Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún hogyan tudnék...

Állásinterjún hogyan tudnék puhatolózni, hogy mennyi esélyem van az állást elnyerni? (lent van még pár kérdés)

Figyelt kérdés

Meg lehet kérdezni, hogy sok jelentkező van-e az adott pozícióra? Vagy inkább ne tegyem?

És egyáltalán mik azok a kérdések, amiket én feltehetek az interjúztatónak az állással kapcsolatban?


Nem sok tapasztalatom van állásinterjúkkal kapcsolatban, és nem szeretném magam elvágni valami hülyeséggel.

Előre is köszönöm a segítséget!


2010. máj. 12. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én így nem kérdeznék rá, hogy sok jelentkező van, vagy nem. Egyébként mindenhová sokan jelentkeznek, pl. hallottam olyat, hogy egy állásra pár napon belül több százan jelentkeztek. Utána erősen leszűkítik a kört, és csak az önéletrajz alapján alkalmasnak talált embereket hívják be állásinterjúra. Nekem pl. volt olyan, hogy megmondták, erre az állásra 80-an jelentkeztek, és ebből 8 embert választottak ki. Szerintem próbálnak minél kevesebb embert választani.

Én nem nagyon kérdeznék, úgyis mindent elmondanak, talán azt kérdezném meg, hogy mikorra várható ,,eredmény" de lehet ezt is elmondják.

Ha nem téged választanak, az nem azt jelenti, hogy alkalmatlan vagy, hanem azt, hogy valaki jobban ,,eladta magát", mint te. Próbálj lelkesnek tűnni, elhitetni velük, hogy te lennél a legjobb és nagyon érdekel az állás. Ja és megkérdezhetik, miért jelentkeztél erre az állásra. Erre a kérdésre legyen valami frappáns válaszod, még akkor is ha a pénz az, ami motivál

2010. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
azt teheted meg, hogy megkérded őket, hogy ha nem téged választanak, akkor is értesítsenek telefonon vagy mailban, illetve megkérded, hogy mennyi időre számíts, h mennyit kell várnod az értesítésig, döntésig, mert ha nem vesznek fel, akkor mész máshova keresgélni, stb..
2010. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én előző állásomra 400-an jelentkeztek. Ebből kb. 100 önéletrajzot nyomtattak ki, és 30 embert hívtak be.

Szerintem hiba az esélyeidet kérdezgetni.

Nagyon sokat számít viszont, ha gyors vagy (a hirdetés 1 napján küldött jelenkezéssel nagyobb esélyed van), ha azonnal ráérsz interjúra menni, nem variálod az időpontot, ha elfogadod a felkínált kávét/vizet, ha kinyilvánítod, hogy NAGYON szeretnéd megkapni az állást (nem azért, mert munkanélküli vagy és bármit elvállalnál, hanem mert érdekel az állás, és nagyon lelkes vagy). Ha vannak kérdéseid az állással kapcsolatban, az is jó. (De ne azt kérdezd, mennyit kell túlórázni...)

Ha már behívnak, az pozitív, szakmailag oké vagy. Nagyobb esélyed van rá, hogy behívjanak, ha valami nem hétköznapi hobbit is beírsz az önéletrajzba, ami felkelti a figyelmet. Ha behívnak, már kizárólag a szimpátia dönt. Öltözködj csinosan, de egyedien (fehér blúz fekete szoknyával felejtős, kivéve hivatalban), ha van lehetőség viccelődni, akkor nyugodtan tedd meg. Pl. tőlem megkérdezték, hogy "ilyen csinos lány nem akar még gyereket?". Szemrebbenés nélkül azt válaszoltam, hogy "én szeretnék, csak az a probléma, hogy senki nem akar elvenni". (Röhögtek.) Ha a fizuról kérdeznek, érdemes nagyobb összeget mondani, mint amit vársz, de hozzá kell tenni, hogy mivel nagyon tetszik az állás, ne tekintsék véglegesnek. Ha megkérdezik, mikor tudsz kezdeni, érdemes beleszőni a mondatba, pl. ötödikéig tart a felmondási időm, így 6-án tudnék kezdeni. Ha nincs munkád éppen, érdemes azt hazudni, hogy elvállaltál egy alkalmit, amivel ötödikén végzel... stb. Mert akkor látják, hogy nem lustizol.

2010. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Remélem, fogom tudni majd hasznosítani őket. Sajnos ez az állás bukta: nem mondták meg a telefonban, hogy milyen cég.. Zepter volt :S No comment!

2010. máj. 13. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Van valahol a neten egy oldal, ahol a Zepter különféle telefonszámai és címei vannak összeszedve, nem tudom fejből, de keresd meg, sok bosszúságtól kímélhet meg. Egyébként szerintem az interjú végén, ha olyan a felvételiztető, meg lehet kérdezni, hogy kb milyen esélyekkel indulsz, csak egyáltalán nem biztos a válasza. A jelenlegi helyemen megkérdeztem interjú végén, hogy mennyire van esélyem (úgy éreztem, hogy nagyon rosszul sikerült), mondták, hogy háát elég bizonytalan voltam... rá két napra meg felhívtak, hogy enyém az állás.

Ami érdekel és fontos, azt meg lehet kérdezni, csak jól kell csomagolni. Az előző hozzászóló poénja pl. nagyon jó, mert ott a kérdéssel tuti azt akarták felmérni, hogy mennyire számíthatnak arra, hogy egy év múlva bejelenti, hogy akkor most egy évig otthon marad babázni (ami ugye elég negatív). Figyelj az ilyenekre!

2010. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ma már egyetemen képzik az állásinterjúztatókat. Úgy hívják őket, hogy HR-es. Persze inkább csak a nagy cégeknél van ilyen szakember. De mivel ezt nekik tanítják, te is megtanulhatod. Sajnos állást találni manapság elég sokáig tart, ezért érdemes beszerezni egy ilyen könyvet. Nekem van pl. egy olyan könyvem, hogy 200 állásinterjú kérdés. Ebből nagyon sokat lehet tanulni.

Nagyon-nagyon fontos, hogy az interjúra készülni kell. Tehát nézz utána a cégnek, mert gyakran megkérdezik, hogy mit tudsz a róla. Azt is szeretik megkérdezni, hogy miért akarsz itt dolgozni. Hülyeség, mert itt van üresedés, és a rezsit valamiből ki kell fizetni. Na, de ezt nem mondhatod, legyél lelkes, neked ez tetszik, nagy kihívás, stb.

A fizu mindig necces, nem jó, ha túl sokat mondasz, az se, ha túl keveset. Próbálj érdeklődni, ha fejvadász küld oda, neki kell lennie erről infónak. Ha nem elég rutinos a kérdező, vissza lehet neki passzolni a labdát. Van, amelyik megmondja, hogy mennyire gondolt.

Létezik az ún. stresszinterjú. Úgy kezdődik, hogy megváratnak, vagy másnapra visszahívnak. Majd lealáznak, hogy milyen szar vagy te ide. Ebből kell kimászni. Én ezt utálom, nagyon etikátlannak tartom. Volt, ahol megmondtam, hogyha úgy gondolja, hogy olyan alkalmatlan vagyok, akkor minek raboljuk egymás idejét, nekem is lenne más dolgom.

Na, meg sajna rossz tapasztalatból mondom, hogy a Céginfóban is érdemes utánajárni a cégnek. A férjem most ment egy felszámolás alatt álló céghez dolgozni, egy tuti helyet hagyott ott miatta. Nagy szívás, alig fizetnek, és ki tudja meddig. Az interjúra se ment volna el, ha ezt tudja.

Szerintem se kérdezd meg, hogy sok jelentkező van-e. Ha behívtak, az már jót jelent, akkor van esélyed.

Inkább a munkával kapcsolatban kérdezz, az jó jel.

Apunak volt egy vállalkozása, nagyon ki volt akadva, hogy mindegyik jelölt első kérdése a fizetés volt, az, hogy mi a munka nem is nagyon érdekelte őket.

Magadról negatívumot mondani tilos! Pl. egy barátom mondta, hogy interjúztatott egy fiatal srácot. Katasztrófa volt. A végén megállt, és azt mondta, nézd, nem kapod meg az állást, de ha ezt csinálod, akkor soha az életben nem lesz állásod. Mit nem mondj:

Kérdés: Miért ezt a főiskolát választottad?

Válasz: Hát, eredetileg nem ide akartam menni, de csak ide vettek fel.

Kérdés: Mi volt a kedvenc tantárgyad?

Válasz: hát, a marketing.

De ez egy pénzügyes állás.

Ja, nem baj, az is jó. stb.

Szóval vannak ilyenek is, hihetetlen, de vannak.

Sok sikert.

2010. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!