Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érkezik el a megfelelő...

Mikor érkezik el a megfelelő idő a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Én 24 vagyok, a párom 32, most lesz az esküvőnk, és én már egy jó éve egyre jobban vágyom babára. Terveink közt szerepel, hogy külföldre költözünk. A párom fél hogy hogyan is lenne ez az egész, de én úgy gondolom nincs olyan hogy megfelelő idő. Ha nem költözünk soha nem lesz saját lakásunk, akkor muszáj lenne albérletbe jönnie a kicsinek, ha költözünk akkor meg ismeretlen lesz a terep (orvos, bölcsi, új munkahely) De szerintem ez nem olyan nagy tragédia, mindenhol születnek babák, csakhát ő annyira óvni akar, kicsit túlzásnak is érzem.

Meg sokaktól megkapom hogy túl fiatal vagyok még ehhez, de minden vágyam a nagy család, és ahhoz idő kell. Nameg most még türelmes vagyok, imádom a gyerkőcöket, mindenhol szívesen vállalom hogy vigyázok rájuk, és ahogy másokon látom ez nem tart örökké, ahogy idősödig az ember egyre jobban fogy a türelem, főleg a gyerekek irányába. Mi a véleményetek erről?


2011. szept. 20. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem hiszem hogy lehet tudni mikor jön el a megfelelő idő. én is 24 voltam első babám születésekor ő véletlenke volt de meg se fordult a fejemben hogy ne tartanám meg. szóval nem készültünk rá beleszületett az adott helyzetbe, és ő is mi is ezt szoktuk meg együtt alkalmazkodtunk mindenhez. Meg hát van az 9 hónap mialatt sok minden történhet veletek is, az alatt is lehet tervezni és megvalósítani, mint ahogy mi is összeházasodtunk, és elkezdtük az építkezést. Most vagyok 29 jön a második baba napokon belül, rendben van az életünk és örülök, hogy milyen fiatal anyuka leszek még mindíg mikor a fiaim már nagyok lesznek.
2011. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

28 voltam az elsőnél, 37 a másodiknál


ha újra csinálnám , csak 30 felett szülnék!!!


pedig amikor az első születtet, már 8,5 éve együtt voltunk, de agyilag nem voltam érett rá


van,akinek 30 évesn 3-4 gyereke van, mert korán érő típus


csak asjár érzéseidre hagyatkozz, ha űgy érzed, kész vagy rá, akkor szülj

2011. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Elérkezett az. Sok boldogságot az ifjú párnak!

Fel is kell szépen nevelni a gyerkőcöket, ezért nem hasznos, ha olyan divatos eszméknek bedől az ember:

előbb a karrier,ráér, kiélni(valójában kiégni és gyermekáldásra már lelkiekben is alkalmatlanná válni) stb. Az első gyerek megszületésére ideálisan 25 év alatt jó a nőknek -ezt az orvosi véleményt még sok könyvben láttam. (persze kiment a divatból)

apuka se féljen, rábízhatja a kicsire a fontos iratait:)))

http://www.youtube.com/watch?v=cXXm696UbKY

még egyszer:

Sok boldogságot, sok vidám, édes kisbabát az ifjú párnak!

2011. szept. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

kedevs utolós:

te hol élsz??


szereretetből nem lehet felnevelni egy gyreket, maximum éhanhalni:-(((


ráadásul ez az ország egy süllyedő hajó

2011. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem fognak éhenhalni

csak szeretetből lehet értelmes boldog szabad embert nevelni :)))

2011. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia,


23 évesen szültem meg a kisfiunkat :) akkor döntöttünk a baba vállalás mellett, amikor mindketten úgy éreztük, hogy mindennél jobban vágyunk egy kisbabára és a sors úgy hozta, hogy elsőre sikerült is összehoznunk :) egyszerűen azzal feküdtem és azzal keltem, hogy végre anya lehessek, persze ehhez az is kellett, hogy a párom is így érezzen!! Ő akkor 30 volt. a körülmények adottak voltak, saját lakás, autó, hitelünk nincs, relatív jó a fizetésünk is. én úgy gondolom, hogy a külföld nem akadály, én is másik országban szültem pl., mint ahol élünk.

szóval ha úgy érzitek, hogy vágytok egy picire, akkor hajrá!! :)


Ági-26 éves anyuka :)

2011. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, és a válaszokat! :)


Én minden nappal azt érzem hogy eljött az idő, minden nap egyre jobban vágyom rá, minden gondolatom e körül forog.

Alapból korán érő típus vagyok,a karrier építés nem az én világom, meg a bulizás sem. Nekem nem lemondás az, hogy egy kisemberke miatt nem mehetek ide vagy oda.

Attól nem félek hogy éhenhalnánk, mert a páromnak jó szakmája van, külföldön eléggé keresett, de ha minden kötél szakad, ott a család akikhez fordulhatunk.


Külön köszönöm a videót, nagyon jót nevettem rajta! :)

Szép napot!

2011. szept. 21. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!