Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy este hamarabb...

Mit tegyek, hogy este hamarabb aludjon el a babám? Este 8.30-kor fürdik, aztán szoptatás, és mégis 11 óra elmúlik, mire elalszik. Naponta kb.12-13 órát alszik csak.

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos a drágám. Este 9 körül szopizik, azon bealszik, de kb. 10-20 perc múlva kipattan a szeme, és esze ágában sincs aludni. Kiságyba hangosan nyöszörög, majd sír. A cumi megnyugtatja kicsit, de mindig kilöki, mert hason alszik, és ahogy fordítja a fejét, kiesik a cumi. Ölbe sem alszik el. Tegnap este 11.30-kor aludt el, addig ölben hurcoltuk, betettük a kiságyba, a babakocsiba is tologattuk. Végül a babakocsiba aludt el, és áttettük az ágyába, de 30 perc múlva felsírt. Ekkor cumival visszaaltattam.Délelőtt és délután alszik kb. 1-1,5 órát, kora este, 5-6 körül már csak max 20-30 percet, és mégse bír elaludni este. Miért???
2009. nov. 19. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a fél kilences fürdetés későn van.
2009. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a fürdést érdemes lenne előrébb hozni. először mi is fél 9-kor fürdettünk, de rájöttünk, hogy nagyon későn van. Megpróbálhatnád egy órával előbb megfürdetni. Azt is át kéne gondolni, hogy nem éhes-e, vagy szomjas. Esetleg csak az anyukájára van szüksége. Amúgy még nagyon pici, 2-3 hónap múlva már biztosan be fog állni egy rendszer, addig is szerintem ennyit tehetsz. Még egy kis esti rituálé is segíthet (sötétített szoba, csend, esetleg csak valami halk babazene, suttogás, simogatás).
2009. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok újra.

Ha kiszámolod, fél 9-kor fürdés, annak vége, kb kilenckor, szopi fél 10-ig, még tisztába teszed, gondolom mire ágybakerül 10 óra. Az a fürdés későn van nagyon.

2009. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én meg még kitolnám a fürdést,egy fél óra-órával.Nálunk is ez volt a probléma,aztán megoldódott.Átraktuk a fürdést n9-re aztán szopi(már félhomályban)utána egy kis babusgatás és csicsika.Ha nyöszörgés meg sirdogálás volt(nem fájdamas)nem mentünk be,1-2 nap és megszokta .Nálunk bevált.Azóta is ilyen időben van csicsika és 1 hang nélkül elalszik.Már 1 éves.
2009. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocsi,elírtam.n10-kor fürdettünk
2009. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem is nagyon késő a fél 9.fürdesd előbb és ne engedd elaludni már 5-6 körül még 20 percre sem,inkább játszál vele .
2009. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De az evést nem igazán tudom előrébbhozni. Etetések: 7-kor, 11-kor, 15-kor, 18-kor, 21-kor. 5-ször muszáj neki enni.
2009. nov. 19. 20:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy muszáj 5x ennie (bár az én fiam többször is evett ennyi idősen. Ha előbb alszik el, előbb is fog majd enni, ha pedig hozzátáplálásnál vacsorára kap valami laktatót is az anyatej mellé, akkor még tovább fog aludni. Szerintem próbáld meg 7 után 10-kor etetni, most még hamar át fog állni, akkor az esti etetés is előrébb kerül 1 órával.

Nem tudom, hogy nálatok hogy van, de nálunk az esti fürdés volt a fix és ő így alakította ki a saját napirendjét. Fél éves kora után, teljesen beállt. Óraátállítás után pár napig nem nagyon tudja, hogy mit akar, de utána újra visszaáll. De megkínálhatod fürdés előtt 1 órával, majd fürdés után csendben sötétben, simogatva még mellre teszed. Szerintem ez után el fog aludni.

Amúgy nem musáj 3 óránként etetni, próbáld meg igény szerint, van akinél ez válik be.

2009. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja 10.49-es voltam.

Ha javasolhatok még valamit. Szerintem meg kéne próbálnod, hogy délben-1 körül is egyen, végül is akkor szoktunk ebédelni. Én mindíg azt tartottam szem előtt, hogy később, ha már ovodás lesz esetleg, akkor ott hogyan fog enni, mikor kell kelnie-feküdnie, és itthon mi mikor szoktunk enni. A kisgyerekek szeretik a rendszert és ez sokáig megmarad, nem csak 1-2 éves korukig.

Ne haragudj, hogy így beleszólok, de nálunk is voltak problémák, de így hamar sikerült megszüntetnünk.

2009. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, csak egy kis gyakorlati segítségnyújtást szeretnék adni. Nálunk is ugyanez volt a probléma, először mi is fél 9-kor fürödtünk, mert úgy jöttek ki az evések. Aztán reformáltuk az étkezéseket, mert jobbnak láttuk. Most fél 8-kor fürdik a babánk. A napja pedig így néz ki: (3 hónapos tápszeres, pici cicit kap, amennyi van még :( sajna kevés) ). Reggel 7 kor eszik 180-at, aztán délben 150, 4 körül 150, este 8 kor, fürdés után 180, és hajnalban általában 3 körül 150. Így megvan az 5 étkezés, nem tolódik el a fürdés, és végre könnyebben elalszik. Amúgy nekem az elején azért nem aludt rendesen, mert nem volt elég neki a kaja. Nem lehet, hogy nálatok is ez van?
2009. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!