Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a játszóházban...

Mit tennél, ha a játszóházban érzékenyen érint valami?

Figyelt kérdés

Nem védtem meg a kisfiam. Most nem jól érzem magam.

Te, mit és hogyan tettél volna, máskor hogyan tegyem?


Játszóház. Több játék, több gyerek.

A fiam(3) az egyik játszószőnyegen játszott jó 20 perce. Egy másik kisfiú (kb. 2,5)is ott ült vele. Autókkal kavartak. Én néztem őket, kezemben a babánk. A másik gyerkőc anyukája pár méterrel arrébb játszott valamit, nem nézte, hogy a gyerek pontosan mit is csinál. Mi nem szoktunk ilyen hosszú időre ilyen távolról nézni a gyerekünk, de ebben gondolom mindenki más. A kisfiú a játékokat elkezdte bepakolni vmi alá (kb 8-at), így nem maradt már elől játék, csak az a 2, ami az én fiam kezében volt. A kisfiú jól elvolt, pakolgatta a többi dolgot még a szőnyegen. Kicsit morcos lett, nyivákolt, majd egyszer csak elkezdett üvölteni. Az anyukáján az látszott, hogy nem örül, hogy ezért most neki abba kell hagynia a játékát és a saját gyerekéhez oda kell mennie, mert az sírdogál. Odajött és elkezdett beszélni, hogy miért nem felezik meg az autókat és kérés nélkül kirántotta a fiam kezéből a játékot, mondván, hogy az az ő gyerekének kell. Holott, a kisfiú már magának begyűjtötte az összes többit. Erre pár pillanat múlva anyuka ráeszmélt, hogy ehhez a játékhoz több autó is tartozhat és előpakolta az összes autót és odaadta mindet a saját gyerekének, a miénknek egyet sem. Néztek is a fiúk, hogy most akkor mi lesz a garázsban. Pár másodperc alatt zajlott ez az egész és én úgy megrökönyödtem, hogy csak meredten bámultam magam elé. Nem léptem közbe, nem védtem meg a saját gyerekem, hogy ne neki is csak egy autója legyen és ne ránthassa ki senki a kezéből a játékát.

Borzalmas volt nézzem, hogy egy fúria, úgy, mint régen amikor még gyerek voltam és jött egy tanár és nem nézve semmit, nem érdekli a helyzet csak a saját kényelmét figyelve ...én úgy érzem, igazságtalanul dönt és beavatkozik.

A fiam ezt látva arrébb ment. A kisfiú ott maradt, anyuka elment játszani tovább amit abbahagyott.A fiam okosabb volt mint én, mert én felbosszantottam magam, hogy miért hagytam egy egy idegen kivegye a szemem láttára a gyerekem kezéből a játékot, amivel élvezettel játszott azért, hogy a gyerekének, akiről azt se tudta, hogy mit csinál a szőnyegen legyen még eggyel több játéka. Nagyon felhúztam magam, ott károgtam a férjem, hogy milyen ez a nő és milyen hülye voltam én, ha ilyen helyzetekben sem tudom megvédeni a fiam érdekeit, akkor mi lesz egy komolyabban?

szaranya


2011. aug. 28. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a fiad nagyon jól kezelte a helyzetet. Legközelebb, ha ilyesmi történne, csak meg kell jegyezni, hogy "10 autónak nem 1 a fele, 8 ott van a te gyerekednél"
2011. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hát igen,annyiból jó hogy a fiad tényleg kezelte a helyzetet mert nálunk csak akkor avatkoznak bele az ovónők ha olyan nagy ordítás van hogy nem tudnak kávézni reggel.


ha szólsz lehet hogy több játéka lett volna de akkor is arrébb ment volna gyerkőc tehát az eredmény u.a.

utálom hogy már itt is farkastörvények vannak és valakinek még hátszele is van,még ha egy figyelmetlen felnőtt is az.

2011. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szaranya, a legtöbb anya nem úgy megy a játszóházba, hogy ha jön Miss Pitsa, kitépi felnőtt létére a gyerek kezéből a játékot, nehogy a sajátjával egy fél percet törődni kelljen, akkor így téped szét, meg úgy osztod ki.

Egyszerűen nem lehet egy ilyen helyzetre felkészülni, és mindenki másképp reagál ilyenkor, vannak akik utólag jönnek rá a helyes lépésre.


Utólag meg mindenkinek könnyű okosnak lenni, te pedig szereztél egy tapasztalatot, hogy ilyen anyák is vannak: na ez a szaranya.


Lehet,hogy ha odaszólsz a nőnek, akkor a baromállatja elkezd veled ordítozni, ne adj isten meg akar tépni, hát ezt sem feltétlen kéne megnéznie a gyerekednek. Az ilyen szupermutterból kinézem, hogy kötekedni fog, vagy verekedni, úgyhogy nem hiszem, hogy rossz döntést hoztál, amikor nem ugrottál egyből neki.

2011. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, mindkét gyereknek jobb, hogy ez csöndben zajlott és nem azt látták, hogy mi civódunk.



Ráfogom a viharra, hogy mindenki a nagy melegtől fáradt volt és hirtelen meg vihar lett.


És máskor jobban figyelek én is eme tapasztalatom birtokában. :) :(

2011. aug. 28. 09:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Á, utólag mindenki okos, az adott helyzetben meg sokszor nehéz a döbbenettől reagálni.

Ne emészd magad miatta, tanultál az esetből, legközelebb jobban reagálsz.

Sajnos lesz "legközelebb", mert ilyenek mindenhol vannak.

2011. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, engem is bosszantott volna és talán én sem tudtam volna hirtelen reagálni a helyzetre. És én is akár napokig emésztettem volna rajta magam. Mondhatni ilyen az élet. A múltkor nekem is volt hasonló játszóházas kérdésem, de a végére kicsontoztak a válaszoló anyukák, itt sem jobb sokszor. :)
2011. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!