Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 hete kezdtem az első munkahe...

1 hete kezdtem az első munkahelyemen, hogyan mondjak fel anélkül hogy megmondanám Miért? Hogy zajlik egy felmondás? Bunkóznak utolsó nap? (a beosztás változás és új ember keresés miatt)

Figyelt kérdés
mennyi időbe telik míg kiadják a papírjaim? Postán lehet kérni? (nem megoldható bejárásra hivatkozva?)
2010. ápr. 20. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor elvileg még javában próbaidőn vagy. Simán, indoklás nélkül felmondhatsz. A papírjaidat elvileg az utolsó munkában töltött napodon kellene megkapnod az összes járandóságoddal együtt.

A bunkózást nem tudom :-)

2010. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem vagyok hazudós, de ebben az esetben a hazugság a legjobb szerintem. visszaszóltak egy jobb helyről, ahova előtte még jelentkeztél, jobb fizu, jobb pozíció vagy közelebb van, ilyesmi. de azért nagyon köszönöm a lehetőséget, örülök, hogy veletek dolgozhattam. a papírokért szerintem vissza kell menni sajna, aláírni.
2010. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
18%
mindenképp meg kell indokolnod, mert ezt jegyzőkönyvbe veszik.
2010. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
próbaidő alatti felmondásnál nem kell indokolni, sem a munkáltatónak, sem a munkavállalónak. ha nem megy be másnap és kész, akkor sem tartozik semmivel.
2010. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a munkaszerződésedben, hogy hány nap próbaidő van kikötve. A próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz. Aznap regel közlöd, a munkáltatódnak aznap ki kell állítania a papírjaidat, és kifizetnie a béredet. Ha nem akarja aznap kiállítani (nem tudja, mert a könyvelő csinálja, és időbe telik), akkor add be írásban is, hogy 2010..... naptól, a próbaidő alatt felmondasz.
2010. ápr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!