Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Zoárd /...

Mi a véleményetek a Zoárd / Zuárd névről?

Figyelt kérdés

Nekem ez az egyik kedvenc férfinevem. Ha kisfiam lesz (egy ideig nem akarok gyereket, csak fejben tervezek:) ezt szeretném neki adni. Nekem erről a névről egy "hatalmas", magas, férfias, izmos, széllesvállú férfi ugrik be, amolyan tipikus középkori harcos alkat:) Valahogy számomra ez nyugodtságot, magabiztosságot, tekintélyt, erőt sugároz, és amúgy is magyar név, tehát elvileg elég sok vezetéknévvel passzol.

Nektek mi a véleményetek róla?


2011. szept. 7. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem borzalmas név. Olyan,mintha azt mondanád: Boá.... olyan... öklendezős. :(
2011. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valahogy "Konan a kalandor" ugrott be első ránézésre róla! Nem is tudom,tetszik is meg nem is.
2011. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A Zoárd még csak-csak elmegy, de a Zuárd nagyon nem tetszik.
2011. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
89%
Bocsi, de ezek a nevek tényleg elég furcsák. Nem csak magadra kell gondolnod, és a saját izlésedre, hanem a gyermek jövőjére is. Ha majd iskolába fog járni, nagyobb közösségben akár csúfolhatják is miatta. Nem azt mondom, hogy válassz egy totál hétköznapi nevet, amiből nagyon sok van, de nekem egyáltalán nem tetszik, ha a szülő a gyermekéből próbál bohócot csinálni. Ráerölteti a gyermekére a saját izlés világát. Lehet, hogy durva, amit írok, de akár vehetsz egy kutyust is, és ha tetszik ez a név, akkor nevezd el így a kutyát. Szerintem túlzás, ha egy magyar vezetéknév mellé, teszel egy totál külföldi nevet.... Az nem is illik össze, már hangzásában sem.
2011. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kapásból A négyszögletű kerek erdő lépkedő fenyőfája (Nagy Zoárd) jutott eszembe...nem tudok elvonatkoztatni ettől.

Nagyon nem tetszik, egy kisfiúnak nem tudom elképzelni, ne haragudj!

2011. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont az jutott eszembe, mint az elsőnek.

Elnézést. Nem tetszik.

2011. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátunk kisfiát így hívják. mikor meghallottuk, mi lett a baba neve, azt hittük, poén, és mindjárt megmondják az igazit is! Hát nem...ez volt az igazi! :-)) ráadásul nagyon nyakatekert a vezetéknevük is, a kettő együtt borzalmas, de hát ők tudják. Azóta megszoktuk.
2011. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Zuárd nem tetszik, a Zoárd szebb, bár szerintem nem jó kimondani, Zorán nem tetszik?
2011. szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen családnévhez járul. Z-vel kezdődővel jópofa. Mi úgy gondolkodtunk, hogy gyakori egyszerű családnévhez nem illik a különleges keresztnév.


A Zoárd/Zuárd név nem ad föl magas labdát a csúfolódóknak, mint az Arisztid, a Tasziló, a Leokádia vagy a Móricka.

2011. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem Zuàrdnak csúfolt a tesóm, a nevem Lilla, tehát nem ebből ered, hanem abból, hogy ennél rondább nevet még nem hallott...korábban Dezsőkènek hívott....
2011. szept. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!