Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki méri a babája súlyát...

Mindenki méri a babája súlyát otthon? Nem elég csak havonta a védőnőnél?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert az első babám tápszeres volt és így mindig tudtam pontosan, hogy mennyit evett és nem aggódtam a súlya miatt. De a januárban születendő babámat már remélem tudom majd szoptatni. És akkor szerintem izgulni fogok, hogy eleget evett- e és jól hízik-e. Kölcsönözzek mérleget? Vagy úgyis rájövök, ha nem gyarapodik rendesen? Pl sír, mert éhes maradt szoptatás után? A védőnőhöz lehetne menni gyakrabban is méretkőzni, de az olyan kinlódás- a sok öltözködés miatt.

És aki méri az milyen gyakran és mennyi idős koráig?


2009. nov. 8. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem mikor megszültem a doki hozott egyet, és itt is hagyta. De sajna tápszeres lett a kicsi, igy nem volt rá szükség. szerintem az első hetekben én is mértem volna etetések után.
2009. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom csak anyatejes volt. Addig mértük itthon, míg egy sima mérlegre rátudtuk tenni. Ez 5 kg volt. Ezt a súlyt elég korán elérte. De akkor is kerek hónapokkor mértük, nem naponta, nem minden szoptatás után. Szerencsére lányom láthatóan jól nőtt, így nem kellett aggódnom. Szerintem elég akkor beszerezni, ha esetleg tényleg úgy látnád, hogy nem hízik, nől.
2009. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az első hetekben vettem nagy hasznát a mérlegnek, mivel tapasztalat híján - nem tudtam sokszor eldönteni, hogy a fiam csak cumizik, vagy tényleg szopik-e. Másrészt a gyerekorvos folyton elégedetlenkedett a súlygyarapodása miatt, ezért jó volt.
2009. nov. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mértem itthon.Az első pár hónapban hetente jártunk védőnőhöz.Mostmár havonta 1x megyünk több mint fél éve(1 éves a lányom).Anyatejes volt ,4 hónaposan kezdtünk hozzáenni(10 hónapig szopizott)akkor mértük egy rövid ideig itthon,de akkor is csak hetente.

Te tudod,mennyire vagy "pánikolós",idegeskedő zípus.Nekem a védőnő,kifejezetten nem ajánlotta.

2009. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én amíg csak anyatejes volt, szinte mindenn etetéskor mértem.

1 éves koráig pedig vasárnap este, fürdés előtt volt súlymérés. Azóta minden hónapban egyszer mérem.

2009. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mérem. Minden szopi előtt és után. Súlymérés minden pénteken (akkor született) illetve hónapfordulóján van. 5 hónapos elmúlt.

Hogy miért mérem? Mert nem vagyok normális. :))

Nem egy jóevő baba és én sem vagyok egy "jótejelő ősanya".

Nem tudom, nem tudtam érzékelni, hogy mennyit evett. Így vagyok nyugodt, de tudom, hogy nem normális ez így. :)

2009. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hetente (minig vasárnap, mivel vasárnap születte, pont ma 8 hóanpja), egy éves koráig fogom és írom a babakönyvbe.

Fiamnál is így csináltam.

2009. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!