Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyre később akarnak gyereket a fiatalok?

Figyelt kérdés

Teljesen megértem őket mivel én is fiatal vagyok. Legpontosabban annak volt igaza aki 1:15-kor volt.

Először egy biztos anyagi háttér kell és nem albérletbe kell a gyerek. Felelőtlen az aki a semmire vállal gyereket.



[link]


2011. szept. 19. 18:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Annyira nem szeretem ezeket az általánosításokat. Ha valaki fiatalon vállal gyereket, akkor majd rájön, hogy nem élte ki magát, meg nem fogják tudni eltartani, satöbbi, satöbbi.... Hát persze. Ha csak ennyi lenne, ha ezt így be lehetne skatulyázni, minden sokkal egyszerűbben történne.


Alapvetően itt azzal van a probléma, hogy a mai fiatalok önzőek, kényelmesek és később érnek. Tisztelet a kivételnek, de én például meg sem tudom számolni, hogy hány olyan korombeli vesz körül, aki ilyen. Aki azt mondja, hogy ki akarja élni magát, annak nem is való gyerek. Egzisztenciát építeni, tanulni, várni, hogy jók legyenek a körülmények, azt lehet. De ez a hülye duma...


Lehet lepontozni. Én 24 éves koromra anyuka leszek, nem tartom nyűgnek, mégis sajnos a mai világban ez már lassan polgárpukkasztó. Nem kell általánosítani!!!!!!

2011. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A középkorban a lányok 13-14 éves koruktól kezdve értettek voltak, mert elkezdtek 8 gyereket gyártani? Miért szól bele valami bölcsességet akinek fingja sincs a társadalmat ért változásokról?
2011. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Engem személy szerint nem érdekel ki mikor akar. Én fiatalon szültem és bármennyire is imádom a kisfiam inkább szültem volna később.



Az egyetlen dolog ami zavart ebben a kor dologban, hogy a kórházban sokan megkérdezték hány éves vagyok. 21 voltam, de olyan 16-nak néztek. Tény, hogy az idősebbek voltak többségben.

2011. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Aki azt mondja, hogy ki akarja élni magát, annak nem is való gyerek. Egzisztenciát építeni, tanulni, várni, hogy jók legyenek a körülmények, azt lehet. De ez a hülye duma..."



Nem hülye duma. Teljesen felelőtlenség gyereket vállalni biztos háttér nélkül. Persze régen volt biztos munkahely meg jövőkép. Én semmijen körülmények között nem vállalnék gyereket 30 előtt.

2011. szept. 19. 21:02
 15/18 anonim ***** válasza:

Két átlagos keresetű 22-24 éves pályakezdő kap összesen kb havi 240.000 ft ot. Albérlet kb 40.000, rezsi 40.000, kaja 3000/nap vagyis 90.000, bèrlet 10000, buli, fodrász, pizza.... 20.000 = 200.000.

Marad 40000, egy év alatt 480000. Egy kb 8 millás lakàshoz (mert azért bútor is kell) kb 17 évig kell spórolni vagyis 40 évesen lesz lakás. Ès utána legyen 2-3 gyerek?


29 éves vagyok, 3 és 1 éves gyerekeink vannak. Chf alapú hitel, havi 80000, nehezen fizetjük de azért még megy. Viszont ha lehetne eladnám és albérletbe mennék 40000-èrt. Maradna spórolásra is. De emiatt nem mondtam volna le a gyerekvállalásról.

2011. szept. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mindig tudtam, hogy jó lenne fiatalon szülni, de ehhez kell egy jó háttér. Úgy alakult, hogy fiatalon-22 évesen szültem, de csak azért, mert volt saját lakásunk, filléres gondjaink pedig nem voltak. A párom 30volt.
2011. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az utolsó kommentedre reagálva. Miért függ össze az éljük ki magunkat azzal, hogy van-e alapja a gyerekvállalásnak??? Számtalan 35-40évest ismerek, akik ugyanúgy a semmire vállaltak gyereket, pedig ugye "kiélték magukat".


A másik pedig. Miért olyan egyértelmű, hogy mondjuk egy 25 évesnek semmije sincs???


Ez elég beszűkült látókör már bocs. Kor alapján dönteni. Jóó, persze, sok minden kitolódott, na de akkor is...

2011. szept. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nem szólnék bele mert az ő magánügyük. Ha meg nem vállalnak az is.
2013. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!