Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a terhességem alatt ideges...

Ha a terhességem alatt ideges és feszült voltam állandóan, az megmutatkozik valamilyen formában a gyereken?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen sajnos igen..

Hogyha az anyuka feszült,ideges, és mindig felhúzza magát, sajnos a baba sem lesz más.

Állandó sírás, és nem lesz nyugodt, nem éri meg idegeskedni..sajnos a baba szívja meg :(

2011. szept. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ettől féltem. Egész terhességem alatt állandóan stresszben éltem. A párom nemtörődömsége,és épp akkor intéztük (inkább intéztem)a lakáshitelt.

A kislányom már 1,5éves,de állandóan fel van pörögve. Semmi nem érdekli,reggeltől estig. Van hogy a haját húzza,vagy üti a fejét. Mindéig is ilyen volt,kicsiként sokat sírt. Annyira bánt hogy tönkretettem a gyerekem!!! Anyósom szerint nyugtató kellene a gyereknek.

2011. szept. 5. 00:03
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

szerintem meg nem befolyásol semmit.

a gyerek lelki alkata genetikailag meghatározott.

2011. szept. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Így van, pont olyan idegbeteg lesz mint a szülei. Az ilyen emberek ne akarjanak gyereket, mert csak szenvedni fog majd egész életében.
2011. szept. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Egy Ági ***** válasza:
78%

Valamilyen szinten biztosan befolyásolja. De az a szép a gyermeknevelésben, hogy kiszámíthatatlan! :)

Majd csak akkor tudod meg, hogy kit kapsz és mire juttok egymással, ha a kezedben lesz. Simán lehet, hogy a tiéd lesz a világ legédesebb cukkorfalata...és persze megkaphatod a legkeményebb diót is.

A lényeg, hogy sokat öleld és puszild és cirógasd. Sok boldogságot nektek!

2011. szept. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Egy Ági ***** válasza:
83%

Hoppá...

elsőre, csak a kérdést olvastam és azt hittem még kismama vagy...de most már látom, hogy már 1,5 éves a gyerkőc.

De mindegy a lényeg ugyanaz. A gyerek alakítható, sokat szeresd és lehet belőle bármi.

2011. szept. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos számít, igen, de ez csak az egyik tényező a sok közül, ami meghatározza, hogy végül milyen lesz. Még bőven kompenzálhatod azzal, ha miután megszületett, jól csinálod a dolgokat.:)
2011. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
10 lesz a nagylányom és semmit nem lehet észrevenni rajta. Nagyon sokat voltam ideges és rosszkedvű mert a volt férjem még csak le sem sz.rt. Bele kellett törődnöm, hogy magamnak kell megoldanom a problémáimat. Kiegyensúlyozott, okos, jól nevelt gyerek, nincs vele semmi problémám (talán csak a lustasága az is csak azért zavar mert az apjára emlékeztet). 1.5 éves korában én pánikbeteg lettem, 7 volt amikor elváltunk, elköltöztünk. Mindent elmondok neki hogy mi és miért történik. Az ofője meg is jegyezte, hogy észre sem lehetett venni rajta a történteket és hogy ez milyen ritka. Szerintem Neked is sikerülhet.
2011. szept. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A terhességem alatt nagyon sok stressz ért, lakásgondok,haláleset, éjszaka nem tudtam aludni stb.

A kisfiam egy álombaba volt, most 4 éves, okos, értelmes, nyugodt gyerek.

Szerintem a genetikán és neveltetésen múlik a gyerek temperamentuma és a kis lelki világa.

2011. szept. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nehogy nyugtatózzátok már most a gyereket.

20 évesen olyan lesz mint egy két lábon járó patika..

Mellesleg a nyugtató már "drog"nak számít csak kis mennyisé

2011. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!