Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iker kérdés? Van esélyem rá?

Iker kérdés? Van esélyem rá?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekem már, mikor pocakos lettem azon agyaltam nehogy ikrek legyenek, de most már nagyon vágyom egy ikerpárra. Miért? Attól tartottam leginkább, hogy összekeverném őket. Voltak a szomszédban is, voltak osztálytársaim is ikrek akiket mindenki megtudott különböztetni csak Én nem. :(

Anyának lettek volna ikrei, de elvetélt.


2011. szept. 14. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy az ikerterhességre a hajlam átugrik egy generációt. szóval az unokáid lehetnek majd azok :)
2011. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt Én is hallottam, de abban bíztam, hogy nem igaz! :(


Azért köszi a választ!

2011. szept. 14. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:
A két petéjű ikerterhességre való hajlam örökölhető,az egypetéjűre (sajnos:)) nem,az a puszta véletlen műve.
2011. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kétpetéjű is lehet, meg ugye emiatt fiú-lány:-) tehát nem minden ikreket lehet összetéveszteni, meg Te lennél az anyjuk...:-)

nálunk apám két testvére iker, illetve a párom apukája iker. nekünk kétpetéjű ikreink lettek.:-)

2011. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom,esély mindig van rá. Csak akiknél a családban volt/van anyai ágon 2petéjű iker,annak több rá az esélye.

Nálunk a családban generációkon keresztül nem voltak ikrek,most unokanővéremnek és nekem is ikerfiaink vannak.(2petéjűek)

A másik meg,hogy az ikrek között is kevesebb az olyan,ahol annyira hasonlítanak,hogy szinte az anyjuk sem tudja őket megkülönböztetni...ennek az az oka,hogy több 2petéjű pár van és kevesebb 1petéjű. (mivel az 1petéjűség véletlen "baleset" és nem öröklődik,így kevesebbszer is fordul elő. Arról pedig nem is beszélve,hogy az 1petéjűeknél több komplikáció is adódhat, így azt hiszem ez is számít abban,hogy ténylegesen kevesebb az ikrszülés,mint ahány terhesség többesnek indul!)

Én szorítok neked, jó nagyon ikres szülőnek lenni:)

2011. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!