Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismama vagyok, mit csináljak,...

Kismama vagyok, mit csináljak, hogy gyakrabban legyen székletem? Most csak 3 naponta van, ami elég kellemetlen és van egy 3 hetes babám, akit szoptatok. Hashajtóra nem akarok rászokni, a szoptatás miatt nem diétázhatok.

Figyelt kérdés
Milyen szer van, ami ilyenkor is szedhető?
2009. ápr. 27. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Laevolac szirupot használj, nekem az mindig hat.
2009. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igyál sokat, legalább 3 litert egy nap, és mozogj minél többet. A séta is jó, nem kell többre gondolni! Jó idő van, sétáljatok sokat.

Aztán egyél sok gyümit, amit lehet, elsősorban almát (mert mást nem nagyon ugye...)

egyél sok levest, az is folyadék!

EGyél joghurot, azt azért én is ettem, hiába tejtermék.

A fehérliszt helyett válaszd a barnalisztet (teljes kiörlésü kenyér)

EGyél sok főzi ( na megint marad a krumplifőzi...)

És ajánlom az FLP-s Aloe Vera activatort, széklelazító, emésztéssegítő hatása van.

2009. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem a sok folyadék+testmozgás+ sok rost (zabpehely) jött be.
2009. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 19:15-össel.


Emellett sok rost! Régen lehetett kapni korpás kekszet, és mindig azt ettem és az is nagyon jó volt. Igyál sok rostos levet, és sok folyadékot. Napi 2-3 liter az jó.

Egyél főtt zöldségeket, ha azt eszel 2-3 napig utána alig tudsz majd felkelni a wcről, olyan könnyen kicsúszik :)) én napi 2szer is mentem olyankor. A zöldségekhez jó a majonéz is, én mindig sokat raktam.

Ehetsz kétszersültet is, de a korpás kekszek nagyon jók.


Ha sehogy sem megy, akkor még marad az, hogy lehet keveset eszel. Mert ha kevesebbet eszel, akkor nem mész olyan gyakran wcre, mintha sokat ennél.

Illetve orvos... de remélhetőleg annyira nem súlyos a helyzet.


Fontos, hogy próbálj meg úgy beállni, hogy pl. minden reggel mész wcre. Mindig ugyanabban az időben. Nem baj, ha 1-2 nap kimarad.

A mozgás is segíthet, akár csak ülj le az ágyra és csinálj felüléseket. Tehát : leülsz az ágy szélére, mint egy székre. És teljesen hátradőlsz, majd felülsz. És megint... ezt csinálod olyan 10,15 percig, vagy ameddig bírod. Ez is nagyon jó, és nem nehéz. Én akkor is ezt szoktam, amikor a vesém fel van fázva és nem tudok pisilni.


Szerintem ha megfogadod amiket itt leírtunk akkor ezeknek segítenie kell.

Először mindenképpen az ilyen étrendes, mozgásos dolgokkal próbálkozz, ne vegyél be semmit.


(elnézést, ha olyat írtam amit te nem ehetsz, vagy nem csinálhatsz, én még nem voltam kismama nem vagyok külön ebben a témában otthon)

2009. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amkor é tehes voltam vettem a gyógyszertárban homéopátias golyócskákat.Nagyon jól bevált!Van kimondottan kis mamáknak.Próbáld ki!
2009. ápr. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!