Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyi idős volt...

Anyukák! Mennyi idős volt gyereked, amikor egyedül ment iskolába illetve onnan haza?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi szemben lakunk az iskolával:-) Kisfiam most kezdte az első osztályt a múlt héten, de kedden már a kis barátjával ketten jöttek haza, ő itt lakik nem messze tőlünk.

Jövő héten egyedül is megy majd.

Szerintem ez attól függ, hogy a kisfiad mennyire igényli,hogy együtt menjetek, és hogy milyen messze laktok a sulitól.

2011. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Kb 9 éves lehetett amikor egyedül ment már iskolába. És mivel csak 2 utcányira volt innen így nyugodtan el mertem engedni.
2011. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nagycsoportos óvodás és egyszer kétszer előfordult már, hogy egyedül,jött haza. Szerintem ez attól is függ, hogy milyen helyen laktok. Mi egy kis falúban élünk és nincs messze az óvoda. Az ovi előtt átkísérik az óvónők az úton onnan meg már csak egyenesen jön haza. Egy nagyobb falúban vagy városban más a helyzet. Ott nem engedném én sem egyedül. A fiam 12 éves és kicsit messzebb van az iskola, másik falúban. Egy két éve már jön haza egyedül, illetve a barátaival.
2011. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én pesti vagyok(Blahától nem messze laktunk) s a 4es villamos végállomásánál laktunk.Utána 6.ban kerültem uj suliba a Moszkva(széll) térre. Én 6.ban kezdtem el egyedül suliba járni. ADdig reggel anyum vitt,a nagypapám meg hazavitt hozzájuk és együtt tanultunk. (Még csak 16hós a lányom igy ő még nem megy egyedül oviba suliba.

Ja és oviba a Deák térről vitt minket a busz:) 26L

2011. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
79%
Engem anyu anno 10 évesen engedett el először egyedül.A húgomat 12.Én ,hogy őszinte legyek talán 12-13 éves korában engedném el egyedül.Manapság hihetetlen hogy mik történnek.
2011. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ava87 ***** válasza:
80%
A fiamról még nem tudok írni, mert még ovis, de én 4. osztálytól jártam egyedül haza. Odafelé még sokáig együtt mentünk, mert egyszerre indult mindenki, és ugyan azzal a busszal. De szintén 4. osztálytól volt az, hogy már nem kísértek a kapuig. A többieket is addig kísérték, utána már nem. 3. osztályig még a tanítónéni nem is engedett volna haza minket egyedül, mármint kellett jönni valakinek délután, legalább is úgy emlékszem. Csak a felsősöknek már nem volt napközi (mármint a tanórák után már nem volt ilyen), és mindenki egyedül járt haza, nem emlékszem olyan gyerekre, akiért rendszeresen jöttek volna a szülők, maximum azokért, akiket utána vittek még valahova (tornára vagy ilyesmire).
2011. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém mér ötödiek, de hiperaktív, vagyis leginkább az baj vele, hogy nem figyel eléggé.

ha nem szólok, nem néz körül:-(((

Raásául olyan helyen lakunk BP-en külsőbb kerületben,a hol 2 nagy forgalmas útkereszteződeé van lámpa nélkül

Kocsik, teherautók, villamos...

(minhta a Nagykörúton és mondjuk A Királyutcán kellene átmenni )


Reggel elviszem suliba(még itthon vagyok a kicsivel) heti 2 nap egyedül jön busszal az Uszodába úszni,-ott l találkozunk, én a kicsivel járok ugyanazokon a napokon, vagy megvárom, vagy visszamegyek érte.


Du vagy elmegyek érte, vagy valahol találkozunk.


De azon bizoynos 2 úton még nem engedem át egyedül.


Sokszor ellütnek embereket még a zebrán is:-(((

2011. szept. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

mármint elütnek

eelőző

2011. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 éves vagyok. A faluszélén lakok és már másodikos voltam amikor egyedül mentem a barátaimmal először iskolába.

Anyukám szerint még ovodába is volt hogy egyedül mentem ő követett hátulról .Attól is függ hogy milyen városban laktok.Minálunk kedvesek az emberek. Az autósok egy kicsit gyorsan hajtanak. De csak a városban.Talán még kicsi akkor még nem is az emberektől kell félteni hanem az autósoktól.Előszörris tudni kell hogy van e olyan hely ahol nagyo nagy a forgalom. Tudnia kell hogy mikor lehet átmenni az útkereszteződésen.Ne száljon be idegen autóba. Ne fogadjon el semmit másoktól.Attól sem kell megriadni ha majdnem elüti egy autót csak egy kis kiabálás szükséges és nem pofon. Énekem ez a szüleim 11 év alatt szépen megtanitották.

2011. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mus musculus ***** válasza:
71%
Én talán 10 lehettem akkoriban, bár sosem áhítoztam a magányos menetelés után.
2011. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!