Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nuvaring hüvelygyűrűről mi a...

Nuvaring hüvelygyűrűről mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én több, mint egy éve használom. meg vagyok vele elégedve.

Felsorolok néhány érvet neked mellette és ellene, hogy átlásd.

Pro:

- nagyon kényelmes dolog, hogy havonta csak egyszer kell vele törődni, nem úgy, mint a tablettával

-könnyen fel-illetve levehető, otthon is meg tudod csinálni, nem kell orvos

- biztonságosabb a tablettánál, mert hányás illetve hasmenés esetén sem csökken a hatása, és az elfelejtettem bevenni effektus kizárt

- szex közben észrevehetetlen, de ha mégis zavar, akár napi 3 órára el lehet távolítani, nem csökken a hatása

- olyan, mint a tampon, tehát nem is érzed, hogy fent van

-sokkal hamarabb teherbe eshetsz abbahagyásakor, nem kell megvárni a gyógyszernél szokásos fél évet (asszem csak 1-2 hét)

- nagyon jól lehet vele késleltetni (fent hagyhatod maximum egy héttel tovább)


Kontra:

-egyértelműen az ára (3 havi adag 10.000,-)

-nekem (jelzem, nekem) több lett a folyásom tőle

- előfordul, hogy készlethiány van (velem egyszer történt meg, h nem tudtam időben szerezni, 2 nappal később csak) ezért érdemes előbb beszerezni egy héttel minimum, mielőtt kell.


Remélem tudtam segíteni, ezek az én személyes tapasztalataim.

Természetesen válaszolok bármely kérdésedre.

2011. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)


nekem tegnap írta fel az orvos ,kedden fog megjönni.

még nem váltottam ki,kicsit idegenkedek tőle:S

nem szoktam tampont használni félek,hogy nem tudom majd rendesen felrakni.

szedtem már kétféle fogamzásgátlót de híztam és rosszul voltam tőlük.azt mondta az orvos,hogy ez az amit még javasolni tud próbáljam ki ha nem jó akkor a következő hónapba ne váltsak ki újat.

(amúgy 18 éves vagyok)

2011. okt. 22. 16:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

egy próbát megér. sokkal kevesebb a mellékhatása (ja, és nem tudom mekkora a cicid, de még annyit hozzátennék, h nekem nőtt tőle)

feltenni szerintem fel fogod tudni, minden le van írva a papírjára. először mondjuk én is kinlódtam kicsit. lehet, h nem tudod tökéletesen a méhszájadhoz odatenni, de a lényeg, h rendesen bent legyen a hüvelyben. akkor már hat. és egyébként kicsit úgyis lecsúszik (de nyugi, nem csúszik ki :) )

2011. okt. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Evekig hasznaltam, tokeletes volt.

En fogamzasgatlot akkor mar nem szedhettem, mert kiderult, hogy a majam nem birja huzamosabb ideig. Pedig egy ev szedes utan mindig tartottam 3 honap szunetet, de ugy sem birta, rossz lett a verkepem.

A nuvaringtol ilyen gond nem volt, mert nem volt olyan eros a hormonalis hatasa, de hatekony volt, mert mellette nem estem teherbe, csak akkor, amikor abbahagytuk. Utana 4. honapra fogant meg a babank.

2011. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm.

sok rosszat is olvastam róla de azt hiszem egy próbát megér.

jobb mint két menzi közt idegeskedni.

2011. okt. 22. 19:58
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a spirál jobb, azt felteszi az orvos, aztán 5 évig nincs vele gond. Nem kell parázni, hogy csúszkál, vagy jól tetted-e fel, vagy készlethiány miatt rohangálni utána. És egyszer adsz ki érte 10ezret, 5 évre korrekt ár.
2011. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a spirállal az a gond,hogy még nem szültem.
2011. okt. 23. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Az sem gond, mert van nem szült nőknek való változata is, ami semmiben nem tér el a másiktól, csak a méretében, mivel a nem szült nők méhe kisebb.
2011. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
egyáltalán nem ajánlják a spirált a még legalább kettőt nem szült nőknek. nincs olyan doki..mivel folyamatos gyulladásban tartja a méhet. és szerintem te se ajánlgasd egy 18 éves lánynak. nagyon sok nőnek kell levenni, mert komoly gyulladásokat okoz. pl anyukámnak két éve vették le. kb fél évig volt fent neki. ráadásul valami drágább fajta, és fél évig kezelték antibiotikumokkal. szóba jött már az is, h lehet majd el kell a méhét távolítani. elég drasztikus fogamzásgátló módszer
2011. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

Ugyan már...

Ha anyukád közölte volna a nőgyógyásszal, hogy fémallergiás, akkor eleve nem teszik fel neki.

És nézz csak utána, hogy rengeteg nem szült nő, fiatal lány él spirállal, és a világon semmi bajuk! De köszi a kioktatást.;)

Nuvaring mellett pedig sok terhesség megfogan, ezt is kell nézni. De tény, hogy nincs 100%-os védelem.

2011. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!