Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire fontos, hogy...

Tényleg ennyire fontos, hogy már pici kortól márkás ruhákat, játékokat kapjon a gyerek? Valóban hátrányba kerül az, akinek nincs Nike-pipa már a kocsicipőjén is?

Figyelt kérdés

A kérdést egy hozzászólás motiválta, amelyben a hozzászóló azt ecseteli, hogy szerinte az a gyerek, akinek nincs már az oviban divatos játéka, és később a suliban okostelefonja, az egyetemen meg kocsija, az egész életében hátrányos helyzetben érzi magát, és felnőtt korára a hátrányos helyzetéből adódóan "bűnözővé válik".


Nekem erről egészen más véleményem van, de kíváncsi lennék még több véleményre.


Valóban így elkorcsosult az értékrendünk, hogy hajlamosak vagyunk egymást a kocsi, meg a ruha értéke szerint mérni? Ti milyen értékrend szerint nevelitek a gyerekeiteket?


2011. szept. 28. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem szerintem nem az a fontos hogy ott legyen a pipa v. a 3 csík a ruhákon cipőn.


divatos játék. mostanában divat a fejlesztés de lehet FP nélkül is fejleszteni ...

okostelefon: a telefon sztem arra való hogy felhívjuk anyát hogy kések mert balettra kell mennem mármint iskolában. arra meg bármilyen telefon jó.

az okostelefon se ér semmit ha nincs rajta egyenleg feltöltve v. a gyerek nem töltötte fel az aksit.


az egyetem - autó párhuzamot meg végképp nem értem . ... most amikor a menőbb szakokra fizetni kell ki engedheti meg magának hogy autót adjon a gyereke alá??????


bünőzővé válás: nem ettől.... a szegénységet lehet méltóan is viselni és törekedni arra hogy jobb legyen pl. ezért tanuljon a gyerek stb.

a bünőzővé válás akkor lesz ha nem tudja megérteni hogy nem kell mindent azonnal akarni és jogosan birtokolni.


elkorcsosodott az értékrend ez való igaz én úgy vélem hogy igazságszerint már akkor se volt szép és jó amikor még iskolaköppenyt hordtunk mert egyszer azt is le kellett venni.


mi úgy nevelünk hogy az ünnepek nem az ajándékokról a tárgyiasításról szólnak hanem a gyerekkort az átélt élmények határozzák meg. a szülők szeretete és egymás iránti tisztelete az amit megtanulnak a gyerekek nem az hogy mit vettünk . lehet elmenni úgy is egy napra a városba - és szoktunk is- hogy nem költekezünk..

2011. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia.En nem ertek ezzel egyet.Egyaltalan nem kell a gyereknek markas ruha meg okostelefon.

Sajnos vannak emberek/gyerekek akik lenezik a masikat ha epp nincs az ami a masiknak van.Ez nem verseny nem kell megfelelni senkinek.A mai vilag teljesen elkorcsult minden a divat es a legujabb technika korul forog.En meg ki mentem a jatszoterre baratokkal vagy epp baratkozni, manapsag a neten ismerkednek.

Nekem sem volt okostelefonom sem kocsim megsem kovettem el soha semmi buncselekmenyt.

A lanyomnak sem lesz es o sem lesz bunozo.Nevelesen mulik a dolog.Arra fogom tanitani hogy mind egyenloek vagyunk ,nem kell kulonbseget tenni a ruha es egyeb dolgok alapjan.

A masik dolog szerintem nem lesz eletre valo az a gyermek akinek a se..e ala raknak mindent.Nem fogja becsulni a dolgok erteket.

2011. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hirtelen felháborodtam,majd lehiggadtam.

Ha ez téged felháborít,nincs veszve a világ.

Már vagyunk minimum ketten, akik nem e szerint az értékrend szerint élik az életüket, nevelik a gyerekeiket.


Én biztonságot,szeretetet akarok adni a fiamnak. Azt,hogy mindig számíthasson ránk,ott legyünk mindig elérhető közelségben (nem csak térben), ha szüksége van ránk. Adódhat olyan helyzet,amikor mindenki elmarad az ember mellől, és istentelenül magányosnak érzi magát. Azt szeretném,hogy ilyenkor is érezze,nincs egyedül.

Tudom,hogy pátoszosan hangzik,de anyaként így érzek.

Ezek mellett nekem másodlagosnak tűnik a kis pipa megléte....

2011. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem fontos, de aki megteheti, tegye meg. Az általad említett hozzáállás is kiakasztó, de az is, mikor azért fröcsög valaki, mert más megteheti, hogy mindenből a legdrágábbat vegye. Én márkás ruhákat veszek a gyerekeimnek, mert magamnak sem a turkálóban vásárolok, ha megtehetem, miért ne adnék rájuk márkás ruhát?
2011. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség.Lehet normálisan nevelni egy gyereket.Ha meg mindent megkap egy utolsó bunkó paraszt lesz,nagy eséllyel drogos alkoholista,aki nem tudja mit kezdjen az életével.Na ezt is állíthatnánk,és lehet nem is állunk mesze a valóságtól.Nekem sem volt márkás cuccom,se telefonom,se autóm.Az iskolába nem a telefonnal kell szórakozni,hanem tanulni kell.Persze legyen telefonja,de azért amire használni kell,nem netezésre,játszásra.Sosem szerettem az olyanokat,akik felvágnak azzal,hogy nekik mijük van,sokan felsőbbrendűnek érzik magukat ez miatt.Nem fognak értékelni semmit az ilyen gyerekek.
2011. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Van középút.

Úgyanúgy az sem jó, ha szerncsétle gyerek egész gyrekkorában nélkülözik, mintha minden megvan és semmit sem tud már értélkelni.

2011. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

előző

Amúgy van egy kis irigység felhangja a dolognak:-(((


Én is megveszem minpőségio kaját, cipőt, de ugyanúgy vásárolok turiban is.

2011. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En azert nem hinnem, hogy bunozove vallnak, ennyire azert nem veszes a helyzet. Sajnos eleg materialisztikus vilagba elunk es amig picik a gyerekek addig megelegszenek a szeretettel amit kapnak. Aztan kikerulnek a kozossegbe, iskolaba es ott kezdodik a baj, az osszehasonlitas. Valamiert a mai vilagba nem az szamit, hogy mit ersz el az eszeddel es a joindulatoddal hanem az szamit, hogy milyen ruhat hordasz. Ez mar raragadt a gyerek vilagra is sajnos. Pl. Angliaban ezert is van egyenruha az iskolakba es a gimikbe is, sot fekete csattos sulis cipo a lanyoknal es fekete felcipo a fiuknal. Mert ott mindenki egyenlo es azt hordja, igy a gyerekek a tudasukat merhetik ossze es nem azt, hogy apanak milyen vastag a penztarcaja. Szomoru, hogy ilyen vilagba elunk de tenleg a ruha es a penz alapjan itelnek. Ettol fuggetlenul en is probalom a jora tanitani a kisfiam es arra, hogy mas ertekek fontosabbak de ahogy kikerul majd a nagyvilagba nehez lesz tartani a gyeplot az biztos. :( Lassuk be, hogy egy gyereknek vagy kamasznak igenis kell az ami a masiknak van es mi szulok tudjuk, hogy csak egy sima polo egy kis jellel, vagy csak egy muanyag vacak ami semmit sem er nekik megis rosszul esik ha masnak van es nekik nem lehet. Lelki serultek nem lesznek, azt nem hinnem de, hogy hatrannyuk szarmazik belolle az biztos. Es, hogy miert??? mert egy egyetemre hamarabb bekerul az akinek vastagabb a penztarcaja mint az aki szegeny es agyon tanulja magat es meg raadasul esze is van. Sajnos ez van. Sot en mar olyat is hallottam, hogy jo penzer diplomat lehet venni. Akkor hogyne indulna egy szegenyebb hatrannyal?? :(
2011. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

2.vagyok.Utolso mi szerencsere Angliaban elunk igy a gyermekem mentes lesz az iskolai "megkulonbeztetestol".Aki azt irta hogy aki tudja vegye meg a gyereknek.Persze meg is veszem de nem azert hogy abba vigyem a jatszoterre(epp az iment olvastam egy kerdest ahol tobben is irjak hogy 10ezer forintos ruhaban viszi az anyuka a gyereket a jatszoterre).

Es szerintem a kerdes kiirasaban semmi irigyseg nincs, en sem vagyok irigy senkire egyszeruen nem fogom megvenni a gyereknek azt amire vegkepp nincs szuksege.

2011. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

11:10-es vagyok, mi is Angliaban elunk, ezert tudom. :)


De kerdezo, azert szerintem minden eremnek ket oldala van. Ugyhogy ha nem is tudunk mindent megvenni a gyerekeknek amit szeretnenek vagy szeretnek semmi sincs veszve. :) A kuzdelmeink egy jobb eletert, sikereink, csaladoasunk, kudarcaink es megvalosithatatlan almaink a dolgok irant tesznek minket erosse es azza a akik vagyunk, nem a penz. Ezek jarulnak hozza a jellemunk formalasahoz. Valaki aki mindent megkap elesik ezektol a probatetelektol. Amik a felnott eletben letfontosaguak. Mert felnottkent hiaba van penzed akkor is rengeteg megprobaltatason kell keresztul menned es az elet akkor is egy harc. A harc nehezsege meg attol fugg, hogy mennyire vagy felkeszult megha materialisztikus vilagba elunk akkor is.

2011. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!