Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erre a hónapra is jár a...

Erre a hónapra is jár a családi a babára?

Figyelt kérdés
Holnapra vagyok kiírva és elgondolkodtam rajta hogy már erre a hónapra is jár a 2. gyerekre a családi?Gondolom ha igen azt már csak a következővel együtt kapom meg ugye?És időarányosan a szülés napjától számolják az összeget vagy a teljes jár szeptemberre is?
2011. szept. 9. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jár majd a teljes összeg. A lányom aug. 28-án született és mi is az egészet kaptuk.

És igen, majd a következővel együtt fogod megkapni, kb. októberben (ha valamit el nem szúrnak).

2011. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Ennek örülök. :-)
2011. szept. 9. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Na,ha ilyen egyszerű lenne!! Attól függ,mikor szülsz+ 2 hét (legalább is nálunk) mire megérkezik a taj kártyája. Na,meg ki tudja,mennyi idő mire a kérvényt elbírálják...


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!


Üdv:2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy meddig tart az ügyintézés, azt nem írtam...

Igen, a TAJ-kártyát meg kell várni, de az sem annyira hosszú idő (pl. nálunk alig 1 hét volt), utána meg a benyújtástól számított 15 napon belül el kell bírálniuk. Szóval, még akár bele is férhettek az időbe. ha meg nem, akkor pedig novemberben mindenképp meglesz a pénz :)

2011. szept. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk nem bírálják el időben hogy 2 gyerek után kérem a családit akkor az első gyermekemre megkapom a jövőhavi családit vagy ez hogy lenne?
2011. szept. 9. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát,ha nem bírálják el,akkor azt tartom logikusnak,hogy az egy gyermek után megkapod októberben a családit,majd novemberben-addigra már biztosan elbírálják- pedig 2 gyermekre,+ visszamenőleg is ami "megillet". Nekem legalább is így logikus! Hiszen az igénylő lapon rajta lesz,mikortól van 2 gyermek a háztartásban,mikortól igényled 2 gyermek után.

De én azt kívánom,hogy bírálják el időbe,hogy ne kelljen erre a kérdésedre megtudni a választ!! :-)


Üdv:a 2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát és a jókívánságokat!

Én is minden jót kívánok mindenkinek!

2011. szept. 9. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!