Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyesen van otthon, az...

Aki gyesen van otthon, az hogy jön ki havonta a pénzből?

Figyelt kérdés
sajnos nem tudok itthon maradni 3 évig a kisfiammal,mert nagyon sok a kiadásunk(lakáshitel,stb)és a férjem se keres olyan sokat,mert akkor kifizetnénk mindent,de kajára már nem maradna.Eléggé bánt a dolog,de muszály:(
2009. ápr. 17. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dilemma engem is foglalkoztat bár még csak 9 hósak vagyunk de már látom, hogy nekünk is valami megoldást kell keresnünk 2 éves korára, főleg ha már nem is fogják adni a gyest. Nálunk még az is rossz, hogy vidéken lakunk és nincs egy bölcsi sem a környéken.
2009. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
szűlni kell még egy babát aztán meg a harmadikat mi legalábbis ezt tesszük
2009. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
bocs, hogy belekérdezek, de hogy értetted, hogy nem fogják adni a GYES-t?
2009. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ha addig jönne a kistesó,akkor csak a gyedre lennék jogosult?A 2.baba után kapnék valamit(Táppénz,Tgyás)?
2009. ápr. 17. 15:23
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Az első vagyok. Mindenhol azt mondják, hogy nem fogják adni csak 2 éves koráig én most gyed-en vagyok úgyhogy sok jóra nem számítok. De még az is lehet, hogy munka viszonyhoz kötik úgy mint régen és akinek nem járt gyed az ugye nem jogosult gyesre sem:(
2009. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami aki gyedben szül az szerintem csak a tgyásra és a gyesre lesz jogosult.
2009. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak: ne aggódj, a már meglévő babákra ez nem fog volnatkozni, te már 3 éves koráig kapod a gyes-t.
2009. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen a meglévőkre még 3 évig jár és remélem,nem vezetik be és járni fog a jövőben is.

Ha van munkaviszony, akkor a 2. baba után is jár a tgyás és gyed de korlátos ( max a minimálbér kétszerese után).

2009. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyedet nem is kaptam, mert csak feketén voltak hajlandók alkalmazni, így csak gyest kapok 2 éve. Azt a kemény 25 ezret. Mindenféle költségvetéseket végzek, meg összehasonlítok előző hó következő hó, miből lehet lefaragni, nálunk egyértelműen a kaján.
2009. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha nem passzív gyeden vagy a második mikor megszületik akkor rendesen kapod a gyedet újra ez azt jelenti hogy ha megvan a munkahelyed vagyis be vagy jeelntve akkor a gyedet is megkapod, amúgy az új törvény csak azokra a babákra volnatkozik akik 2010 április 1-e után születnek meg tehát ha még most összejön a kistesó akkor még 3 éves koráig járni fognak a juttatások
2009. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!