Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem erint ennyire...

Csak engem erint ennyire erzekenyen az abortusz, vagy vannak meg hozzam hasonlo felfogasu emberek?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom itt, hogy meg akarjak szakitani a terhesseget, mert a parjuk meggondolta magat, vagy mert tul fiatalnak erzik magukat a gyerekneveleshez(20 ev felett), vagy mert tenyleg tul fiatalok (14-20 ev kozottiek), vagy kulonbozo okok miatt, de ez mindegy is...


Szoval a bajom azzal van, hogy - akarmennyireis megertem a helyzetet, hogy jobbnak latja elvetetni - sajnalom azt a 4,5,6, stb 12 hetes magzatot, hogy sokszor megsiratom oket... Elkepzelem milyenek lennenek, holott semmit sem tudok a szuleikrol sem... De engem annyira kiakaszt ez az egesz abortusz, holott tudom, hogy neha szukseges....


Most is olvastam egy kerdest, 3 eve varnak gyermekre, osszejott, erre a palinak(3 eve hazasok) megse kell a baba.... Szivem meghasad, es sirasba kezdek... Sajnalom a leanyt, sajnalom a babat... gyulolom ezt a palit!!!


(20 evesen szultem, veletlenul maradtam allapotos, mindent feladtam a babamert, s majd vele egyutt kialakitok egy szebb jovot, mint amilyet nelkule terveztem el...)


Mas is ennyire a szivere veszi azt, amihez amugy semmi koze, de pusztan empatiabol egyutterez valakivel, aki talan megiscsak szeretne ezt a babat? (szerintem minden esetben egy valaki szeretne azt a babat. Akar nagymama, nagybacsi/nagyneni stb.)


Borzaszto ha belegondolok, amint szetvagjak, majd kiszippantjak az anyukajabol...


Nem polgar-pukkasztas celjabol tettem fel a kerdest... Tisztaban vagyok azzal, hogy engem tul erzekenyen erint ez a dolog, de vannak igy meg masok is?


2011. jan. 26. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Igen, én is ilyen vagyok, egyszerűen nem tudom felfogni h hogyan képes egy ember ilyesmire, hisz a gyermek egy ajándék egy kincs és lehet az életben csak egyszer adatik meg.Én semmilyen esetet nem tudok megértenni, egyszerűen elitélem azokat a nőket akik ilyenre veszik rá magukat.
2011. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül, Én is ilyen vagyok, meg is kaptam már itt a magamét ezért! :)

De mondjuk tényleg vannak olyan szituációk, amikor jobb így.. (erőszakból fogant baba, bizonyítottan beteg baba..stb) Bár, Én is a baba szemszögét nézem, nem az anyáét, pedig kellene azt az oldalt is nézni..

Nagyon nehéz, és kényes téma!!!

2011. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Világéletemben abortusz-ellenes voltam, és büszke voltam arra, hogy nem kellett átéltem a dolgot. Aztán egyszer csak védekezés mellett teherbe estem, amit már nagyon hamar észrevettem, és tudtam, hogy bármennyire is fáj, nem tarthatjuk meg, mert már van 3 gyerekünk és nem vagyok olyan fiatal. Az élet elrendezte, mert spontán elvetéltem:( De megérintett az abortusz szele engem is, fájt, sokat sírtam, lelkileg nem volt könnyű... azóta megválogatom, kiket ítélek el. Aki rendszeresen jár abortuszra, gyakrabban, mint kirándulni, hát azt nagyon... nem is egy ilyen ismerősöm van, olyanok, hogy nevetve mesélik el,milyen egyszerű műtét, nem gáz stb.

Én majdnem belepusztultam az egészbe lelkileg...

2011. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz nagyon érzékeny téma, és sokan vagyunk így vele, hogy sajnáljuk nagyon a magzatot. Nekem is volt, de elhalt a babám 8 hetesen, és ekkor is "abortuszt" (missed ab) végeznek. Rémálom átélni is lelkileg.


Viszont ha belegondolok... mennyivel jobb azoknak a nem kívánt megszületett babáknak, akit pld. összeharapdálnak a szülei 6 hetesen, mert nem hagyja abba a sírást? Engem ezek sokkal de sokkal jobban zavarnak!!! Akkor inkább az abortusz, minthogy a később megszületett nem kívánt gyereket fizikailag bántalmazzák, éheztessék. És a pszchológus szerint (aki a tegnap beszélt erről az ügyről pont), nagyon sok felderítetlen hasonló ügy van. :(

2011. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nagyon kenyes tema...

Egyszeruen nem tudom, hogy en eltudnek-e egyaltalan vetetni egy beteg babat, vagy akar egy eroszakbol megfogant babat... Biztos sokan teljesen hulyenek vesznek, de egy optimista ember vagyok, es mindenbol latok kiutat... Beteg(pl autista) babat is ugyanugy tudnek szeretni, nevelni, elfogadni, es az eroszakbol megfogant babarol se jutna eszembe az eroszak, csak az, hogy belolem van... Valahol lehet ezt onzosegnek is nevezni...

Gyenge vagyok ebbol a szempontbol, talan nincs meg egy ilyen dolog, ami ennyire megerint....

2011. jan. 26. 15:06
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Én beteg babát nem tudnék nevelni, belerokkannék...:( Minden tiszteletem azoké, akik nevelnek beteg gyereket, úgy, hogy már előre tudták, beteg lesz, és nem vetették el. (Mert ha születése után derülne ki, hogy beteg, hát nyilván ugyanúgy, ha nem még jobban imádnám!!!)


Nagy lelki teher lehet beteg gyereket nevelni, ugyhogy ha nekem kiderült volna a vizsgálatokon, hogy pld. down-kóros, elvettem volna. Az autizmust nem tudják szűrni amúgy, az csak születése után derül ki valakiről, hogy autista.

2011. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Én nem vagyok abortusz ellenes, mert vannak olyan helyzetek, amikor valóban ez a megoldás, de amikor valaki fogamzásgátlás helyett alkalmazza, az felháborít.

Nemrég szíven ütött egy kérdés, végül nem is válaszoltam rá, mert nem tudtam volna finoman fogalmazni.

Azért akarta a hölgy elvetetni a babát, mert ki akarja élvezni az első gyermekével az első éveket. Majd 2-3 év múlva jöhet a második. Az ilyet egyszerűen nem tudom megérteni, amikor valaki a saját kényelmét előtérbe helyezve hoz ilyen döntést. Ez nem más mint önzés.

2011. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnalom a missed ab-otokat, elhiszem, hogy szornyu elmeny volt!

S igen, talan jobb lett volna annak a szegeny osszeharapdalt babanak megsem szuletni, de meg mindig abban bizok, hogy jo helyre kerul, olyan neveloszulokhoz, akik majd szeretik... Eszmeletlen milyen "szulok" vannak. S miert az ilyeneknek jon ossze a gyermek??

Annyit olvasok itt olyan nokrol, akiknek nem lehet gyermekuk, pedig evek ota kinlodnak, az ilyen szerencsetleneknek meg csak ugy osszejon, s nem kepesek megbecsulni...


Vannak esetek, amikor megertem az abortuszt(tul fiatal anya pl.), de attol fuggetlenul hasad meg a szivem...

2011. jan. 26. 15:13
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálni én is sajnálom a meg nem született babákat, de tudom, hogy van olyan helyzet, ahol el kell vetetni. Pl. amit írtatok, ha beteg lenne. Anno én is azt mondtam, hogy ha beteg, akkor is tudnám nevelni, szeretni. Aztán az egyik baráti párnak beteg babája lett. Hiába szeretik a babát, egy kínszenvedés az életük! Sokat vannak kórházban, hiába álltak jól előtte anyagilag, a sok kezelés elvitte a pénzt, anyuka minden éjjel sír stb. Szóval őket látva úgy gondolom, hogy én ezt nem bírnám csinálni és minden tiszteletem azoké, akik mégis ezt csinálják!

Ahogy azt sem tartom jónak, hogy valaki mondjuk 14 évesen szül aztán irány az árvaház a picinek. Az nagyon szépen hangzik, hogy úgy is örökbe fogadják, de sajnos nagyon sokat nem. Az árvaházak már így is teli és sajnos az sem mindig biztos, hogy jó helyre kerül a gyerek!

2011. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Éppen azon gondolkodtam,hogy felteszek egy hasonló kérdést.Minap a teherbeesés kategóriában volt egy anyuka,kérdést tett fel,3 abortusza volt már,és negyedjére is terhes lett(amit nem akart).Rengeteg válasz érkezett,és majdhogynem én maradtam egyedül,aki szerint alap lenne a normális fogamzásgátlás,védekezés,és aki szerint 4 db(!) nem kívánt terhesség hát hogy is fogalmazzak-elég "gáz" egy nő életében.Én ezen teljesen kiakadtam,mintha visszájára fordult volna a világ,és ma ez tök normális volna,mármint az abortuszok tömkelege,és én voltam a sz.r,mert hangot adtam a nemtetszésemnek(teljesen kultúrált stílusban).
2011. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!