Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát várok, és úgy tűnik,...

Babát várok, és úgy tűnik, táppénzre kényszerülök... :o( Amit megkapok, az a brutto vagy a netto fizetésem 70%-a?

Figyelt kérdés
2008. márc. 11. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:
A táppénzt úgy számolják, hogy a törzsbéred 70%-a. Tehát ha te mondjuk délután is dolgozol, és ilyenkor magasabb az órabér, a táppénznél ez nem számít, csak az az összeg, amennyire be vagy jelentve. A munkaszerződésedben benne van, hogy mennyi az órabéred. Na, úgy veszik, hogy napi nyolc óra, heti öt nap. Amit megkapsz, az a netto fizetésed 70%-a lesz. Legalább is amikor én táppénzen voltam, és kiszámoltam, akkor nekem úgy jött ki, hogy a netto 70%-át kapom, de persze lehet, hogy nálad máshogy lesz, mert én minimálbérre voltam bejelentve és az adómentes.
2008. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!