa,sem a papa-nekik VELE kell foglalkozni.

Páromra esténként van 1,5óra msnezés,és hétvégén amikor a gyerekek alszanak.Mostanában hogy apa kipihent legyen,a nagy fiunk szobájában alszik,én meg a picivel a hálóban-na mondjuk ennek nem örülök!egész héten nincs,és akkor hétvégén sem :-(

magamra ennyi idő jut:reggel rohanás zuhany/öltözés,közös reggeli a nagyfiúval.majd ilyenkor mikor elvileg mindkettő alszik,akkor van egy kis időm leülni a gép elé-ez kikapcsol.És este ha van energiám akkor esetleg valami extrább(körömlakkozás,epilálás....)És max hétvégente 2 szoptatás között fodrász,a következőn kozmetikus.

Amit észrevettem magamon,hogy nagyon hamar bepöccenek,ezen kéne változtatni,valahonnan egy zsák nyugalmat venni :-)

ha gondolod,írj privát.és mindent elmesélek amire kíváncsi vagy.

2010. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is emiatt aggódok. 20 hós lesz a lányom, és 30 hetes ikres kismama vagyok. Vakarom a fejem rendesen....

Bocs az off-ért.

2010. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 22 hónap van a gyerekeim között, de már nagyobbak. Lányom 8, fiam 6 éves.

Nekem annyiban volt nehéz az első év, hogy a fiam éjszaka végig 3 óránként szopizott, így napközben fáradtabb voltam, mert nem mindig aludtak egyszerre ebéd után, így napközben nem tudtam pihenni.

Amibe csak lehetett bevontam a lányomat. Esti fürdésnél ő vetkőztette, krémezte, mosta a hátát stb. a fiamnak. Amikor szoptattam akkor mindig mesét olvastam közben a lányomnak, így ő is odabújt hozzánk. Olyan is volt, hogy ő is szoptatta a babáját, amit külön erre az alkalomra kapott. Kb. 1 hónapig "szoptatott" és azóta sem babázik. Esténként pedig szopi közben úgy aludt el a lányom, hogy mellénk feküdt és a kinyújtott kezembe bújt. Nem volt valami kényelmes, de mivel mindig így altattam előtte is, ezt nem akartam elvenni tőle.

Eleinte egy szobában voltak, 2 éve vannak külön. Amikor már nagyobbak akkor gond a közös szoba, mert legalábbis nálunk állandóan átmásztak egymás ágyába és így későn aludtak el.

Féltékenység nem nagyon volt, néha előfordult, hogy amikor hátat fordítottam a lányom rácsapott a fiam fejére, de nem nagyot. Fel sem ébredt rá. Ez is hamar elmúlt.

Sétálni úgy mentünk, hogy a lányom amikor már nagyon elfáradt felültettem a babakocsi elejére, mert akkor még nem érte végig a fiam. Mire "belenőtt" a lányom is többet tudott már menni.

Én örülök, hogy nincs köztük nagy korkülönbség mert nagyon jól eljátszanak együtt egészen pici koruktól. Most már együtt hülyéskednek a medencében, társasoznak stb.

2010. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Hogy vagytok? Már jó nagyok a gyerekek!

Képzeljétek, ma teszteltem pozitívat... És ha jól számolom, akkor 20 hónap lesz a gyerekeim között.


Hogy teltek az évek? Milyen tesók lettek a gyerkőcök?

Minden tanácsot szívesen fogadok. Remélem, hogy látjátok, hogy írtam :) koszonom

2022. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én pedig tegnap teszteltem pozitívat, és úgy néz ki szintén 20 hónap lesz a korkülönbség.

Totális pánikban vagyok még…

E.

2022. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!