Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogászati beavatkozás 1,5...

Fogászati beavatkozás 1,5 évesnél?

Figyelt kérdés
Lányom mindkét metszőfogából letört egy pici darab. Hogyan tudja a gyermekfogorvos ezt megcsinálni? Egy ekkora gyerek hogy tűri a kezelést? Tömik vagy ecsetelik? Valakinek tapasztalat?
2011. szept. 22. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

menj el fogorvoshoz, legyél nagyon bátor - vidd a gyerekedet és nézze végéig... utána tűrni fogja


bár én ezt egy 5 évesen tapasztaltam meg, mivel bébisintérkedés alatt nem tudtam hová tenni, nekem meg fogorvoshoz kellett mennem...amikor neki kellett menni, szó nélkül kiröhögte az idősebb, iú tesóit, hogy mitől félnek


szerintem, egy 1,5 évesnél is működik

2011. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert biztos csinál vele valamit? Szerintem nem csinál vele semmit max. megnézi, hogy a gyökér nem mozdult-e el.
2011. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem csinál vele semmit a fogorvos :( Az én fiamnak a felső 4 metszője tört le kb 1,5 évesen. Megnézte, és azt mondta tejfoggal nem lehet mit csinálni, de a maradandó fogait nem érinti. Egyedül a rágófogakat tömik, pótolni semmit, mert a tejfog max pár hónapig viseli el magán a pótlást. Nekünk ezt mondta 2 fogorvos is.

2011. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Fogtechnikus vagyok, az én kislányom nagymetszőjéből is letört egy pici darab, de nem tettünk vele semmit. Ha éles a törésvonal, maximum picit elsimítja, de ilyen pici gyereknél szerintem nem fog hozzányúlni. Kipótolni pedig biztos nem fogja.
2011. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2 félkör alakú kis letörés van a fogain. A védőnőnk mondta, hogy valószínűleg vagy leecseteli valami barna színű ecsetelővel, vagy kipótolja a hiányzó részt a fogorvos. Azért érdemes elvinni megnézetni?

2011. szept. 23. 21:46
 6/14 anonim ***** válasza:
A fogtechnikus vagyok, én nem vinném,. Az én kislányom is ennyi idős, és nehéz rávenni, hogy egyáltalán megmutassa a fogait. Márpedig ilyen helyzetben elmatatnak vele egy ideig, mivel minden anyagnak, amivel esetleg kipótolhatná van kötési ideje, még ha minimális is, továbbá a törésfelszínt is elő kell készíteni. Nem tenném ki ennek. Szerintem ez csupán esztétikai probléma.
2011. szept. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves fogtechnikus! Nem fog a lányom foga emiatt elromlani? Ne adj Isten tovább törni?
2011. szept. 25. 21:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem fog jobban romlani, mint egyébként romlana, a törés felület kissé elgömbölyödik majd, ahogy kopik. A továbbtörés részben attól is függ, hogy mennyire sérült a zománc. Mivel nem maradó fogakról beszélünk ezekre a problémákra nincsenek igazi megoldások, sok fogorvos még a tömést sem csinálja meg, csak ha nagyon indokolt. Ne izgulj, nem lesz semmi baj, ezeket a kis törött fogakat előbb- utóbb szépre váltlák!
2011. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ma megnéztem kicsit tüzetesebben a fogát, az egyiknél a töréstől felfele van egy vonal, mint egy repedés. Ebből baj lehet?
2011. szept. 27. 20:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, ha a saját fogaidat megnézed közelről azokon is futnak felfelé repedések, de ettől még nem törnek darabokra, és nem is ott kezd szuvasodni. Ne izgulj, változatlanul azt mondom, hogy nem lesz baj, és hidd el, hogy nem tenne a fogorvos sem semmit, amire a legfőbb indok, hogy nem maradó fog.
2011. szept. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!