Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a névhez?...

Mit szóltok ehhez a névhez? Sztem az unokatesóm túlreagálta a véleményemet.

Figyelt kérdés

Virág-Csajból Boglárka Kamillának akarja elnevezni a lányát és megkérdezte mit szólok hozzá. Azt mondtam, hogy nagyon szép nevek, de talán így együtt a családnévvel kicsit már sok, én nem erősítenék rá a dupla virágnévvel a Virág keresztnévre. Hozzátettem, hogy ez nyilván az ő döntésük lesz, és ha nekik ez tetszik, akkor hajrá. Erre visszakérdezett, hogy akkor én adnám-e az enyémnek, vagy sem? Mondtam, hogy bár pl a Boglárka az egyik kedvencem és nálunk is listás volt, de így ilyen formában nem adnám. Rettentően megsértődött, pedig szerintem nem adtam rá okot. Bánt a dolog és sajnálom is. :-( Most hazudnom kellett volna, vagy mi?

Szeretném kikérni a véleményeteket.


2011. aug. 25. 22:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Virág-CSajbóK a családnév, bocsi elírtam.
2011. aug. 25. 22:49
 2/17 anonim válasza:
100%
Én sem adnám ebben a formában semmiképp sem. Ha ragaszkodik hozzá, akkor meg legyen elég a Boglárka, nem kell hozzá a Kamilla. S semmiképp ne a Kamillát válasszák, mert nem lesz jó a két k miatt!!
2011. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

szerintem semmi gáz nincs ezzel a névvel.

csak mert Virág az egyik vezetéknév, miért ne lehetne virágnevet adni keresztnévként.

nem hangzik bénán egyáltalán, nekem tetszik pl.

ami miatt nem az igazi, az az, hogy túl hosszú.

2011. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Probald wele megbeszelni,h te nem akartad megbantani..de jobb lett volna,ha hazudsz neki???szep nevek,cs igy mar tul sok es ne haragudjon,m teged ez nagyon bant.
2011. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
es,h nem akartad or megbantani..:) sok sikert
2011. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a nagy poén, ha simán Virág Kamillának hívnák! Fordítsátok meg: Kamillavirág
2011. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy udvarold körbe. Talán azt elfelejtetted, hogy terhesen szuperérzékenyek a nők.

Amúgy egyet értek, ez a névválasztás nem szerencsés, de a történet nyilván nem is erről szólt...

2011. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálta a válaszod. De gondolom jelenleg állapotos, így meg tudom érteni. Mert érzékenyebb a kelleténél. De jól tetted, hogy igazat mondtál. Ez a te véleményed. Amúgy ez a név így jól hangzik, de nagyon hosszú! Azért nem olyan sok a virágnév, mert köztük van a Csajbók név is.
2011. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezzel neki tisztába kéne lennie. Nekünk is olyan a vezetéknevünk, amihez ha virágnevet adnánk, elég vicces lenne, pedig nagyon tetszenek a női virágnevek, de van eszem, és nem akarok kiszúrni a gyerekemmel.

Ráadásul a vezeték nevük is túl hosszú, ehhez egy rövid egy db-os keresztnév illik, erre gondolnia kéne. A gyerek utálni fogja a nevét.

2011. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk a BoglárKA-KAmilla nem a legjobb, ezzel a csúfolóknak fel van adva a labda...
2011. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!