Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Borostyánlánc ügyben milyen...

Nacebee kérdése:

Borostyánlánc ügyben milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
pozitív,negatív jöhet.mikor milyen hosszú kell?
2011. szept. 18. 13:01
1 2
 1/17 Tom Benko ***** válasza:

Milyen célra? Nyakba dísznek mondjuk 20 cm hosszú a célszerű, de lehet a ruha vállára is varrni, nagyon szép és egyedi lesz tőle.

Nem vagyok egyébként biztos benne, hogy ezt pont a Gyerekvállalás topikba akartad írni...

2011. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

De jó a topic, ugyanis sokan használják fogzáskor. Állítólag segít ebben a nehéz időszakban, könnyíti a kicsik szenvedését.

Én nem hiszek benne, úgyhogy konkrét tapasztalatom nincs.

2011. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A borostyánlánc egy középkori északi babona. Nagyjából olyan, mint a szárított virágokkal a betegségek távoltartása.Északon fennmaradt mint népszokás, ezt használva ki ma már itthon is árulják.

A legbiztosabbak a gyerekvállalásra épülő üzletek, mivel itt mindenki elvakultan mindent meg akar adni a trónörökösnek és rózsaszín pillangós szemüvegén át nem veszi észre a mögöttes tartalmat, így hát az ezoterikus ipar is rátelepedett erre (gyógykristályok, energiakristályok, DNS javító hanghullámok és társai) és áltudományos cukormázzal adják el a semmit:

Részletek egy webshop oldaláról:


"Állítólag egyéb lázzal járó betegségeknél is segít. [...] a testhő hatására jótékony hatású illóolajok válnak ki a fosszilis fenyőgyantából. [...] A fentiekben leírt hatásmechanizmus nem jelent garanciát, csak a népi gyógymód állításait foglaltuk itt össze."


Tehát az ELADÓ mondja, hogy "állítólag segít" és a jótékony illóolajok valójában ugyanazok, mint amik a karácsonyfából kipárolognak (fenyő-fenyő, egyszerűen az akkori állapotot őrzik meg)


Ha tetszik akkor vegyél, de ne hagyd magad hülyének nézni.

2011. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mi is megvettük,mert állítólag nyugtató hatása van,és fogzáskor is fájdalomcsillapító hatása van. 3hónaposan raktam a babám nyakába,de én nem tapasztaltam semmilyen változást. de sokan vannak akik azt mondják,hogy bevált!
2011. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Tom Benko ***** válasza:
Senki sem szeret hülyének látszani. Gondolod, mondanák, hogy nem vált be, ha már koorva drágán megvették?
2011. szept. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Pozitív.

Hossz: egy madzaggal megméred a nyaka körül, hogy milyen az a hosszúság, ami nem megy föl az állán, de nem is szoros. Ezt megméred, és kiderül, hogy hány cm-est kell venned.

2011. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Tom Benko ***** válasza:
Utolsó: Biztos, hogy attól?
2011. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mivel nem adtam neki nyugtatót, a száját nem kötöttem be, valamint az ágyhoz sem kötöttem... igen, attól.

Azért, mert Te nem hiszel benne, a másikat nem kell hülyének nézni! Nálunk használt és kész!

Gondolom Te/Ti nem használ(tad)/tátok, mivel a kérdésre normális választ (tapasztalatot) nem tudtál írni.

2011. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tom Benko ***** válasza:
Ez még nem biztosítja, hogy attól. Nem nézlek hülyének, csak használom az eszem, és kételkedek. Miért hatna nyugtatólag egy kevés megkövült fenyőgyanta nyakba kötve. Semmi okát nem látom. Még akkor sem, ha úgy véled, nálatok használt. A válaszom viszont pontosan annyi információtartalommal rendelkezik, mint a tiéd.
2011. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Isten ments, hogy meggyőzzelek, Téged úgysem lehet.

Nem fárasztom magam. :)

De én legalább a kérdésre válaszoltam, míg Te csak kételkedsz...

Ha valamit nem próbáltál, ne alkoss róla véleményt! Ez ilyen egyszerű.

Szóval az én információm még mindig többet ér, mint a Tiéd! :D

2011. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!