Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás abbahagyása után be...

Szoptatás abbahagyása után be gyulladt a melletek? Még szopizik 1,5 éves kisfiam,2 éves koráig tervezem szoptatni. Csak megfordult a fejembe, még 3x szopik naponta.

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer begyulladt szoptatás alatt is úgy 14 hós lehetett a csepp. egész nap feküdtem és szoptattam meg zuhanyoztam és fejtem egy nap alatt átestem rajta igaz hogy fájt piszkosul.
2010. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Volt már mellgyulladásom, de sosem azért, mert abbahagytam a szoptatást. Most a legkisebb gyerkőcöt szoptatom, aki 2 éves, és napi 2-szer kap. Ha fokozatos az elválasztás, nem fog begyulladni a melled. Ezt a napi 3 alkalmat fokozatosan kell majd csökkenteni napi 2, majd napi 1 alkalomra, aztán ha úgy gondolod, elhagyod ezt is. Ezután a tej magától el fog apadni. Ha mégis azt tapasztalod, hogy a melled nagyon megtelik és kemény, feszül, akkor a teendőd, hogy egy kevés tejet kipréselsz belőle. Csak annyit, hogy a feszülés elmúljon, fellazuljon a mell! Ne kezdj el fejni, ne ürítsd ki a mellet, mert ezzel fenntartanád a tejtermelést.
2010. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!