Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ló otthon tartók! Mennyit...

Ló otthon tartók! Mennyit költötök havonta a loavaitokra?

Figyelt kérdés
kb. mennyi egy ló otthon tartásának költségei?
2010. júl. 29. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Havi 70000-et biztos.
2010. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem birom
2010. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

elsö válaszoló: mit csinálsz a lovaddal hogy 70.000 kell rá költeni??

nekünk igaz csak egy lovunk van ,de szinte semmibe nem kerül. a takarmány nyáron le lett kaszálva. szóval ez nem került pénzbe. Zab nem tudom mennyibe került ,de annyira sok nem lehetett.ÉS a vízet kintröl kapja kútból.Más egyebet nem költünk rá ami a tartására vonatkozik.

2010. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Otthon tartva havi átlag 20-30 ezer és ebben minden benne van. Persze vannak nagyobb kiadások úgy jön ez ki: pl nyáron meg kell venni télire a szénát+ zab + (táp vagy egyéb kiegészítő), állatorvos, kovács.(igaz mi a széna egy részét saját maguk kaszáljuk, bálázzuk)

Az összeg szerintem kicsit tájegység függő is, itt Baranyában ennyiből meg lehet úszni, ha nem kell extra kiegészítőket venni a nyalósón kívül.

2010. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem elég sok. Van egy 4 éves fekete Angol telivér kancám.

Bértartásba tartom, és én versenyek vele. Tul van mar 2 Military versenyen. Es az évi licenc díj, nevezési díj. De ugye nekem fizetnem kell a bértartást is. De ha otthon tartod akkor olyan 20 vagy 30.000 ft. De amúgy én szeretem kényeztetni a lovamat, úgyhogy én mindig vásárolok neki. Ezert az én kiadásom a lovamra több mint 100.000 ft egy hónapban. Szerencsére anyukám fizet majd nem mindent mivel o is szereti kényeztetni a lovamat, de én is szoktam neki elég sok mindent vásárolni a saját pénzemből.

2010. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. júl. 30. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazából nem haviasan kerül sokba, mert nyáron kell szinte mindent megvenni neki (szalma és széna, esetleg zab), de ha valami "gyári" takarmányt adsz neki(Pl. lóműzli, vagy lótáp), azt megveheted akkor, amikor szükséges. Nekem csak egy pacim van, és igazából nem költünk rá olyan hihetetlenül sokat, de szerintem jó élete van :D Szóval mondjuk nyáron esténként megkapja a dinnyehéjat, télen répát szokott kapni (mondjuk ő póni, és csak néha kap lóműzlit, ha sokat dolgozott vagy nagyon hideg van.)Meg mondjuk nyáron nem ártasz neki, ha bekened/befújod valami légyriasztóval, télen meg ha fázósabb, akkor takarót teszel rá.
2010. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi.csak lómüzlit is lehet neki adni vagy mindenképpen kell neki valami széna vagy ilyesmi?
2010. júl. 31. 12:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Kell neki széna.
2010. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Széna és szemes takarmány (pl zab). Még a ridegtartott lovaknak is adunk napi kétszer zabot. Mi abraknak 1 púpos fándli zabot és egy csapott fándli bázis lótápot adunk egy kis vízzel felöntve. Jah és legyen mindig elérhető a lovaknak nyalósó.
2010. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!