Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőkor mennyi adományt...

Keresztelőkor mennyi adományt adtatok? Külön borítékban, vagy perselyezéskor oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Pest m-i kisvárosban lakunk, fogalmam sincs, mennyit szoktak adni...

A pap persze azt mondta, hogy amennyit gondolunk, természetesen nem kötelező.


Előre is köszi a válaszokat :)


2009. ápr. 19. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem tavaly keresztelték meg a kisfiamat. Nekünk nem a vasárnapi mise alatt volt, hanem egy szombat délelőtt. Szóval csak mi voltunk. Mikor jöttünk kifelé, akkor dobott mindenki a perselybe. Nekem sokkal zavaróbb lett volna, ha a keresztelő végén, mikor megkapjuk a keresztlevelet, akkor "cserébe" adjuk a borítékot.
2009. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi vittünk bort, meg süteményt, és a perselybe nagy címletet dobtunk be. Mondjuk ez kis falusi templom, garantáltan tudták, hogy mi voltunk az adakozók...

Próbáld megkérdezni valakitől, akik már kereszteltettek ott, hogy ők hogyan oldották meg.

2009. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Annyit sikerült kiderítenem, hogy itt a borítékos módszer dívik (nekem sem szimpatikus ez annyira, de ez van :S) és hogy 10 e körül szoktak adni minimum, amit a szegények étkeztetésére fordítanak, nem a templomra.

Valszeg mi is ennyit fogunk adni.


további jó babázást :)

2009. ápr. 20. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!