Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a régi munkahelyemen nem...

Ha a régi munkahelyemen nem mondom vissza a fizetés nélküli szabadságot, akkor így "mellette" el lehet menni dolgozni másik munkahelyre teljes munkaidőben?

Figyelt kérdés
Majdnem 2 éves a lányom. Azt tudom, hogy gyes mellett el lehet menni dolgozni másik helyre max heti 30 órában, de így, hogy ha nem mondanám le a fizetés nélküli szabit, teljes munkaidőben is lehet másik helyen dolgozni? Köszi a válaszokat.
2011. okt. 16. 22:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Jól hangzik szerintem. Mert hogy a szabadságok után járó pénzt akkor egyben megkapod, viszont mellette már GYESt is, és hát az a 25000 is elfér, még ha nem is sok, de számít!


Az még kérdés, hogy a kicsidnek van/lesz helye bölcsiben? Mert hogy ott meg elvileg munkáltatói igazolást kérnek. Ha még papíron a munkahelyeden vagy, akkor az nekik nem gond, viszont ha épp lebegsz a "semmiben", akkor nem tudsz szerezni. Kicsikével otthon meg elég nehéz munkát keresni.


Vagy van nagyi, aki segít?

2011. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Áprilisban irattam be a lányomat bölcsibe, novemberi kezdéssel, akkor még adott (nagy duzzogva) munkáltatóit a főnököm. Fel is vették, tehát a bölcsi már kipipálva, és mennék már gőzerővel dolgozni. Van mit fizetni sajnos. Még azt megkérdezném tőled, hogy a szabira mennyi pénzt adnak/nap? Ha jól számoltam 41 napom van. Kb mennyit kapnék?
2011. okt. 20. 13:42
 13/20 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok könyvelő, de úgy tudom, a teljes napi fizetésedet kapod, tehát azt kell felszorozni 41-el.


Amúgy megkérdezhetem, milyen munkát keresel?

2011. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Bármit, ami felkínálnak! Na jó azért nem bármit, de túlságosan nem válogathatok, mivel sajnos nincs diplomám és nyelvvizsgám. Ezért a lehetőségeim elég korlátozottak. A másik fő szempont, hogy max 17-kor vége legyen a munkaidőmnek, hogy este fél 6-ig odaérjek a lányomért a bölcsibe. Ezzel is sok lehetőség kiesik ugyebár. Egyelőre nem vagyok túl nyugodt, de azért még bízom abban, hogy 2-3-4 hét alatt sikerül elhelyezkednem, ha más nem pofára hátha felvesznek. A gyerek előtti időszakról ez a tapasztalatom.
2011. okt. 20. 13:54
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyedül neveled?

Budapesti vagy? Ha igen, merre laktok?

Nem ígérek semmit, de ha írsz egy magán mailt, megpróbálok segíteni.

2011. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem egyedül nevelem, férjnél vagyok, és debreceni vagyok. Akkor gondolom tárgytalan, ugye?
2011. okt. 20. 14:03
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sajnos igen.

Viszont még egy dolog most eszembe jutott, mindenképp keress egy munkajogászt, aki pontosat mond neked.


Egyik ismerősöm van olyan cipőben, hogy a cége nem tud neki munkát biztosítani, sem a saját régi munkakörében, de más munkakörben sem. Ő azt mondta, hogy a gyerek 3 éves koráig hivatalosan NEM TEHETIK KI. És az ő esetében ez azt jelentette, hogy miután letelt a szabadsága (már elmúlt két éves a gyerek, de még közel sincs három), a cég fizeti a teljes fizetését úgy, hogy ő nem jár be dolgozni. Az mondta, hogy a legtöbb cég ilyenkor gyorsan "talál valami munkát" a kismamának, inkább, minthogy a "semmiért" kelljen fizetnie, de az ő esetében ezt így oldották meg. Azt hiszem "készenléti szabadságon" van, ha bármely nap azt mondják, neki, hogy van munka, akkor másnap mennie kell.

Viszont az is igaz, hogy neki kizárólagos szerződése van, tehát amíg a cégnél van állásban, addig hivatalosan máshol nem dolgozhat.


Azért valahol kérdezz rá, ahol szakértők vannak.


Minden esetre kívánom, hogy kedvezően megoldódjon mihamarabb!

2011. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam GYES mellett másik munkahelyen. Nem mondtam fel az elsőnél a szerződésemet. Minden rendben ment.
2011. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. Köszönöm szépen a beszélgetést, nagyon hasznos volt számomra. Több ilyen kedves és figyelmes ember kellene ebbe a világba, mint amilyen te vagy. Neked is minden jót! És köszönök mindent!
2011. okt. 20. 14:19
 20/20 anonim ***** válasza:
Kicsit nekem is hasonló a helyzetem, én a végkielégítés miatt nem akarok felmondani. A cég felszámolás alatt van, ilyenkor maradhat az a főállás 0 Ft-tal, és máshol dolgoznék 8 órában nem tudom lehet-e. Vagy gyes mellett 6 órában. Ebben az esetben a következő babánál melyik bért nézik?
2011. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!