Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fegyelmezed 2 év...

Hogyan fegyelmezed 2 év körüli gyermeked?

Figyelt kérdés
Az én lányom mostanában kezdett pofozkodni, csipkedni. Próbáltam egy figyelmeztetés után kivonni a játékból, félreültetni 2 percre, és mindig következetesen, de úgy érzem nem ér semmit az egész, egyre gyakoribbak a pofozkodások. Érdekelne a tapasztalatotok.
2010. dec. 15. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
büntiszék:D
2010. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Minket néha megharap akkor 1 perc pihenő és rászólunk hogy ez fáj nem szabad.

Verekedni nem szokott se rúgni azzal nincs gond.


Ha hisztis rohamot kap megy a szobába 2 percre.

Kézrecsapás nagyon ritka ált. ha szándékosan tönkretesz valamit. Arcra fenékre nem csapunk.


Elég a szóbeli figyelmeztetés ami a viselkedést illeti.


Néha még azért kell rászólni mert nagyon kiabál meg hörög de ez is ritka. Akkor több figyelem kell és megoldódik.


Mindig konkrétan megmondom hogy mi a baj hogy pl. kiszórtad a kukoricát a földre akkor szedd össze és megcsinálja .


Mindig tudja hogy ha valamit tesz és rossz annak következménye van szóval sosincs büntetve olyanért amit nem követett el de a hisztéria ellen nem tudok egyelőre jobbat a bezárásnál mert a figyelemmegvonás nem vált be...

2010. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A büntiszéket én is alkalmazom hetek óta, de nem érzem, hogy értelme lenne, nincs javulás. Sokszor már magától mondja, hogy mennie kell a székbe.
2010. dec. 15. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves lányom van. Kicsit szófogdatlan, meg néha hisztizik, de ha rosszat csinál előbb csak rászólok és magátol abbahagyja. Ha olyanja van, akkor előbb elkezd ellenkezni, sirni, de 1-2 perc mulva vigyorogva teszi vissza mit elvett, vagy jön hizelegni. Volt már hogy rácsaptam a kezére, mikor az asztalrol leszedte a billentyüzetet, egeret stb egymás után 3-szor, hiába szoltam. És a fenekére is csaptam, ha nem birtam vele kint, de nem nagyot. Verekedni nem szokott, csak dobálozni azzal ami a keze ügyébe kerül. Olyankor azt elveszem, erre elkezd sirni, visszaadom és csend van. Nehéz velük... de nem szabad hagyni elkanászosodni.

Sarokba még nem volt álliva, nem is maradna ott.

Tudja ő ha rosszat csinál :)

2010. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiam van,szintén 2 éves.Neki is volt egy időszaka,amikor csapkodott.Próbáltam én mindenféle módszert,de úgy tűnt,nem érdekli,ha bünti van,ha magyarázok vagy bármi más.

Aztán megfigyeltem,hogy ha elmegyek onnan,akkor meglepődik,hogy "héé,hová lett anya" és folytatni sem tudja a csapkodást.Tehát gyorsan,szó nélkül felpattantam és elmentem a konyhába,fürdőszobába stb. hogy észrevegye,ez a verekedés engem nem érdekel.

Kizökkent az uraság és ennyi,megoldódott.

2010. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha nagyon olyan dolgot tesz ami nem jó,akkor szólok neki,hogy tudod hogy nem szabad ha ennek ellenére tovább csinálja,oda megyek,megszorítom a kezét kicsit,vagy a lábát,épp amivel a rosszat csinálja,megint mondom neki,hogy mondtam hogy nem szabad,már a hangomon érzi,hogy feszíti a húrt,ilyenkor már abba szokta hagyni.ritkán ha rá jön az öt perc,akkor lábbal szokott rugdosni földön lévő játékokat vagy rá tapos,ilyenkor is az első mindig a rá szólás,aztán a láb fogás,és elveszem tőle,és elrakom amivel játszott.nagyon okosak a gyerek,a hangunkon,viselkedésünkön pontosan érzik,hogy nem jot csinálnak,ha azonnal abba hagyja amit csinál,nagyon megdicsérem,hogy érezze a jó cselekedetünket is látjuk,és örülünk neki.
2010. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Harapásnál vagy egy kis odacsapás után "mgsértődöm" és bezárkózom a szobába:-) Azonnal jön bocsánatot kérni és puszilkodni:-) 2 év 4 hónapos kislány
2010. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk büntetés van, ha 2-3-szor szólunk és nem csinálja azt (pl. nem szedi össze a játékokat, dobálja a kemény játékokat, hisztizik stb.)amit mondunk, olyankor megy a kanapéra és nem játszhat x ideig, amíg el nem gondolkodik rajta, mit is csinált és azt nem mondja, hogy "nem csinálom", v. "szót fogadok", v. "összepakolom".

Ha életét/életünket veszélyeztető dolgokat művel, akkor fenékre csapás következik, vagy ha olyan helyre nyúlkál, ahová nem szabad, vagy verekszik, hajhuzigál, kézre csapás van. Persze ezeket nem egyből, hanem szólunk neki és utánna van a dá-dá. Imádom a kisfiam és Ő az életem értelme, de nem vagyunk azok a "semmit se szabad, keményen nevelő szülők", de ha kell, igenis büntetés jár dolgokért. Most kell megtanítani a fegyelemre és a szófogadásra, mert később a fejünkre nő és hát a hisztikéről ne is beszéljek...ezáltal, mér egyszer sem merte elvágni magát, mert tudta, hogy bünti jár a "csúnya hisztiért".

2010. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak annyi, hogy 27 hónapos múlt a kisfiam. Szófogadó, bölcsibe jár, nagyon okos és hisztike tényleg csak akkor van, ha esetleg beteg lesz, vagy nem sikerül neki valami (összerakni a játékot pld.)
2010. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elolvastam a válaszokat és húúú, mi minden vár még rám. Még csak 1 éves a lányom...
2010. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!