Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők ti minden vizsgálatot...

Szülők ti minden vizsgálatot támogattok gyerekeiteknél, ) megkérdezitek a gyereket mit érzen, nem megalázó számára? Sok szülő nem is tud arról milyen vizsgálatok vannak! (lényeg lennt)

Figyelt kérdés

Az én időmben nem kellett felvonulni csoportosan alsóneműben,hanem egyesével mentünk felöltözve be az orvoshoz és ott kellett csak a felsőt felhúzni,lúdtalphoz is csak cipőt,zoknit kellett lehúzni,igen korrektur ment minden és nem kellett levetkőzni alíg egy száll semmibe a többiek előtt és hosszú percekig hideg kövön így állni.


Volt szégyenlős osztálytársam nem egy,és nekik a ma divatban lévő eljárás,(hogy csoportosan alsóneműben,rosszabb esetben lányok melltartó nélkül ácsorognak)igen komoly lelki teher lett volna,de még nekünk is megalázó lett volna.Sok helyen ez megy akkor mért hagyjátok?


Akkoriban nem fogdosták iskolába lányok mellét sem(mellvizsgálat címén),nem hinném az iskolaorvos feladata lenne ez,hisz felnőttként is mi magunk szakorvoshoz megyünk saját döntés alapján.


Aztán itt vannaka fiúk,nem hinném hogy már majdnem felnőtt fiúk nemiszervét iskolaorvosoknak kellene a többi osztálytársuk előtt húzkodni,sőt egyáltalán húzkodni,vizsgálgatni.


Megalázzák őket!Korábban semelyik iskolában,még apám idejében sem nézegették kamaszok,majdnem felnőttek nemiszervét,vagy lányoknál mellét,sőt ott is hallottam már nuni nézésről is.


Elnézést már erre van szakember,nem hinném iskolaorvosnak kellene nézegetnie,mi sem iskolaorvossal vagy munkahelyi,körzeti orvossal vizsgáltatajuk magunk.és a vizsgálat mindig saját döntésből történik,sokszor választott orvos által.


Belegondoltatok,hogy korábban ilyen vizsgálatokat nem végeztek és nem is kötelezőek elvégeztetni és sok helyen milyen módon vizsgálják a gyerekeket,mások előtt?



Hogy hagyhatjátok hogy tömegesen vizsgálják a gyerekeket és iskolaorvos lányok és fiúkat meztelenül vizsgáljon meg stb?


Nem hinném erre a szürésre az iskolaorvos lenne a megfelelő,vagy bárkit erre kellene kényszeríteni,mert a gyerekek,fiatalok mivel azt hiszik kötelező azért vesznek részt rajtuk és hasonló helyeken osztják meg megaláztatásukat,érzéseiket.


/Szerintetek nincs egy határ amit nem kellene átlépni?

/Amikor a gyerekete,ha tudtok róla már előre megalázva érzi magát egy vizsgálatól,mert olyan területet érint,elmondjátok nekik nem kötelező,támogatjátok hogy maga dönthessen vagy gyerekként minden ciki,kényes dolgot kibírhat még ha a szüleinek nem is kellett ezeken átmennie?

/A mell és nemiszerv vizsgálata szerintetek mért kötelezhető diákokra?Hogy hathtjátok?


2011. okt. 5. 19:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egyébként nem igaz a vizsgálattól senkinek nem lett semmi baja,szerintem az elég baj,ha megmarad a rossz emlék,a megalázás érzése,és évek múltán felnőttként is még emlékszik milyen is volt(bocs de ez lelki sérülés féleség).Vannak így páran.És soha senki nem tett semmit.


Az alapos vizsgálatnak meg nem megalázásból kellene állnia,vagy kényszer vizsgálatokból,vagy meztelenre vetkőztetett diákok seregéből.


Utálom amikor valaki azzal jön ebbe még senki nem halt bele,mindenki túlélte,,nem lett bajuk ezek olyan buta kifogások!!!

Akkor simán alázzák meg őket,mert nem haltak bele,és kit érdekel milyen érzés volt nekik?

Elég sok helyen írták ki a panaszukat.


De úgy látom igazából senki nem beszélgetet el velük hogy milyen érzés volt,mennyire volt ciki,milyen a lelki világa utána,mit gondol az egészről,szerinte mi az aminek nem kellene már mint vizsgálat beletartoznia a vizsgálatok közé,esetleg csak válsztható vizsgálat címén.Ez pedig óriási hiba,mert helyettük és felettük mondunk ítéletet.Mindenki más,és van akiket igen komolyan érint.

2011. okt. 5. 20:27
 12/15 A kérdező kommentje:

Azt azért komolyan megkérdezném hogy normális dolgonak tartjátok azt hogy pár középsuliba teljesen meztelenül vizsgálják meg a lányokat,bugyiba kell bemenniük,rutin vizsgálatok után mellvizsgála,majd bugyit le kell húzni ,lábukat teljesen meztelenül széttenni és kézzel az iskolaorvos széthúzza a szeméremajakakat és megnézi a csiklót?

Most komolyan modjátok ez nomrális dolog?

-nem tudom engem mindig csak nőgyógyász vizsgálat meg,ha én úgy döntöttem elmegyek hozzá.

Mi köze az iskola orvosnak a lányok nemiszeréhez,a csiklójáthoz?

Ez nem megalázó szerintetek?Most ezt komolyan mondjátok?


Vagy fiúknál hogy ott vannak már rég fejlődnek és évente ott kell teljesen meztelenül állniuk sokszor több orvosnő,ápolónő előtt esetleg még osztálytársuk is bennt van,ha nincs akkor is igen ciki és a fitymájukat előszőr állva húzkodják hátra,húgycsőt széthúzzák,heréket tapogatják,majd még fekve is megcsinálják közben meg jó pár ember végig nézi?(Eleve nem hinném hogy évente elenőrzini kellene a herék leszállását,mert születéskor már leszálltak)


Ez nem ciki és megalázó?

Ne hogy azt mondjátok hogy felnőttként nem mindenki szakorvoshoz megy el?

Ha ez normális akkor mi a nem normális?


Akkor mért vannak egyáltalán szakorvosok,ha iskolaorvosok nemiszerveket vizsgálgathatnak ,akkor lassan munkahelyi orvos is vizsgálgathat így minket ezekszerint végülis ,és évtizedekkel ezelőtt,sőt sok helyen még ma sincsenek intim vizsgálatok,vagy mell vizsgálat,mert nem kötelezőek,csak rutin ,ami szerintem helyesebb módszer.


Egyszer le lehet szűrni még általánosban a gyerekeket,de előbb átbeszélve mit fog és hogyan történi,mi célból és csak a vizsgálathoz kellő mértékben az általános szűrések után elvégezni,hogy még sem teljesen meztelenül kiszolgáltatva vizsgálják meg őket,és szülő,gyerek hozzájárulásával,de évente megalázni már majdnem felnőttként is akár őket,azért az kicsit sok.Nem hiába hogy a legtöbb férfi sose megy el a negatív és megalázó tapasztalat miatt urologushoz sosem.


Nem a szégyenlősség a legfőbb ok hogy nem járnak szűrésre az emberkék,/fiatalok hanem a negatív tapasztalatok miatt,hogy semmibe vették,megalázták többször őket és a tájékoztatás hiánya miatt,mi fog történi,hogyan stb.


De van hogy azért kell lehúzniuk a fiataloknak az alsóneműt is hogy beírja az asszisztens a dossziéba nemileg fejlett vagy fejlettlen a gyerek(szintén középiskolásokra is igaz ez),ez lenne a nemifejlettség vizsgálata címén elhíresült vizsgálatra fogott statisztikai adat.Azért vetkőzz le valaki előtt le,vagy mutasd meg a nemiszerved,hogy ő beírja szerinte fejlett vagy,leosztályozon,ez nem vizsgálat,ez statisztika,ez megalázás,ahogy a mellbőség mérése sem vizsgálat,csak statisztika.


azért levetkőzésre rávenni bárkit ,hogy bekategórizálják méretei alapján túlzás szerintem.

2011. okt. 5. 20:48
 13/15 anonim ***** válasza:
Na,mi ezt úgy oldottuk meg,hogy mindent-de tényleg mindent-a gyerekorvosunk végzett el a nagy fiunknál(ma már 19 éves).Ő oltotta,ő végezte a státuszvizsgálatokat is,és aztán mindig bevittük az oltási könyvét,illetve az igazolást,amelyben benne volt,hogy el lett végezve a vizsgálat.A suliban ebből soha,de soha nem volt gond.A kicsinek(most kezdte az ovit)szintén ő lett az orvosa,és ha a kicsinek is úgy lesz jobb,vele is hasonlóan fogunk eljárni.Nekünk is jó így,mert olyankor felmegyünk a dokinőhöz a lakására,megbeszélünk mindent,kérdezhetünk nyugodtan,és neki is van ideje a gyerekkel foglalkozni(mondjuk ha betegségről van szó is így csináljuk,illetve az összes eddigi oltását is otthon adta be,nem járunk a rendelőbe).
2011. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

én sem vagyok különösebben prűd vagy szégyenlős, de a mai napig emlékszem rá, amikor hetedikben az évfolyamon tanuló összes lánynak (lehettünk vagy ötvenen) fel kellett sorakoznia bugyiban a tornateremben(!), és végigsétálni egyesével 15 lépést dokinak háttal, majd szembe. mint valami kifutón... végtelenül ciki volt, nekem akkor már nőttek a melleim rendesek, és legszívesebben elsüllyedtem volna. ezután még előre is kellett hajolni(gerincvizsgálat), majd jött a szemészeti vizsgálat.

tizenévesen az ember azon van, hogy elfogadja saját testét, és amíg ez nincs meg, nem szívesen mutogatja másnak, főleg azoknak, akikkel nap mint nap találkozik, esetleg akik rajta fognak röhögni még napokig.

felnőttként sem szívesen mutogatom magam, ha nem muszáj. terhesgondozáson is közöltem a dokival, hogy én nem kérnék vizsgálatot, mert a dokik váltják egymást, nem szerettem volna, ha mindig más kukkant be, ráadásul a védőnő jelenlétében... nézett nagyokat, de elfogadta.

a fiam kétéves, bölcsis, és már a beiratkozáskor jeleztem, hogy csak a jelenlétemben lehet vizsgálni vagy bármi hasonló. volt olyan szülő, aki arra nem méltatta a gyereket, hogy ott legyen vele a 18 hónapos oltásnál, csak kérte a gondinéniket, hogy majd adassa be a bölcsis dokival... elképesztő számomra.

visszatérve: szerintem ez a csoportos vizsgálódás a gyermek abszolút semmibe vétele, az intim szférájának sárba tiprása, és megengedhetetlen.

2011. okt. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A 2 utolsó hozzászólással teljesen egyet kell hogy értsek és lehet kitörtem kicsit,talán támadó jelleggel is reagáltam,ami nem volt szándékos,de szerintem is sárba tiporják,elnyomják,semmibe veszik a gyerekeket és elvileg az orvos azt is tanulta,hogy a szeméremérzetre tekintettel legyen,a beteg jogait tiszteletben tartsa és ügyeljen hogy kellő intim szférát teremtsen és itt meg elfelejtik,semmibe veszik a tanultakat.


Ha erről a témáról bármely gyermekorvost megkérdezzük ők sem támogatják az eljárást,szerintük is figyelni kell a fiatalokra,felvilágosítani,elmondani mindent mit és miért csinálják és arra törekedni hogy a legkevesebb kellemetlenséget okozzák nekik.


És sajnos ott kezdődnek az igazi problémák,hogy a szülők ha meg is tudják hogy csoportosan,megalázó módon vizsgálják a diákokat,sokszor még a legkényesebb vizsgálatoknál is akkor sem szólnak,(fognak össze )osztályfőnőknek,igazgatónak,hisz a tanárok is el tudnák érni,hogy egyenként menjenek a vizsgálatok,már sok helyen értek el ezzel eredményeket.


A legtöbb szülő meg ki sem nyitja a száját,meg sem próbál változást elérni,mindent hagy és nem szabad mindig mindent hagyni,hanem sokkal inkább változtatni kell,mert "néma gyereknek anyja sem érti a szavát",ha meg sem próbálnak a gyerekek érdekében lépni,szólni,beszélni az őket képviselő tanárokkal akkor nem is lesz változás sose és ez a magyarság legnagyobb hibája is egyben,mindenbe bele akar törödni,meg sem próbál lépni,inkább lenyelni.Mindent nem szabad lenyelni,ha valamivel nem értünk egyet igen is kulturált módon hangot kell adni és legalább megpróbálni változást hozni,javaslatot tenni,ha nem is sikerül elérni semmit,de legalább megpóráltunk.


Én úgy vagyok rutin vizsgálatot el lehet simán iskolaorvossal is végeztetni,de vannak vizsgálatok amiket ha a gyerek,fiatal nem akar elvégeztetni akkor igen is tudnia kell hogy nem kell megtennie,persze erről értesítve lenne a szülő és szépen majd otthon átbeszélve megoldást lehet rá találni.Lehet van olyan orvos akivel nyugodtabban elvégeztetné,vagy ha nem akkor is átbeszélné vele.


A legnagyobb próbléma a beletörödésen és a semmit tevésen kívül még,hogy nem beszélik át a gyerekekkel mi lesz,és orvossal sincs lehetőség beszélgetni.


De ha senki nem szól,hogy ez így kellemetelen,nem szeretne mások előtt meztelenül mászákálni,mutatkozni akkor folytatják tovább ezt a eljárást.Ezt pedig nem szabadna hagynunk.Meg felnőtt fejjel gondojunk bele hányunknál maradt meg még mindig az a megalázó érzés.Ha pedig ilyen emlékei lesznek csak akkor még inkább nem fog később felnőttként,iskolából kikerülve orvoshoz járni.


Ha az egészség a fontos akkor az legyen testi,lelki is,így meg kell hallgatni a fiatalokat is.Az érdekes hogy igen kevés szülő az aki szerintem átbeszélni a gyerekkel az efajta dolgokat,aki korrektur elmondja neki,hogy igen dönthetsz magad is,de ha korrektül,diszkréten zajlik minden akkor gondold át jól.

2011. okt. 6. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!