Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy én intézzem...

Lehetséges, hogy én intézzem a gyedet, az egyszeri juttatást, a családit? A munkahelyemen azt mondták. Hogy ők fogják intézik. Nem bízok bennük, az első 15 napomat sem akarják kifizetni.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem tb kifizetőhely, akkor intézheted.

Egyébként egyedül a TGYÁS-hez "kell" a munkáltató, mert a családi pótlék, az egyszeri juttatás az alanyi jogon jár.

Én bementem a TGYÁS igénylésénél a munkahelyemre és kértem, hogy adjanak oda minden-az ügyintézéshez szükséges papírt. Odaadták. Minden juttatást időben kapok.

2009. ápr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

meg még a gyedhez is a munkahely kell.

Kérdezd meg hogy nem intézhetnéd e te. Hívd fel az oep-et megmondják. Ha lehet, akkor vágj bele, jobban jársz ha így állnak a dolgok. Ha meg nem lehet akkor gáz.

2009. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az anyasági támogatást és a csp-t a kincstár intézi. Ott kellene igényelned. A nyomtatványokat akár a netről is letöltheted. www.allamkincstar.gov.hu


Az anyaságit csak a szülést követő 180 napon belül igényelheted.


Milyen első 15 napra gondolsz? Ha esetleg betegszabira, az nem jár TGYÁS-nál!

2009. ápr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem arra gondolt, hogy elment gondolom táppénzre és ugye az első 15 napra betegszabi jár(na), és ezt nem akarják a munkahelyén kifizeni. Pedig ki kellene. És ez még beleszámít a gyed számítába is ráadásul. Ez ugye a béred 80%-a amit teljesen a munkáltatódnak kéne fizetnie számodra. Utána a táppénz is tán rajtuk keresztül megy, olyan mintha tőlük kapnád, de ők azt utólag visszakapják az oeptől azt hiszem. Meg lehet abból is egy rész az övéké, de a többi nem. A pontos jogszabályt nem tudom. De a betegszabi tuti az övéké teljesen és ki kell hogy fizessék. Kérdezz utána oepnél stb-nél hogy csináld hogy jó legyen.

De a tgyást, gyedet a munkahely kell hogy intézze én úgy tudom, pláne ha tb kifizetőhely.

Kérdezd meg az oepnél intézheted e te, de a munkáltatót mindenképp kell hozzá, nem tudod őket kihagyni belőle.

Családi pótlékot, meg anyaságit lehet tudod külön, de nem biztos.

2009. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!