Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idősen lehet leghamarab...

Mennyi idősen lehet leghamarabb bölcsödébe adni egy kisbabát?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm nagyon rossz anyagi helyzetben van. Visszavennék a munkahelyére, de a baba még csak 3 hónapos. Tudom, hogy jó lenne, ha minél tovább otthon tudna maradni, de sajnos ezt nem nagyon engedheti meg magának.
2011. szept. 13. 17:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi ez jó hir!
2011. szept. 13. 20:02
 12/17 ava87 ***** válasza:
84%

Amikor a fiam kezdte a bölcsit, volt bent ennyi idős baba. Meg én is úgy tanultam, hogy legkorábban 6 hetes kortól mehet bölcsibe, egy bölcsődei gondozónőnek el kell tudnia látni egy ekkora csecsemőt, mármint szaktudása szerint, más kérdés, hogy nem minden bölcsi alkalmas erre.

Különben ennyi idősen pont, hogy könnyen megszokják ezt a helyzetet a babák. Amúgy meg, ha a szülei siketek, de a baba halló, akkor a beszédfejlődése szempontjából mindenképpen előnyös, ha bölcsiben van, legalább is szerintem.

2011. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A nagymama meg a nagypapa a süket, a mama teljesen egészséges (hála istennek). Csak szinte teljesen egyedül neveli a picit, apukára egyáltalán nem számithat.
2011. szept. 13. 20:38
 14/17 ava87 ***** válasza:
100%
Ja bocs, akkor félreértettem. Azt hittem, a szülők siketek.
2011. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
42%
elvileg 6 hónapos kortól, a kisfiam 16-17 hónaposan már megy bölcsibe,nekem tanulni kell meg,gyakorlatra kell mennem,úgyis imádja a társaságot
2011. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nálunk is 20 hetes kortól veszik be a babákat.

a probléma nem is a kora, hanem az étkezése, ugyanis nálunk pl egyetlen egy héthónapos van, neki hozzák a tápszerét a szülei, a gondozónők keverik neki be és cumisüvegből fogyasztja. gyümölcsöt reszelnek neki, de szokott hozni anyukája üveges bébiételeket is, mert a konyhának nincsen erre kapacitása, nem is fizetnek az étkezésért természetesen. viszont a "nagyok" imádják: mindenki simogatja, játszanak vele, visszaadják ha eldob valamit stb., sőt halkabban vannak, ha alszik, mert ő ugye még többször is alszik.

időben egyeztetni kellene tényleg a vezetővel, hogy fel tudjanak készülni, nem biztos, hogy pont van nekik használatban rácsos ágy, járóka, csörgő stb.

2011. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

'Mennyi idősen lehet leghamarabb bölcsödébe adni egy kisbabát?"

"Sajnos a szülei süket-némák."


Ezt így írtad, ez alapján kommenteltem.

2011. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!