Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarják a kismamákat...

Miért akarják a kismamákat mindig kiokosítani?

Figyelt kérdés

Már beleuntam, elegem van, legszívesebben mikor valaki belekezd a hülyeségébe azt mondanám, hogy kuss nem érdekel.

Bocs a csúnya szóért, de már elegem lett nagyon.

Amióta állapotos vagyok, folyton jönnek a jó tanácsokkal, de nem érdekel. Mindenki meg akarja mondani, hogy milyen babakocsit vegyek, milyen cumisüveget, milyen pelenkát mindent. Majd én döntsem már el, hogy milyet akarok. Volt aki leszólt azért, mert rózsaszín a kiságyban a fejvédő és minden. Nekem ez tetszik, mást meg ne érdekeljen.

Itt állok a szülés előtti napokban és azt kell hallgatnom, hogy mennyire fog fájni, meg bla bla bla.

Délelőtt még az orvosnál nem is végeztem, de már jönnek a hívások, hogy na mi van, nincs még gyerek, miért nincs? Ma nem érdekelt, nem vettem fel a telefont, nem írtam vissza sms-t. És ez miatt a páromat kezdték el zaklatni, szegény már szólt, hogy mi a fene van a telefonommal, hogy mindenki rajta keresi. Egy csaj most épp őt is kioktatta, mert szerinte én nem fogom tudni azt ha elfolyik a magzatvíz és hogy az milyen figyeljen rám.

Könyörgöm nem vagyok én már gyerek, csak észre veszem, hogy bepisiltem-e vagy más önt el.


2011. aug. 27. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, én nem csodálom hogy nincs már türelmed az ilyesmihez, kánikula nagy pocak, szóval teljesen megértelek, nekem is voltak ilyen ismerőseim, egy idő után abba hagyták, mert nem nagyon válaszolgattam, tereltem a témát stb. Kitartást, és könnyű szülést!
2011. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj nagyon sok jóakaró ember van. Ilyenkor ezt csinálják sőt, előszeretettel halmoznak el súlyosan betegen született gyerekekről, műhibákról szóló sztorikkal. Ilyenkor nem tudsz mit tenni, mert sokszor az sem elég, ha kinyitod a szád és elmondod, hogy téged ez nem érdekel. :(
2011. aug. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

pfú! micsoda környezetben élsz?!

Nem bírnám szó nélkül ezeket a "beszólásokat"!


Hogy miért akarják kiokosítani a kismamákat? Mert azt gondolják,hogy tapasztalat híján szükség van a "jó" tanácsokra. Sajnos sokan nem tudják,hogy ez nem feltétlen van így! Sokan elfelejtik,hogy Őket is mennyire idegesítették ezek az "okos" mondatok. A harmadik részük meg maga is úgy áll hozzá,hogy ha "én nem tudtam,akkor Te sem tudod!"


Nekem mázlim van,hogy nem ilyen emberekkel élek!


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!! (és kevesebb okoskodót!)


Üdv:2gyerkőcös,37hkm

2011. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert mindenki azt hiszi, hogy baromi okos, és ő sz@rta a spanyol viaszt.

Különös tekintettel igaz ez az ide író, szoptatós anyukák 90%-ra, akik keresztes hadjératot folytatnak mindenki ellen, aki nem szoptatja öt éves korig a gyerekét. Én egyszer tettem fel ide szoptatásról szóló kérdést, jól meg is bántam.

Akkor megfogadtam, hogy senki véleménye nem fog érdekelni, a páromnak már van két gyereke az előző házasságából, bőven elég az ő tapasztalata, senki mástól nem kérdezek semmit.

A szülési fájdalomra nem voltam én sem felkészülve, de az epidurál csodákra képes.

2011. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan állítsd le a csapatot,hogy akkor segítsenek,ha kéred őket. Viszont ne utasíts el mindenkit,később még tényleg sokat tudnak segíteni rajtad. Néha sokkal egyszerűbb,ha nem mész vaktában,hanem valaki,akinek tapasztalata van,rá hagyatkozol,persze csakis akkor,ha te kéred!
2011. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert mindenki magáénak érzi a témát. Azt hiszik, számít a véleményük, holott nem. Amikor megkérdezték, hogy fogják hívni a gyereket, közölte vki, hogy ez neki nem tetszik, miért ez lesz a neve. A riogatás, kioktatás más, mint a jó szándékú tanács, bár utóbbiból van a kevesebb. Szerintem kérdezz vissza, hogy "amikor te voltál terhes, téged nem idegesítettek a kéretlen tanácsok?" Vagy: "neked hogy esne, hogy kritizálnák, hogy milyen ruhát veszel a gyerekednek?" Igenis kapjon a bunkó alak a fejéhez.
2011. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Te még nem tudod,hogy a bunkók nem szoktak a fejkhöz kapni?
2011. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Softness ***** válasza:
én is keresztül mentem ezen, elég nagyszájú lány vagyok, de mivel ezek az emberek, akik a "jó tanácsokat" álltalában adják a szerettid, meg kell próbálni elengedni a füled mellett.
2011. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan távoli ismerősöm, aki amikor megmondtuk, hogy milyen nevet szeretnénk a lányunknak, azt mondta ne azt a nevet adjuk neki. :) Nem is értem, hogy egyes emberek hogy gondolják, hogy ilyesmibe beleszólhatnak. Nekem van egy nagyon jó barátnőm, aki előttem 2 évvel szülte a második gyermekét, egyedül az ő tanácsait hallgattam meg, de ő soha nem volt tolakodó, és nagyon sok hasznos tippet mondott. Szülés előtt pár nappal még nekem is meséltek mindenféle rémtörténeteket, hogy milyen fájdalmas lesz majd. Nem mondom, hogy nem fáj a szülés, de nekem életem legszebb élménye volt. Nem csodálom, hogy az agyadra mennek a kéretlen "jótanácsok". :)
2011. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük! Ha megszületik a babád, akkor is mindenki, mindent jobban fog(akar) tudni. Néha engem is az égig dobál az ideg. Ilyenkor nem veszek tudomást senkiről. Azt csinálom, ami szerintem a legjobb. Ha segítség kell, csak az anyukámat kérdezem.
2011. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!