Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért furcsállják az emberek,...

Miért furcsállják az emberek, hogy az én gyerekeim iskolaidőben (H-CS) 8 órakor már ágyban vannak?

Figyelt kérdés
Hétvégén is max. 9-ig lehetnek fent. Gyermekeim 9 és 4 évesek.
2011. szept. 18. 14:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk is akkor fekszenek.


7-kor kezdődik a fürdés, először a 6 hetes kisfiunk, aztán a 11 éves, s utána a 13 éves fiucskánk, utána vacsora, s aztán 8-kor pedig alvás iskolaidőben. Kell nekik a több óra alvás, hogy kipihentek legyenek. Én kiskoruk óta igy csinálom, már rég megszokták, pedig nem olyan kicsik már. De ahhoz hogy fogjon az agyuk az iskolában, kell nekik.

2011. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerinte ez normalis dolog, illetve mindenki csinalja ugy, ahogy neki tetszik.

Nalunk is fel nyolctol furdes van, 8-tol kb agyban vannak, max fel kilenckor alszanak. Termeszetesen ha a program ugy adodik, akkor elterunk ettol, nem dol ossze a vilag.

Ugy latom, hogy ez nekik is jo, reggel 6-7 kozott vigan, kipihenten ebrednek (en is korankelo vagyok, igy ezt dijazom).

Es nem mellesleg ez nekunk is nagyon jo, mert en babakoruktol kezdve azt vallottam, hogyha nincs betegseg/fogzas/kiveteles alkalom, akkor max 9 utan nem szeretnek eber gyereket latni a hazban.

Bocsi, biztosan onzo vagyok, de az a 2 ora csend nekunk is jar.

2011. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak nálunk van így megnyugodtam nem én jöttem másik bolygóról. :-)
2011. szept. 21. 15:10
 14/18 anonim ***** válasza:
30%
Ezt a sok toleráns embert! Akinek a gyereke nincs 8-kor az ágyban, mert mondjuk már nem alsós vagy másképp élik az életüket, a gyerekük másképp igényli, kevesebb az alvásigénye, az rögtön le van pontozva a béka s.gge alá. Pedig nem hiszem, hogy azzal, hogy le merészeltem írni,hogy nálunk ez másképp alakult, bárkinek ártottam. Még azt is írtam, mindenki csinálja úgy, ahogy jónak látja és a gyerekének is megfelel, nem gátolja abban, hogy kialudja magát... Na, mindegy!
2011. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 alaszka ***** válasza:
92%
Utolsó, szerintem többen vannak azok, akiknek a gyereke 9-10 körül fekszik. Legalábbis én ilyet többet tudok...Persze az olyan családban, ahol anya, apa is 10-kor ágyban van, ez a normális. Mi éjfélkor fekszünk, a gyerekek meg 10 körül, előbb nem is álmosak, ennyi. Vannak gyerekek akiknek kevés az alvásigényük. Mondjuk nálunk az ovis fél 8-kor kel. Volt régebben, ha 9-kor aludt el, fél 6-kor már kukorékolt. Az jobb?
2011. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam lefele senkit.
2011. szept. 22. 11:29
 17/18 anonim ***** válasza:
Én meg azért lettem lepontozva mert egyetértettem a kérdezővel. Na mindegy...
2011. szept. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én csak a személyes, gyerekkori tapasztalatomat tudom írni, de mi is ilyenkor már ágyban voltunk. Még hetedikes koromban is.


És a mi osztályunkban sokan voltak - más alsóban is -, akik lenézték azokat, akik nem tízkor feküdtek le. Igen, a gyerekek voltak ilyenek.

2012. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!