Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen előnyei illetve hátrány...

Milyen előnyei illetve hátrányai vannak annak a gyereknek, akinek nincs testvére?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezekre a válaszokra én is kiváncsi lennék? Mi nem tervezünk több gyereket, 1 kisfiunk van. Sokat járunk társaságba sok programunk van mindíg. Még nem halottam tőle hogy unatkozna... Persze minden gyerek mondogatja mikor lesz már tesóm??? Akkor meg menne a vita: az enyém- tiéd véget nem érő civakodás:)))) Szerintem ha van tesó mindenképp jó hatással van a gyerekekre.
2009. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Előnynek azt szokták mondani, hogy minden anyagi javat rá fordítanak (szóval biztos nem kérdéses h mindenből a minőséget kapja meg) nem kell eldönteni milyen táborba mehet és hányszor (természetesen itt jó anyagi körülményekre gondolok).

Nem oszlik meg a szülők figyelme, de ez mondju néha hátrány is, mert emiatt túlzottan félthetik, körül ugrálhatják.

Hátrányai szerintem, hogy ha a szülők már nem lesznek, akkor azért csak jó hogy testvére-testvérei vannak.

Van kivel játszania már gyermekkorában, nem lesz olyan koraérett, felnőttes a sok felnőtt társaságtól, megtanul osztozni, kifejezni a kisebbek, védtelen iránt a szeretetét:)

De ez biztos egyénileg változó is.

Nekünk van egy 2,5 éves kisfiunk most várjuk a tesót neki. De elsősorban azért vállaltuk, mert mi szerettünk volna még egy babát:) És nem azért hogy majd jól lekössék egymást:)

2009. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az egyik fontos dolog egy egykénél, hogy ne legyen iszonyatosan elkényeztetve. Én ezeken tudok nagyon kiakadni! Kinyalják a valagát is. Nem is ez a baj, de sok gyerek annyira elkényeztetett, hogy egyszerűen mindenkinél jobbnak, fontosabbnak tartja magát és lenéz másokat. Konkrétan ismerek egy kislányt, aki 6!!! éves és ilyen! Hihetetlen, mennyire önző és buta tud lenni! A szüleit pedig dróton rángatja!

Erre is oda kell figyelni, szerintem!

2009. ápr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

En is csak tapasztalatot tudok neked irni.

Mi 9-en vagyunk testverek(ilyenkor szoktak azt hinni h ciganyok vagyunk,pedig nem:)) es most h felnottunk tudom milyen jo erzes h szamithatunk egymasra.

Amig kicsi voltam sokszor feltekenykedtem ha nem kaptam eleg figyelmet,de ez is csak a dac-korszakba volt,kesobb mar elveztem h segithettem a szuleimnek a kissebb testvereim kozott.Az biztos h az unalom szot az sosem ismertem.Es most foleg amikor osszejon a nagy csalad olyan jo visszaemlekezni a gyerekkorunkra,a kalandokra stb..

A baratnom es a hugom baratnoje viszont egyke volt.Amig az en baratnom nem volt kenyes,hisztis addig a hugom baratnoje borzasztoan kenyes,hisztis,kovetelozo volt mindig.

Szoval sztem ez is csak neveltetes kerdese,egyke is tud normalis lenni ha a szulei nem kenyeztetik el,nem nyaljak ki a segget.

Viszont en mindenkeppen tobb gyerek parti vagyok,most varjuk az elso babat es meg 3-at szeretnenk.Ferjemek is 4-en voltak testverek.:)

Udv:31 hetes kismama

2009. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem csak hátránya van.

Rengeteg mindent nem tanul meg: almalmazkodni, osztozni, játszani, tolerálni....

És nincs kit tanítani, nincs kitől tanulni, nincs kivel játszani.

VAn egy mondás is : "egy gyerek nem gyerek..."

2009. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

egy gyerek is gyerek!

És csak a szülőkön múlik, hogy milyen gyereket nevelnek. Többgyerekes családban is lehet elkényeztetett, önző gyereket nevelni, ezt nem a gyerekszám határozza meg.


Az pedig, h. az egyke gyerek megkap mindent, nem baj. Legalább amíg a szüleivel él, jó lesz neki, aztán úgyis jön a nagybetűs.


Mi szeretnénk a gyerekünknek mindent megadni és nem gondolom hogy ettől önző, elkényeztetett gyerek v. felnőtt lesz belőle, mert megpróbálunk belőle Embert nevelni. És ez a lényeg!

2009. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Csak azért kérdeztem, mert nekem már van egy 10 hónapos kisfiam és szeretnék neki kistesót, de anyám szerint felesleges mert úgyis csak veszekednének. Belőlünk indult szerintem ki. Csak azt nem nézi, hogy míg a 2 nővérem közt 2 év korkülömbség van, köztünk meg 10 és 8, ők jobban elvoltak mint én, aki csak kolonc volt a nyakukon. Ezért szeretném, ha a gyerekeim közt csak kicsi legyen a korkülömbség. És úgy látom csak jó ha van testvér:)
2009. ápr. 28. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

19:23-as vagyok!

Miert lettem lepontozva?Tapasztalatomat irtam le!

Es szerintem egyik fel sem erezheti sertve magat!

Ennyire unatkozik valaki?

2009. ápr. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egyke vagyok, semmi előnye nem volt, csak hátránya, borzalmas volt, és én magam is szánalmas ember lettem.
2009. júl. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!