Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallotátok, hogy januártól...

Hallotátok, hogy januártól visszajön a szocpol?

Figyelt kérdés
Most olvastam a hírekben. De olyan összegek voltak, ami szerintem kevesebb, mint a régi. Ja, és kérdés, hogy használt lakás vásárlásánál jár-e. És ha nekem van egy fél házam (örököltem, de anyukám él benne), akkor nekem nem jár?
2011. okt. 12. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Igen, szerintem használtra is járna.

Ha van a neveden ingatlan, akkor nem kaphatsz, ez a régi szocpolnál is így volt.

2011. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jóval kevesebb összegek vannak benne (régen két gyerekre 2,4 mFt volt), és egy gyerekes nincs is.


A régiben volt az örökölt ház (-rész) esetében kitétel, lehet, hogy itt is lesz (vmi 5 éves időkorlát volt), ill. volt olyan, hogy abban az esetben nem számít kizáró oknak, ha azért kell a szocpol, hogy a maradék részét magadévá tedd.


Én egyébként már úgy vagyok ezzel az egész szocpollal, hogy hiszem, ha látom a Magyar Közlönyben a kész jogszabályt...

2011. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Hú ez nagyon jó lenne. Épp lecsúsztunk róla annak idején.
2011. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem "visszajön a szocpol" hanem : TERVBE VETTÉK hogy visszahozzák!

A kettő nem ugyan az.

2011. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!