Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen kiborulok attól,...

Teljesen kiborulok attól, hogy a gyerekeim nem raknak rendet maguk után, mit javasolsz?

Figyelt kérdés

3 és 5 évesek, lányok.

Ők játszanak én pedig szinte egész nap pakolok utánuk.

Sok mindent kipróbáltam, de nem jött be semmi. Csak a rendetlenség van.


2011. szept. 3. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon okos gyerekek. Anyu majd úgyis elpakol, minek fáradni?
2011. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ekkorák voltak amikor eldurrant az agyam és mindent beraktam szemeteszsákokba. Nagy könyörgések és fogadkozások után visszaadtam, de kikötöttem hogy utoljára, vagy rendet raknak ők, vagy én a kukába.
2011. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Megtanítottad őket erre?
2011. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Megtanítottam én is.

Egyszerűen nincs elő semmi, amit szét tudnának pakolni. Csak adott játékot kapják meg, amit elpakolnak maguk után.

2011. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
nálunk is ez jött be, ha új játékot kér, pakolja el az előzőt, vagy búcsuzzon el tőle. 2,5 évesen gyönyörűen összepakol.
2011. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Mit próbáltál eddig ki, ami nem vált be?
2011. szept. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Még kis korukban kellett volna hozzá szoktatni őket a rendrakáshoz! Így már csak a be váltott fenyegetés maradt!

Az előszedett játék el nem pakolása következményeket von maga után. 1. kérd meg őket. 2. figyelmeztesd,hogy ez vagy az lesz,ha nem rakják el.3 váltsd valóra amit mondtál.

Pl: ha nem rakják el a ceruzákat rajzolás után,akkor Te teszed el,de úgy,hogy 2 napig nem kapják meg. Vagy ha nem pakolnak el,akkor nincs édesség,nem mentek ki,vagy valami hasonló. Fontos,hogy Ne engedj a gyerekeknek!! Akár hogy hisztiznek,akár mit csinálnak,ne engedj nekik!!


Az én lányaim (2 és 4 évesek)néha össze szoktak veszni,hogy egy adott játékkal ki játszik. Ha rájuk szólok,és folytatják,akkor rájuk szólok még egyszer,és azt mondom,hogy el fogom venni,és nem adom oda,csak ha ügyesek lesznek. Harmadjára már elveszem,és felteszem olyan helyre,hogy ne érjék el. Persze ilyenkor megy a hiszti egy ideig,de legközelebb már nem kell 2x mondanom hogy ne veszekedjenek!



Sok sikert!!

2011. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk egy nagy, kétajtós , kulccsal zárható szekrényben van a játékok nagy része. A kulcs nálam.. Ajtó kinyit, egy játék elő, az vissza, következő elő. Így nincs vita...
2011. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 3 éves. Jó idelye bevezettük, hogy minden este fürdés előtt rendrakás van. Van hogy együtt csináljuk, de egyedül is megy neki. Ezt úgy értem el, hogy elmagyaráztam, hogy mindenkinek maga után rendet kell tenni. Megkértem, hogy csinálja. Mivel persze ez nem elég, és magától nem akarta így némi "terrort" alkalmaztam. Elővettem egy szemeteszsákot, és elmondtam neki, hogy ha mire visszajövök a zuhanyzásból és nem lesz összepakolva, akkor amit nem a helyén találok azt kidobom a szemétbe. Ezt az ígéretem be is tartottam. Persze volt hatalmas hiszti, meg könyörgés, de én nem engedtem. Legközelebb már elég volt csak kikészítenem a zacskót, és már ugrott is pakolni:) Eddig három adag játékot kukáztam ki. A valóságban persze nem dobom ki a játékokat, de elteszem őket több hónapra. Pár értéktelen kacatot pedig valóban kidobtam.

2011. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szuper..!
2023. jan. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!