Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőkor adjunk pénzt?...

Keresztelőkor adjunk pénzt? Ti adtatok? Mennyit?

Figyelt kérdés
Nem fizetünk egyházadót, illik/kell adni a papnak borítékot?
2010. máj. 26. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk eleve ki kellett fizetni annak az egyházi adót, aki nem fizette, addig nincs, nem volt keresztelő. Mi fizetjük rendszeresen, így nálunk 5000 Ft-ot adtak össze a keresztszülők, és egy tortát vittünk.
2010. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én spec. odamentem a keresztelő után és egy borítékban átadtam x ezer forintot, hogy "a templom javára". Alapszabály, hogy azt nem lehet mondani, hogy "fogadja el ezt a kis csekélységet" , mert azt nem veheti át. De a templom javára....na az más.
2010. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk számszerűsítve egy tízest adtunk.
2010. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus?

A keresztelési szertartás az egyház "ajándéka", ingyenes. Mi ezért szerettünk volna valamiféle adománypénzt adni, de a mi papunk még ezt sem hagyta. Azt mondta, máskor bármikor lehet adakozni, de ebből az alkalomból ne. Étteremben volt utána egy ebéd, oda meghívtuk, el is jött örömmel, majd illedelmesen távozott, hogy még a család ünnepelhessen egy kicsit. Persze ehhez hozzá kell tennem, hogy baráti viszony alakult ki köztünk, előtte 5 alkalommal voltunk nála beszélgetni, és csak a mi lányunkat keresztelte akkor.

Nem tudom, nálatok mi a helyzet.

2010. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk még nem volt a keresztelő, most "intézzük". A hétvégén jártunk utána, hogy hogyan is zajlik a dolog abban a templomban, ahová vinni akarjuk. Egyházadót nem fizetünk.

Szóval, azt mondták, hogy a keresztelőért nem kell fizetni, az ingyenes. A keresztszülők adhatnak annyi pénzt, amennyit gondolnak a harangozónak, plusz a perselybe tehetünk adományt, de a papnak nem kell/lehet adni semmit, legalábbis pénzt nem.

2010. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

A persely tetszik a legjobban. Akkor a templomot támogatjuk, nem a keresztelőért fizetünk.

2010. máj. 26. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!